Вземала съм заем от 30 000 лв. от мои братовчеди - не знам как ми се довериха и дойдоха да ми ги донесат лично след 3 ч. от 350 км. Щях да легна болна, докато след 1 месец не им ги върнах - бяхме се разбрали за много по-дълъг срок и те чак не можаха да повярват, че толкова рано ги връщам.
За сметка на това от друг - доста по-близък човек вече 4 г. си чакам едни 5 000 лв. и той всеки път казва, че "по Коледа" ще ги върне. Ама май не е още наясно коя година...
Аз съм същата.
Дори стотинка да дължа, ми е неспокойно ако не я върна. Предпочитам да вземам от банка, а не от хора, но има случаи когато се налага. Рядко ми се е случвало, може би 2-3 пъти. Най-голямата сума, която съм искала назаем е била 70 лева за около 5-6 дена. И връщам парите или по-рано или точно на деня, за който сме се уговорили. Разбира се аз предварително си правя сметката, а и питам кога мога да ги върна.
Въпросната дама не е без пари по принцип. Висок стандарт поддържа. Но тъй като и тя ми е услужила веднъж, а и добро съм видяла от нея, онзи ден рискувах. Но пак казвам, че сумата за мене е страшно висока, не бих могла да я прежаля. Сгреших. Не прецених. Чавка ми изпи акъла. Сега съм в стрес и ще бъда явно поне още два месеца със сигурност. Колкото повече мисля за това, толкова певече се съмнявам в коректността на хората.
А като чета и чувам колко хора са завлачени и изгоряли покрай роднини, какво остава за колега.
Спирам да пиша. И вас затормозих без време. Съжалявам за което.
ще пробвам със противостресовите медикаменти, които сте препоръчали по-горе.
И ще пиша като дойде датата, за да ви кажа дали ситуацията се е развила благоприятно за мен или не.
Още веднъж извинявайте, че обезпокоих и вас с моите проблеми!