Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 37 714
  • 756
# 390
Писка Лиска ,kilimiotlista, благодаря ви момичета, а бил ли ви е запушен носа? Имоите венци почнаха да кървят Confused

Да, запушва ми се почти всеки ден, без да съм настинала. И това е нормално. Обясняват го с това че повишеното количество на някои хормони по време на бременността причинява подуване на лигавицата на носа и увеличава отделянето на секрет. Не се притеснявай.   bouquet 
Виж целия пост
# 391
Здравейте отново!Вече не съм за тук,защото вече съм мама,но тук съм писала най-често и сте ми помагали и се надявам че пак ще го направите.Въпроса ми е за цикъла след раждане.На 07.02 ми направиха секцио,защото не можах да получа разкритие,а преносвах...Общо взето нямах много кървене,дори в началото.Сега ползвам ежедневни превръзки.Знам  че при всички е индивидуално,но колко време горе долу продължава и има ли пауза между изчистването и началото на първия истински цикъл.А кога мога отново да правя секс.Не знам дали вече имам желание за това,но все пак...Четох че след секцио,правенето на секс било болезнено и мен ме е страх.А и все още чувствам дискомфорт не толкова където е разреза,а малко по-нагоре.Това пък дали е нормално?
Виж целия пост
# 392
dunda_n1, 1во честито бебче Simple Smile

За лохиите... строго индивидуално е.
И двата пъти съм раждала нормално. Лохиите ми бяха почти 2м и нещо, като се застъпиха с 1вия цикъл.
За секса, когато се почувстваш готова. Търпение.
Виж целия пост
# 393
Здравейте отново!Вече не съм за тук,защото вече съм мама,но тук съм писала най-често и сте ми помагали и се надявам че пак ще го направите.Въпроса ми е за цикъла след раждане.На 07.02 ми направиха секцио,защото не можах да получа разкритие,а преносвах...Общо взето нямах много кървене,дори в началото.Сега ползвам ежедневни превръзки.Знам  че при всички е индивидуално,но колко време горе долу продължава и има ли пауза между изчистването и началото на първия истински цикъл.А кога мога отново да правя секс.Не знам дали вече имам желание за това,но все пак...Четох че след секцио,правенето на секс било болезнено и мен ме е страх.А и все още чувствам дискомфорт не толкова където е разреза,а малко по-нагоре.Това пък дали е нормално?

Здравей, ще ти кажа как беше при мен - цикъла ми дойде няколко дена след лохиите /които продължиха35 дни/, може би също зависи и от кърменето /моята кърма спря месец след раждането/, при доста от приятелките ми, които са кърмили и са раждали нормално или секцио им е идвало месеци по късно.
А колкото до секса, ние правихме секс 2 месеца след операцията, чесно казано нямах абсолютно никакво желание, за болката - еми болеше малко, имах чувството че съм станала мноого тясна  Embarassed
Болката за която гховориш за операцията - нормално е, и при мен беше така.
Надявам се, че съм била полезна.
Виж целия пост
# 394
dunda_n1,честита рожба!
 Аз съм секцио и лохите ми бяха само 7 дни.Секс моят д-р ме посъветва след около 20 дни.Не, че имах кой знае какво желание.Бебока ме изцеждаше.Аз кърмих и до около 3м нямах цикъл,но ми дойде и всичко се нормализира!   bouquet
Виж целия пост
# 395
dunda_n1, 1во честито бебче Simple Smile

За лохиите... строго индивидуално е.
И двата пъти съм раждала нормално. Лохиите ми бяха почти 2м и нещо, като се застъпиха с 1вия цикъл.
За секса, когато се почувстваш готова
. Търпение.

 Peace и аз бях така с тази разлика, че желанието ми за секс се върна след има няма още 2 месеца  Laughing, но важно е да се чустваш готова и да го искаш.

Виж целия пост
# 396
Благодаря ви за бързите отговори!Винаги сте от полза   bouquet
Виж целия пост
# 397
Здравейте момичета и майчета  bouquet
Днес ходих отново на преглед но при друга гинеколошка (където бех ходила предния понеделник-тогава нищо не видя тя и реши да изчака една седмица) та тя днес вика: "ко праи това там?" - на което аз отговорих какво това? и тя ми вика:"яайчника ти е зад матката" и мн се учуди! Та тя ми изписа ОРГАМЕТРИЛ (в чиято лстовка пише че да не се пие ако сте бремени или ако имате съмнение за бременост) каза да го пия 3 дена по двапъти на ден по две. А пък другата гинеколошка дето ходих при нея в четвртък нищо не видя на ехографа и ми изписа Дуфастон. В събота си правих BBtest и е отрицателен. Та моля за съвет според вас какво да пия ОРГАМЕТРИЛ или ДУФАСТОН, ако някоя е пила оргаметрил да сподели опита си.
Благодаря Ви за тръпението и съветите които давате на нас неопитните в тези води  Hug  Heart Eyes

Здравейте момичета Simple Smile smile3525
Аз съм нова в форума и почти нищо не знам за бременост, но май и на мен ми дойде времето да науча това онова Simple Smile
Но за съжаление мн съм се здухала тези дни Sad Още неможем разберем аджаба аз бремена ли съм или не Sad . последния цикъл ми бе на 13.01.11 и както се досещате имам закаснение от 15 дена вече. Но малко след времето в което се предполага че съм зачела (28 - 30/-01.11) се разболях от грип после обърна на бронхит, пих макропен, ламокс, и мн упсарини, мн колдрекси. И на 04.02.11 почна да ми цапа едно такова кафеяво по многу малко като кафеява слуз на тоалетната хартия оставаше, и то продължи няколко дена. Затова още веднага ходих на лекар тогава и ми казаха че да исчакам времето за цикъла защото още не предполагах, че може да съм бремена. Правих си тест преди 3 дена и беше отрицателен, а на мен все ми се гади и ме боли кръста и граба, но всепак отидох на лекар тъй като още не мие  дошло и то при две различни.
вчера беше последното, и на видеозона нищо не се вижда, теста е отрицателен от преди 3 дена, а пак ми закъснява 15 дена вече, и вчерашната лекарка ми вика да си направя още един тест ББ тест (бил уж за проверка на другите) и ще го направя утре сутрин, и ако бил отрицателен да пия хапченца (ДУФАСТОН) за да предизвика цикала. Но пак не ми е  пуснала крвни изследвания, и направо незнам какво да правя дали да пия тези хапчета от утре сутрин ако покаже теста отрицателно или не ? Моля ако някоя от вас е имала подобен случай да каже какво е правила newsm45


Виж целия пост
# 398
Добре де ти в крайна сметка не започна ли да пиеш Дуфастона или още мислиш?Извинявай ако те бъркам с друго момиче,но според мен трябваше веднага да започнеш със Дуфастона.Той не наврежда на плода дори и евентуално да си бременна.
Виж целия пост
# 399
Писка Лиска ,kilimiotlista, благодаря ви момичета, а бил ли ви е запушен носа? Имоите венци почнаха да кървят Confused

Да, запушва ми се почти всеки ден, без да съм настинала. И това е нормално. Обясняват го с това че повишеното количество на някои хормони по време на бременността причинява подуване на лигавицата на носа и увеличава отделянето на секрет. Не се притеснявай.   bouquet 
дааа, и аз имах тоя проблем, ама май почти всички го имат- голямо хъркане падаше, чак будех мъжът ми, а иначе не хъркам... а в родилното какъв хъркалник беше Joy
Виж целия пост
# 400
Добре де ти в крайна сметка не започна ли да пиеш Дуфастона или още мислиш?Извинявай ако те бъркам с друго момиче,но според мен трябваше веднага да започнеш със Дуфастона.Той не наврежда на плода дори и евентуално да си бременна.
не, не бъркаш същата съм Simple Smile
Просто реших да изчакам преди да пия нещо до днешния преглед
Виж целия пост
# 401
Здравейте и Честита баба Марта на всички, бъдете здрави, румени и засмени!

Искам да попитам има ли нещо такова, че 4Д ехографа задължително е вагинален?

Може да е много тъп въпрос, обаче никъде не пише такова нещо. А вчера като споменах на леля ми че ще ходя на ФМ и там ще ме гледат с 4Д ехограф и тя като взе да ме разубеждава - било много вредно. Тя била ходила съвсем скоро не знам за какво и са я гледали вътрешно с 4Д ехограф и според нея не можело 4Д да не е вътрешен (вагинален).
От това, което чета за 4Д навсякъде пише че е по-мощен и всичко се дължи на компютърна обработка. То ако става въпрос и обикновения ехограф може да става и за външен и вътрешен преглед. Искам мнение от тези, които са ходили на 4Д по време на бременност.
Аз ще ходя евентуално на 4Д в Майчин Дом Варна - при д-р Даниела Станева
Виж целия пост
# 402
Здравейте и Честита баба Марта на всички, бъдете здрави, румени и засмени!

Искам да попитам има ли нещо такова, че 4Д ехографа задължително е вагинален?

...
Не се притеснявай Simple Smile Не е само вагинален - има си и двата "накрайника". На ФМ си гледат с коремен.
Виж целия пост
# 403
Сем. Флийнстоун, само при ранна бременност се гледа с вагинален накрайник.
Леля ти, ако не е бременна и са й гледали вътрешните органи е нормално да е било с вагинален накрайник.
В твоите седмици ще те гледат по "нормалния" начин.
Виж целия пост
# 404
Здравейте и Честита баба Марта на всички, бъдете здрави, румени и засмени!

Искам да попитам има ли нещо такова, че 4Д ехографа задължително е вагинален?

Може да е много тъп въпрос, обаче никъде не пише такова нещо. А вчера като споменах на леля ми че ще ходя на ФМ и там ще ме гледат с 4Д ехограф и тя като взе да ме разубеждава - било много вредно. Тя била ходила съвсем скоро не знам за какво и са я гледали вътрешно с 4Д ехограф и според нея не можело 4Д да не е вътрешен (вагинален).
От това, което чета за 4Д навсякъде пише че е по-мощен и всичко се дължи на компютърна обработка. То ако става въпрос и обикновения ехограф може да става и за външен и вътрешен преглед. Искам мнение от тези, които са ходили на 4Д по време на бременност.
Аз ще ходя евентуално на 4Д в Майчин Дом Варна - при д-р Даниела Станева
Няма такова нещо. Това си е апарат като всички останали и си има и 2Д и основно на него гледат и някак превключват на 4Д, но не е на 4Д целия преглед. Но на ФМ си гледат по нормален начин, от всякъде "обикалят" корема и гледат от-до, при мен даже брои пръстчетата на ръцете и краката  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия