Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 809
  • 3 736
# 3 255
За др Бановски трябва ли предварително да се запише час?

Да. Телефонният номер, на който запазвам час за кабинета е 029225465. Смените са му на нечетни дати е преди обед, а на четни дати е следобед.
Утре след работа ще правим въпросната диагностика и ще споделя след това.
Виж целия пост
# 3 256
Момичета, каква упойка е за предпочитане при 2г.дете? Тест преди това прави ли се?
Виж целия пост
# 3 257
Момичета, каква упойка е за предпочитане при 2г.дете? Тест преди това прави ли се?
За махане на сливици ги приспиват децата.Не навсякъде правят задължително тестове за упойки.Ако кажеш, че детето ти има алергии се правят предварителни тестове.
Виж целия пост
# 3 258
Нашата сливица е трета степен, казаха, че можело да увреди слуха.
Какво значи трета степен? Изписаха тобрдекс и Ксезал.
Май не ми се иска да я махаме за сега, но определено имаме и хъркане, и течове от носа.
Виж целия пост
# 3 259
Момичета, каква упойка е за предпочитане при 2г.дете? Тест преди това прави ли се?
За махане на сливици ги приспиват децата.Не навсякъде правят задължително тестове за упойки.Ако кажеш, че детето ти има алергии се правят предварителни тестове.
Благодаря Hug
Въобще не съм на ясно- с маска и газ или нещо друго?
Виж целия пост
# 3 260
Не знам дали навсякъде е една процедурата,но във ВМА-София-> първо приспивателно сиропче,което я унесе,после са я приспали с газ и след това са сложили абокат с упойка. При нас дупчиха и ушетата.
Виж целия пост
# 3 261
Не знам дали навсякъде е една процедурата,но във ВМА-София-> първо приспивателно сиропче,което я унесе,после са я приспали с газ и след това са сложили абокат с упойка. При нас дупчиха и ушетата.
И в Каспела е така.
Виж целия пост
# 3 262
На малкия му махнаха третата сливица преди 2 дена,доктора каза че е била огромна. Много се притеснявах от операцията,но всичко мина добре . И интересува ме на тези които е правена операция,хъркането веднага ли отшумя или след няколко дена? На нас унг доктора ни каза да не си мислим,че веднага  ще спре хъркането. Трябва да зарастне раната и след 10 дни на контролен преглед. Казаха да чистим нослето с морска вода / всъщност питах дали може с Ацц синус,защото такова имаме вкъщи ,доктора ми се скара как може да му го пръскам,защото сина ми е бил малък , пък и след операция по добре само морска вода / Както и да пръскаме гърлото с Тантум верде. Да не се натоварва много и да хапва пюренца,бананчета,кроасани...по мека храна
Виж целия пост
# 3 263
На малкия му махнаха третата сливица преди 2 дена,доктора каза че е била огромна. Много се притеснявах от операцията,но всичко мина добре . И интересува ме на тези които е правена операция,хъркането веднага ли отшумя или след няколко дена? На нас унг доктора ни каза да не си мислим,че веднага  ще спре хъркането. Трябва да зарастне раната и след 10 дни на контролен преглед. Казаха да чистим нослето с морска вода / всъщност питах дали може с Ацц синус,защото такова имаме вкъщи ,доктора ми се скара как може да му го пръскам,защото сина ми е бил малък , пък и след операция по добре само морска вода / Както и да пръскаме гърлото с Тантум верде. Да не се натоварва много и да хапва пюренца,бананчета,кроасани...по мека храна
При нас отшумя след 10 дни, а две седмици след операцията се видя пълния и ефект Peace
Виж целия пост
# 3 264
Момичета,преди две години извадихме 3-тата сливица на големия ми син и наистина много се подобри-сън,дишане,не се разболяваше така често.Дори гласът му стана различен.Това щастие трая 6 месеца и после пак старата песен на нов глас. Задни хреми,гнойни ангини,пневмония ... Ходи и на нагревки...Тук в СтЗ го гледа един УНГ и каза,че отново е пораснала.Записах му час при д-р Христо Петров в Пловдив,тогава той го оперира. Кажете как се процедира-дали пак се вади. Тогава казаха,че и другите били зле,пи някакви лекарства по схема ама нък!  Cry

При нас беше същата история. На 3г я извадихме имаше ефект голям, но поради честите болести пак порасна. Сега е на 6г и чакаме сама да си се свие. Не мисля да повтарям операцията освен ако след 7мата година все още имаме проблем. Давам и Тонзилотрент цяла зима и мисля, че има ефект дори и малък.
Но доколкото знам гнойните ангини са от другите 2 сливици. Може би трябва да се консултирате за тях и дали махането им би било добре. На моето дете другите 2 сливици са огромни (не знам как се храни) но пък са здрави и затова няма да ги махаме на този етап.
Виж целия пост
# 3 265
Ходихме на прегледа- акустична ринометрия се казва. Д-р Бановски всъщност не прави лично тази диагностика, а ни качиха на 12 етаж в самата ВМА болница, където д-р Зеленска направи измерването.
Казаха, че не се поемало от здравната каса, струва 20.00 лв и заплатихме сумата при Бановски.

Самата диагностика отнема 1 минута, не е болезнена, нищо не се усеща, просто допират една тръбичка до ноздрите и на компютър се виждат показателите, каква е проходимостта през носната кухина. Чува се лек шум, наподобяващ въздушна струя, но реално не се усеща нищо. В тази статия надолу в текста има и снимка на самия уред. 

Казаха след месец пак да отидем и да се настройваме за операция за вадене на третата сливица.

Виж целия пост
# 3 266
puhelin, благодаря з аинформацията за прегледа. Аз съм запазила час за понделник при Бановски. Във вторник обаче заведох синът ми при Попов. Бяхме и вчера при него. Ще ходим днес и утре със сигурност. Според мен има резултат от лечението. Вече диша доста по-често през носа, през нощта също.
Не знам дали сте ходили при него, но ако не сте, може да пробвате.
Виж целия пост
# 3 267
амнезия., къде е този Попов и какво лечение предписа, за да има подобрение?
През носа не е дишал моят младеж в последната една година, може и повече.
Виж целия пост
# 3 268
д-р Огнян Попов приема на ул. 'Виктор Григорович' 5. Тел е 0888 84 31 95. Приема от пон до петък от 15 до 18ч. Някъде тук из нета мернах, че има добри отзиви за него и понеже винаги търся повече от едно мнение, той беше единият ми избор.
За вкъщи предписа ксилометазолин + фенистил и ми обясни как по принцип се лекува хрема. Третата сливица не било хубаво да се маха, ако наистина не се налага. Иначе там лекува с ултразвук + някакво лекарство, което вкарва през носа. Ако прочетеш някъде за "самолетчетата", значи за него става дума. Моето дете е на 5г, но за два дни видях и две малки дечица. 
Виж целия пост
# 3 269
Благодаря.
На нас  ни изписаха сироп Имунотрофина, капки Ксизал и Цинабсин за около месец и после пак ще ходим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия