За първокласници - образование вкъщи

  • 40 849
  • 790
# 150
на практика нарушавате законодателството, каквито и конвенции да цитиираш - децата трява да посещават задължително училище, освен ако не са болни и т.н. Просто не са се заинатили да проверяват и да глобяват.
Виж целия пост
# 151
Добре де,явно според вас децата ви ще се учат по-добре вкъщи.Училищата не струват,учителите са некадърни и бла,бла,бла....Училищата не са само за учене,там децата общуват,изграждат характера си ,срещат се с деца- лоши,непослушни,различни.Попадат в различни ситуаций с които трябва да се справят сами,без мама да им държи ръката.В парка или в градинката няма с кого да общуват,дори да има още 1-2 деца навън,това не е достатъчно.
Виж целия пост
# 152
alexina, доста назад писах това. Съвсем права си, но.....глас в пустиня.
Виж целия пост
# 153
на практика нарушавате законодателството, каквито и конвенции да цитиираш - децата трява да посещават задължително училище, освен ако не са болни и т.н. Просто не са се заинатили да проверяват и да глобяват.

Andariel, нарушават закона и хора, който за да избегнат един от пролетните "ровове с крокодили" на пътя пресичат двойна непресечена линия. И тях също могат да ги глобят, но моят въпрос е: справедливо ли е това?
Виж целия пост
# 154
alexina, доста назад писах това. Съвсем права си, но.....глас в пустиня.

 chatpatka е написала един по дълъг пост и там е обяснено.
 Аз ви препоръчвам темата за отмяната на приема от 5 клас в МГ. Много е показателна относно средата, в която родителите искат да растат децата им.
Виж целия пост
# 155
Добре де,явно според вас децата ви ще се учат по-добре вкъщи.Училищата не струват,учителите са некадърни и бла,бла,бла....Училищата не са само за учене,там децата общуват,изграждат характера си ,срещат се с деца- лоши,непослушни,различни.Попадат в различни ситуаций с които трябва да се справят сами,без мама да им държи ръката.В парка или в градинката няма с кого да общуват,дори да има още 1-2 деца навън,това не е достатъчно.

alexina, доста назад писах това. Съвсем права си, но.....глас в пустиня.

Момичета, не се чувствайте като глас в пустиня, наскоро отговорих на това Simple Smile В този спор ние, поддръжниците на домашното обучение имаме едно предимство пред вас - ние познаваме доста училищно образовани деца (дори и самите сме били такива), докато вие нямате никакви лични наблюдения върху живота на домашно образованото дете, дори не можете да си представите на практика какъв му е живота. И ето от къде идват повечето недоразумения.
Ако наистина искате да разберете, може да зададете въпрос на сина ми. Аз ще му го покажа и ще му дам да отговори, стига въпросите да са смислени, а не заядливи и високопарни. Наистина, искам съвсем добронамерено да дам информация за това, а не да обиждам учителите и да водя словесни двубои за чест и слава.  Peace
Виж целия пост
# 156
на практика нарушавате законодателството, каквито и конвенции да цитиираш - децата трява да посещават задължително училище, освен ако не са болни и т.н. Просто не са се заинатили да проверяват и да глобяват.

Andariel, нарушават закона и хора, който за да избегнат един от пролетните "ровове с крокодили" на пътя пресичат двойна непресечена линия. И тях също могат да ги глобят, но моят въпрос е: справедливо ли е това?

Този твой аргумент е като онзи "другите и те крадат, що само мен хващате".  Laughing
Виж целия пост
# 157
Този твой аргумент е като онзи "другите и те крадат, що само мен хващате".  Laughing

При цялото ми уважение, не това е моят аргумент. Моят аргумент е, че държавата готви помия и ме глобява, че отказвам да я ям. Не е честно да плащам винетка и да ме глобят, защото съм свърнала в насрещното, за да избегна дупка, която ще ми строши колата. Когато държавата не си върши работата, няма право да ме наказва, че съм недоволна Sad
Още повече - аз съм склонна да работя с държавата, но тя няма механизъм, по който да работи с мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 158
Дъждовно време,видях,че си писала,но така и не видях ,някой да е предложил адекватно решение на това.

alexina, доста назад писах това. Съвсем права си, но.....глас в пустиня.

 chatpatka е написала един по дълъг пост и там е обяснено.
 Аз ви препоръчвам темата за отмяната на приема от 5 клас в МГ. Много е показателна относно средата, в която родителите искат да растат децата им.

Моето дете не ходеше на градина,не защото не искам ,а по други причини,но през тези 3 години,колкото и да излизахме навън не намирахми достатъчно деца с които да играе.Имаше по-малки деца ,но по едно време той стана прекалено голям за да играе с 2 годишните.Когато беше по-хубаво времето играеше с деца от детската градина,но не се чувстваше много добре,защото за тях той беше външен човек.Не мога да ви опиша с каква радост тръгна на градина (предучилищна).Сутрин ставаше по-рано от вълнение,че ще ходи на градина,а вечер си тръгваше с рев от там.А това,че не беше на градина тези 3 години си оказа огромно влияние върху него и определено се чувства несигурно и се държи така.Нещата стават все по-добре с времето,но представям си едно дете на домашно обучение,как ще излезе навън след като завърши и съм убедена,че това ще го травмира по някакъв начин.
Виж целия пост
# 159
Аз искам да попитам застъпниците на тезата - децата да се обучават и образоват вкъщи, и са против училищата, следното : - За живот в коя държава подготвяте децата си? Като ви чета, явно те ще живеят в държавата Утопия.
Да, училищата у нас имат нужда от реформа, но да се отрича ролята на училището, е това вече е прекалено.  Naughty
Виж целия пост
# 160
Не знам за какъв глас в пустиня говорите. Аз например никога не съм спорила, че липсата на социализация е недостатък. Напротив, изрично го написах. То изобщо няма какво да се спори по този въпрос.

Но понеже аргументите бяха главно насочени към знанията на децата, към липсата на квалификация у родителите и към образованието като методика, затова и разговорът се завъртя в тази посока. И тъй като няма как да оборите посочените от мен недостатъци на, подчертавам, образователната страна на ходенето на училище, обърнахте нещата към социализацията. Малко като "Ама вие защо биете негрите"  Laughing
Ами да, социализацията е проблем. Но не и аргумент против образователната страна, която обсъждахме до момента.
За мен вариантът с домашното образование е приемлив единствено при група от 8-10 деца на принципа на родителския кооператив. Другият, при който детето седи вкъщи само с майка си, категорично не бих го предприела.
Да не говорим, че има две частни училища, където класовете са от по три деца  Rolling Eyes Много частни градини предлагат групи от по 5-6 деца. То в родителските кооперативи са повече.
Виж целия пост
# 161
Защо не може да приемете, че има нещо различно от традиционното с добри страни. Нима българите, живеещи в различни точки на света, са учили специално за да бъдат там сега? Голяма част от тях са получили образованието си по времето на "желязната завеса".
Виж целия пост
# 162
Моля да ме извините, аз някак съм се объркала, че темата е за повече информация относно възможностите за домашно образоване на първокласниците, където моето мнение, в качеството ми на родител, който го практикува, ще бъде от полза. Но ми прави впечатление, че хора, които нито имат опит в тази област, нито имат теоретични познания (съществува огромна статистическа база, ние не сме единствените хомскулъри в света и тази идея не е нова, достатъчно е само да се потърси в Гугъл) се разведряват в петъчната вечер като се възмущават от непознатото. Няма проблем, забавлявайте се, но аз не искам да участвам в подобна "дискусия" тип надприказване Simple Smile Който се интересува от дом. образование може да ми пише на лични. На останалите, хубава вечер и слънчев уикенд!
 Peace
Виж целия пост
# 163
Смешни са доводите "против" заради социализацията. Социализацията в училищата се свежда до типа "дискусия" тук - надприказване - всеки говори, но никой не слуша другия. Е, благодаря, но от такава "дискусия" никой няма полза!!! Няма подобна "социализация" нито вкъщи, нито на изпит пред учителя, а да не говорим на работното място. Който се интересува от темата, ще прочете на 3-та и 4-та страница за какво става въпрос. Да цитираме и да повтаряме отново няма смисъл....
Виж целия пост
# 164
Защо не може да приемете, че има нещо различно от традиционното с добри страни.

Защото не виждам добрите страни в въпросното нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия