Дадох пари на заем. Сега ме е страх, че няма да ми се върнат :(

  • 23 189
  • 163
# 90
Съчувствам ти, но за тази колежка чак сега ли се сети да питаш други колежки дали е проблемна с парите?  Thinking

И постоянно казваш, че много добро ти е направила - какво ли е то?  newsm78 И ако наистина е така - защо се съмняваш в нея?

Иначе, лошо няма, че написа за това тук - споделеното по-малко тежи.  Peace
Виж целия пост
# 91
Дано колежката върне парите в срок и опасенията ти да са напразно, но друго да те посъветвам, макар и глупаво да е - както казваш и друга ваша колежка знае за този заем. При удобен случай не пропускай да питаш пред други хора как върви ремонта, докъде са стигнали, така и други колеги може да разберат за заема, не се знае след време може свидетели да се окажат (дано не се налага де)
Виж целия пост
# 92
Каква запис на заповед бе, дами !?!?! В къщи имам една такава за 4 цифрено число, изготвена от адвокат и подписана пред нотариус, датата на падежа беше преди 4 години, стотинка не съм видял от нея...,  добре, че имах други средства за действие, та поне в последствие прибрах някой лев .Авторката ако е от София, да пише на лично с каквото мога ще помагам, но да не си мисли, че едната запис на заповед ще я оправи, те ако са цървули и нямат един комат хляб на свое име, познайте какво ще вземе, делата се точат дълго време, ще и запорират заплатата, ми ще отиде и ще бачка другаде без договор, пределно са ми ясни, познавам тамън няколко такива персони, с това си се изхранват един вид, първо почват роднити после приятели после приятели на приятели, съседи, родители на съучениците на децата и тн. Някои от тях редовно ходеха посинени и пак не се научиха... Убеден съм, че случая на авторката няма да излезе такъв, а и поне искам да вярвам, че ще реагира на време а няма да прави моите грешки, в момента да имам един пожълтял лист с дата печат и подпис....
Виж целия пост
# 93
Първо, ако падежа на Записа ти е бил преди 4г.  - давността му е изтекла, второ - не мога да препоръчам саморазправа предвид, че не са изчерпани законовите възможности и средства, както и, че към настоящия момент няма основание за такива напътствия... ooooh! , да не говорим, че е незаконно и си е престъпление...
Жената няма пари, остана и да я вкараме в затвора, че си ги търси, много умно, няма що...
Виж целия пост
# 94
Авторката, отивай смело със заповедта или каквото там трябва, да подпише колежката веднага, дано да подпише, ако ли не, да мислим план за действие.
Шега не бива с толкова пари.
Виж целия пост
# 95
И какво пише в документа- дадох 3, тя ще ми върне 3500, да не я обвинят в лихварство накрая? Тук има някаква уловка, в банките лихвите са по-малки, на колежката щеше да бъде по-лесно и евтино да изтегли потребителски и после да го изплати наведнъж в бонуса.
Виж целия пост
# 96
Пише се сумата която е дадена и която трябва да се върне ведно със законната лихва. А не, дадох 3000лв. , ще ми върне 3500. Peace
Виж целия пост
# 97
Пише се сумата която е дадена и която трябва да се върне ведно със законната лихва. А не, дадох 3000лв. , ще ми върне 3500. Peace

Какво означава "законна лихва"? Благодаря  Hug.
Виж целия пост
# 98
И какво пише в документа- дадох 3, тя ще ми върне 3500, да не я обвинят в лихварство накрая? Тук има някаква уловка, в банките лихвите са по-малки, на колежката щеше да бъде по-лесно и евтино да изтегли потребителски и после да го изплати наведнъж в бонуса.
Що 500? Аз за "50тина лева" прочетох, а гледам, че всички 500 спрягат newsm78
Цитат
А за лихвите сме се уговорили, за двата месеца към 50-тин алева лихва
Виж целия пост
# 99
И аз така разбрах. Към 50 лв за двата месеца.
Виж целия пост
# 100
Какво означава "законна лихва"? Благодаря  Hug.

Законна лихва
Определена е с Постановление № 72/08,04,1994г. на МС
За задължения в лева - основният лихвен процент на Българската народна банка за периода плюс 10 пункта.
За задължения във валута - тримесечният Либор за съответния вид валута плюс 10 пункта.

Обезщетение при неизпълнение на парично задължение по ЗЗД
Регламентирано е в чл.86 от ЗЗД и е в размер на законната лихва от деня на забавата.

Изчисляване на лихвите
Законната лихва и лихвата по вземания на НОИ и ДЗПО се изчислява за всеки отделен ден, като дневният размер на лихвата е равен на 1/360 част от годишния размер.

Малко ми е сложно това с изчисляване на лихвите и не съм много наясно с математиката им, но в общи линии е това.
Виж целия пост
# 101
И аз така разбрах. Към 50 лв за двата месеца.

Може би не съм прочела добре, странно е написано.

Тумба- лумба, и аз нищо не разбирам от тези изчисления  Blush.
Виж целия пост
# 102
И аз така разбрах. Към 50 лв за двата месеца.

Може би не съм прочела добре, странно е написано.

Тумба- лумба, и аз нищо не разбирам от тези изчисления  Blush.

БНБ публикува основен лихвен процент. Този лихвен процент + 10% е годишния размер на законната лихва. Ако имате просрочие от един ден, тогава дължите (ОЛП+10%)/360. Това е.
Виж целия пост
# 103
И аз така разбрах. Към 50 лв за двата месеца.

Може би не съм прочела добре, странно е написано.

Тумба- лумба, и аз нищо не разбирам от тези изчисления  Blush.

БНБ публикува основен лихвен процент. Този лихвен процент + 10% е годишния размер на законната лихва. Ако имате просрочие от един ден, тогава дължите (ОЛП+10%)/360. Това е.

Не разбирам от лихвите на банката. Но когато разликата в това което плащам сега и това което ще плащам с 3500 надолу е почти 50 лева във вноската,, се налага да изчислявам. Разбира се разликата във главницата е некоректно да я искам като лихва, затова разглеждам разликата в дължимата лихва за месеца. Има калкулатор в сайта "Моите пари", където ги изчислих и общо за двата месеца се получава около 50 лева.
Виж целия пост
# 104
И аз така разбрах. Към 50 лв за двата месеца.

Може би не съм прочела добре, странно е написано.

Тумба- лумба, и аз нищо не разбирам от тези изчисления  Blush.

БНБ публикува основен лихвен процент. Този лихвен процент + 10% е годишния размер на законната лихва. Ако имате просрочие от един ден, тогава дължите (ОЛП+10%)/360. Това е.

Не разбирам от лихвите на банката. Но когато разликата в това което плащам сега и това което ще плащам с 3500 надолу е почти 50 лева във вноската,, се налага да изчислявам. Разбира се разликата във главницата е некоректно да я искам като лихва, затова разглеждам разликата в дължимата лихва за месеца. Има калкулатор в сайта "Моите пари", където ги изчислих и общо за двата месеца се получава около 50 лева.

Лихвите на банката са нещо съвсем друго.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия