Дадох пари на заем. Сега ме е страх, че няма да ми се върнат :(

  • 23 189
  • 163
# 60
Излязъл ти е неотложен харч. Веднага трябва да го погасиш. Искаш си парите веднага. Притеснена си. Направи го пред колеги.
Виж целия пост
# 61
Ама тя още същия ден като й ги дадох ходи да плати на некви майстори.
А за лихвите сме се уговорили, за двата месеца към 50-тин алева лихва, щото да не ме ощетява. Това тя го предложи.

Не зная вече какво да мисля и какво да очаквам. Иска ми се да й имам доверие. Но точно обратното се получава. Имам съмнения. И тъй като за мен тов аса страшно много пари, усещам нервно напрежение и силно притеснение. С кой акъл ги дадох, не знам! Явно акъл нямам. Banghead
Виж целия пост
# 62
Че малоумно постъпих - така е . Ама не съм чак пък откачила да тегля кредит, за да инвестирам.
Ремонт искала да прави. На заем ги дадох. А защо ги дадох?!!! По-добре да се бях гръмнала, а не сега и аз да се измъчвам, че и вас занимах.

От всичко прочетено, разбирам не че си глупава, а че си прекалено добра и наивна. И въпреки всички негативи на това, аз го приемам за качество. Помогнала си на приятел в нужда, загърбвайки твоите собствени такива. Може да звучи като оцветено в розово, но за мен е така. Сумата не е малка, но аз смятам, че ще си я получиш обратно. Опитай се да не мислиш какво би станало, ако... Два месеца ще изминат докато се усетиш, стига да не се вкарваш в допълнителен филм. Нещата ще се оправят и едно е сигурното в цялата ситуация, другият път ще обмислиш много по-добре подобна молба и няма да действаш първосигнално на добра воля. Просто се успокой и поговори с жената. Кажи й, че е станал някакъв проблем в банката, не погасени лихви и трябва да внесеш например половината от сумата. Ако ти върне 1500, хем ще си по-спокойна, хем ще е много по-вероятно след 2 месеца да ти върне и другата половина. Успех.
Виж целия пост
# 63
Благодаря за подкрепата!  bouquet
Виж целия пост
# 64
Защо имаш притеснения, аз така и не разбрах. Нещо конкретно ли те е усъмнило или просто си се размислила? Защото жената може и да се окаже коректна и да ти върне парите. Нито е просрочила, нито те е лъгала, нали така? А пък, да си искаш парите обратно толкова скоро ми се струва некоректно от твоя страна.
Излишно се притесняваш. Все пак, още нищо не се е случило, а ти вече си в паника.  Hug
Виж целия пост
# 65
Принципно си права. Затова ми се ще да се успокоя. Тази паника не я владея. А съм притеснена защото са страшно много пари за мен. За пръв път ми се случва да давам повече от 20 лева назаем.
И аз се надявам да е коректна. Ама стреса в момента ми идва в повече.
Затова и в началото исках някаква идея за нещо с което да се успокоя.
Права си. Да си ги искам преди уговорената дата е най-малкото двулико поведение. Аз не съм такава. А и тя точно сега надали може да ми ги върне, щото вече със сигурност е платила с тези пари.
Да съм мислила на време! Просто не трябваше да й ги давам.
Но кашата съм я забъркала вече.
Ще ми се да не се притеснявам поне докато дойде датата. Както казваш нищо не се знае. Може и да ми ги върне.
Ама колкото повече мисля, толкова повече се притеснявам.
Виж целия пост
# 66
Принципно си права. Затова ми се ще да се успокоя. Тази паника не я владея. А съм притеснена защото са страшно много пари за мен. За пръв път ми се случва да давам повече от 20 лева назаем.
И аз се надявам да е коректна. Ама стреса в момента ми идва в повече.
Затова и в началото исках някаква идея за нещо с което да се успокоя.
Права си. Да си ги искам преди уговорената дата е най-малкото двулико поведение. Аз не съм такава. А и тя точно сега надали може да ми ги върне, щото вече със сигурност е платила с тези пари.
Да съм мислила на време! Просто не трябваше да й ги давам.
Но кашата съм я забъркала вече.
Ще ми се да не се притеснявам поне докато дойде датата. Както казваш нищо не се знае. Може и да ми ги върне.
Ама колкото повече мисля, толкова повече се притеснявам.


Не трябва да се чувствате неудобно да си искате парите. Накрая ще се поболеете от криворазбрано неудобство...не стига, че ви е било неудобно да откажете заем, при положение, че финансово сте затруднена, ами сега и ви е неудобно да си искате парите...и то при положение, че жената не ви е роднина примерно и явно е съмнителна. Съжалявам, не мога да разбера позицията ви.
Виж целия пост
# 67

А за лихвите сме се уговорили, за двата месеца към 50-тин алева лихва, щото да не ме ощетява. Това тя го предложи.


 500? Sick Sick Sick  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

според мен лъже.
Виж целия пост
# 68
Послушай съвета ми, изгответе Запис на Заповед, изрично без Протест! Ще ти свърши най добра работа. Ако искаш вземи си и свидетели, но те не се пишат в Записа на Заповед. Не ти трябва нотариална заверка, разходите по Записа като изготвяне ще са минимални. Менти, глогове и валериани, няма да ти свършат работа в съда, ако се стигне до там. В карен случай изгответе една разписка, пълни имена, адреси, срокове, точна сума, ще послужи като доказателство за устен договор за заем,  НО зАПИСА НА зАПОВЕД Е НАЙ УДАЧНИЯ ВАРИАНТ. Успех!
Виж целия пост
# 69
Аз пък не мога да разбера как спят и се хранят хората, които завличат други хора с пари. Ако взема от някой 5 лв. за обяд, че съм си забравила портмонето, н мога да спя до другия ден, докато не ги върна.
Вземала съм заем от 30 000 лв. от мои братовчеди - не знам как ми се довериха и дойдоха да ми ги донесат лично след 3 ч. от 350 км. Щях да легна болна, докато след 1 месец не им ги върнах - бяхме се разбрали за много по-дълъг срок и те чак не можаха да повярват, че толкова рано ги връщам.
За сметка на това от друг - доста по-близък човек вече 4 г. си чакам едни 5 000 лв. и той всеки път казва, че "по Коледа" ще ги върне. Ама май не е още наясно коя година...
Виж целия пост
# 70

И аз се надявам да е коректна.

Аз не разбрах - тя след 2-3 месеца откъде ще вземе 3000 лв, за да ти ги върне?
Виж целия пост
# 71
Само аз ли към този момент не виждам конкретна причина за притеснения?
Не става въпрос за забавяне на парите, разбрали са се за няколко месеца, които още не са минали.

anelgim, вместо да се самосъжаляваш, защо не говориш с въпросната колежка?
Виж целия пост
# 72
Аз не разбрах - тя след 2-3 месеца откъде ще вземе 3000 лв, за да ти ги върне?

От някаква комисиона на мъжа й.
Виж целия пост
# 73
А за лихвите сме се уговорили, за двата месеца към 50-тин алева лихва, щото да не ме ощетява. Това тя го предложи.
Класическо зарибяване.  Grinning  Вместо да "плаща" такива лихви щеше да изтегли заем.

Направи това което те посъветвах със свидетелите поне един ден да имаш някакви доказателства че си и дала пари. Виж какво конкретно ще те посътветва тази жена данните на които ти дадох. Тя ще ти каже конкретно какво и как да направиш за да имат максимален ефект действията ти.
Виж целия пост
# 74
Заеми не давам, нито вземам, има банки за тази работа, особено пък на работещи хора, които не им е проблем да си дръпнат кредитче.
Поради тази причина нямаме много приятели, но не ни пука вече, като гледам напоследък какви гадове се овъртат само около състоятелните хора и ми се повръща.
В днешно време приятели не съществуват, ако имаш кинти, много се овъртат, рояци от мними такива. Ако нямаш и не даваш, не си интересен, далаверата за тях я няма... Outta Joint
Дано ти върне тази колежка сумата и да се успокоиш, друг път нека ти е урок, че такъв тип благотворителност не е нужно да правиш!
Успех  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия