пердета-8

  • 213 778
  • 887
# 375
Здравейте, и аз стигнах до пердета, обаче имам  въпрос : Някой знае ли дали някъде в София поставят метални халки на готово ушито перде? Сложихме в кухнята тръбен корниз, перде с метални халки най ми допада, обаче не си купих готово, а за ушиване и затова сега се чудя как да го направя. От това което прочетох на халки с кукички или щипки е доста трудно за поддръжка, а пък пердето е като мрежа и не знам дали ще станат халки от самия плат. Ще съм благодарна за всякакви отговори и съвети!
Виж целия пост
# 376
Аз имам перде мрежа с големи квадрати и е сложено на релса с халки, които се движат по нея. Само че дървени. Халките са като обшивка на дупки, пробити  самото перде ли ? Или едни кукички висят от халките и пробождаш с кукичките пердето ?

Сега на второ четене ми се струва, че ти говориш за първия вариант - самото перде се дупчи и обшива с такава метална халка, която се плъзга по релсата.
При мен е втория вариант и за да се получи, на горната страна на пердето има зашита една лента като мрежа за прозорци, но малко по - твърда, също така почти прозрачна и тя дава плътност на плата, за да може да се наниже лесно. А същевременно е почти прозрачна. Предполагам и при теб така ще стане.

Ето:



Така искаш да стане нали ?
Виж целия пост
# 377
Търся идеи за пердета в кухня. Проблемът е, че кухненския бокс е част от всекидневната, но е в собствена ниша. Прозорецът на кухненския бокс се вижда от всекидневната и е на една стена с този на всекидневната. Струва ми се не много подходящо да сложа различни пердета, но от друга страна ми се искаше да сложа някакви плътни пердета във всекидневната. Те обаче май не са много подходящи за кухня. Някакви идеи как да процедирам? Какви плътни пердета са подходящи за кухненски бокс, така че да могат да бъдат съчетани и с тези във всекидневната?


Виж целия пост
# 378
Не зная дали ще ти помогна,но имах наблюдение на подобен случай с еднакви пердета-хубаво, но..неудачно. Все пак там се готви,отваряш,затваряш хладилник и т.н.Колкото и да се внимава-пердето се цапа.Не че няма да го изпереш.Ако готвиш и искаш да отвориш прозорец,пък ти свети слънцето...
Затова в моя бокс /ниша/,въпреки,че се вижда част от прозореца от дневната част сложих венециански щори.Вярно,че не е най-модерно,но ми се стори най-удачно.Котлонът и фурната са ми на 50 см. Нито ще се вмирисват,мога да отворя прозореца/той е с двуосово отваряне/ и не ми грее слънце.
Виж целия пост
# 379
Благодаря, Роси, точно така си го мисля да стане, казаха ми да отида до брикото там продавали такива ленти с халки и после да се посъветвам  шивачка. Сега така ще действам.
Виж целия пост
# 380
Момичета, помагайте, не мога да реша какво да правя с тези прозорци .... Искам да сложа пердета, реших да са ресни, но като Ви чета прецених, че е разумно да чуя и други мнения  newsm78 Пода ни е тъмно кафяв и ресните исках да са шоколадови. Стаята е с много прозорци и според мен ще е добре решението да е едно. Щорите са бели, за да изпъкват ресните, но все пак още не сме ги сложили ...

http://www.album.bg/miraivanova/images/28379108/
Виж целия пост
# 381
Търся идеи за пердета в кухня. Проблемът е, че кухненския бокс е част от всекидневната, но е в собствена ниша. Прозорецът на кухненския бокс се вижда от всекидневната и е на една стена с този на всекидневната. Струва ми се не много подходящо да сложа различни пердета, но от друга страна ми се искаше да сложа някакви плътни пердета във всекидневната. Те обаче май не са много подходящи за кухня. Някакви идеи как да процедирам? Какви плътни пердета са подходящи за кухненски бокс, така че да могат да бъдат съчетани и с тези във всекидневната?




Можеш да сложиш по една лента по канта на щорите/перденцата в кухнята, от плата на плътните пердета в хола. или по някъкъв друг начин да ги разиграеш  Wink


много е симпатично с тези бели щори  Peace (аз бих допълнила с перденца, но ти си знаеш  Wink )

Здравейте, и аз стигнах до пердета, обаче имам  въпрос : Някой знае ли дали някъде в София поставят метални халки на готово ушито перде? Сложихме в кухнята тръбен корниз, перде с метални халки най ми допада, обаче не си купих готово, а за ушиване и затова сега се чудя как да го направя. От това което прочетох на халки с кукички или щипки е доста трудно за поддръжка, а пък пердето е като мрежа и не знам дали ще станат халки от самия плат. Ще съм благодарна за всякакви отговори и съвети!
Защо е непрактично? Аз точно искам тръбен корниз и пердето да е на халки със щипки.
Иначе преди време в някоя от темите, някой беше намерил къде поставят халки, но май беше доста солено като цена  Peace
Виж целия пост
# 382
Simple Smile Със сигурност ще има пердета, само да позволи бюджета и веднага .... Скоро сложих в спалнята, че по-лесно избрах за там  Simple Smile

http://www.album.bg/miraivanova/images/28379142/
Виж целия пост
# 383
На Ситняково в основата на една нова кооперация имаще магазин за немски пердета и аксесоари. Преди 10-тина години от там си закупих всичко и всички пердета за жилището. Дали знаете съществува ли още това магазунче.
Ситняково е спирката на 313 , а не самия пазар.
Виж целия пост
# 384
аз се интересувах от ушиването на перде с вградени халки в плата, не на кукички. Питах в един хубав магазин на "Екзарх Йосиф" и ми казаха, че излиза по 11лв на кв/м с тези кукички. Прозореца, за където исках да е това перде е огромен и оскъпяването ми дойде множко.
Виж целия пост
# 385
Рoсна kитка, да, все още е там магазинчето. Скоро си купувах перденца от там. Имат богат избор. Аз се въртях около 1 час докато избера перде Mr. Green
Виж целия пост
# 386
CoB , благодаря! За мен там са най- красивите пердета, които могат да се намерят в София с истинско немско качество!
След обяд ще намина - искам да сменя всички пердета в къщи.
Виж целия пост
# 387
  Още не съм почнала да обикалям за пердета, но е крайно време вече. Можете ли да ме насочите къде има избор на пердета от естествени материали, памук, лен и тн евентуално?
Виж целия пост
# 388
Да се присъединя и аз към питането на Айла с добавката за по-ниски цени.

Иначе, в сегашния ми апартамент пердетата са от Хармония (мисля така се казваше) на Раковски. Много са хубави, но не са евтини Sad
Виж целия пост
# 389
Аз най-много харесвам пердетата, които внасят КА-ТЕ http://www.ka-te.com/bg/catalog/0/0/1/1. Друг е въпросът, че цените не са особено ниски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия