През март бяхме две чертички засмени, а през НОЕМВРИ 2012 ще сме вече в Родени

  • 30 024
  • 729
# 300
Титолино, ах ти, хитрушоооо......дебнах те предишните дни, но те виждах в каренцето горе и реших, че просто не ти се пише, пък тя, каква била работата  Mr. Green Честита ти рожба Андрей - да расте здрав и силен, а на теб - бързо възстановяване. Е, и ти ме изпревари.....останах си без дружка в Токуда  Sad

Аера, миличка, няма ли спокойствие за теб, момиче  Hug Дано малчо бързо да оздравее и да си ти го върнат в прегръдките. Стискам палци и да се справиш лесно с проблема с гърдата  Hug  Praynig за вас.

Добре дошли и на изписаните майчета   bouquet

Излишно е да споменавам, че нашата бебка и днес не пожела да се появи....с баща и се шегувахме, че се е уплашила да не би случайно да решим да я кръстим Минка, на днешния празник  Mr. Green

По препоръка на акушерката си направихме една сериозна разходка на слънчице, но резултат засега няма....а телефонния терор вече ме побърква  #2gunfire Нищо, и утре е ден Simple Smile
Виж целия пост
# 301
Aera имаш силно стиснати палчета от нас мила.  Praynig се всичко с малчо да е наред и скоро да си го гушкаш вкъщи. много  Hug . оффф, тез лампи за жълтеницата и ние ги преживяхме още като се родихме - на третия ден. стоях невална при бебко. бях станала като сомнамбул. а и ме болеше операцията още и не ме питайте какво беше. гледах си бебо и плаках. а милото то толкова кротичко си беше, само си спинкаше. добре, че случих на добра сестра на нощната смяна. каза ми да ходя да си лягам и като се събуди малчо ще ми звънне на тела. много съм и благодарна
за гърдите както ти е казала и emili_vip с топли компреси и изцеждане. дано да се разминеш с мастита. аз с дъщеря ми на едната гърда направих мастит. болката беше ужасна. и лекаря ми каза да давам първо от нея да суче бебето. но при теб в момента е невъзможно
още веднъж СТИСКАМ ПАЛЦИ  fingerscrossed
Виж целия пост
# 302
Aera, стискам палци, малчо скоро да се оправи и да си го приберете у дома.
За гърдите освен изцеждане, не знам какво друго да те посъветвам. Аз пия лекарства от деня на секциото но при мен е друго за да нямам кърма, и не цедя, да чукна на дърво, гърдите ми са меки и не съм имала коластра и мляко. Най добре се обади на АГ-то ти, то знае как да предотвратиш мастит.
Виж целия пост
# 303
Аера знам че каквото и да напиша няма да се успокоиш, така че те прегръщам силно и ти пожелавам да бъдеш силна, за да минеш и през това изпитание  Hug
Виж целия пост
# 304
Аера, стиснати палци и от мен.
Може ли да започне родов процес без да е паднала тапата?
Виж целия пост
# 305
Аера, стиснати палци и от мен.
Може ли да започне родов процес без да е паднала тапата?

И аз това се чудя, но преди време някое майче (да ме извинява, не помня коя беше  Embarassed) писа, че може....
Виж целия пост
# 306
Hug Hug Hug изключително ми е драго да те видя!
Няма ли да се похвалиш скоро с 2 чертички? Желая ти го от сърце Hug  bouquet.
Нямам  шанс да стане скоро,още търсим причината.Демек първо трябва да лекувам някаква гад ,незнайно каква....и после отначало.Ако има обаче нещо ще пиша веднага:))
Виж целия пост
# 307
ShynyHug Успех, мила....дано бързо намерите причината и да премахнете, дотогава се  Praynig за теб и стискам палци   bouquet
Виж целия пост
# 308
Aera, много прегръдки и от мен  Hug . Много кофти това с гърдите, внимавай само да не прекалиш с натискането и изцеждането. Сестра ми така имаше проблем с гърдите и в стремежа си да си облекчи гърдите се подложи на какво ли не- зелеви листа, горещи компреси, цедене, стискане-  направо си посини гърдите, та после вдигна температура от прекалено инванзивните методи и я взеха в болница. Така, че действай, но внимателно.  Peace

Шушулче, късмет, ако днес е твоя ден! Ще чакаме вести!  Crazy

Виж целия пост
# 309
Аера, имаш стиснати палци и от мен  Praynig

Може ли да започне родов процес без да е паднала тапата?

Да. При сегашното ми раждане на 8,5 см разкритие, като ме бръкна за спукване на мехура лекарят я извади и ми я показа.
Виж целия пост
# 310
....

ЛЛЛ имам едно въпросче към вас . Кърмим се смятам много добре през интервал от 2.5/3 ч като аз не се налага да го будя. Имаме за денонощие 8 хранения и памперси наакани на всяко хранене. Въпросът ми е кога е нормално да махнем храненето към 3ч през нощта. И как ако той не го пропусне с времето?

......
Мимка, звучиш доволна и спокойна, що се отнася да кърменето. Flutter Явно Георги си е намерил собственият ритъм на хранене и те "възнаграждава" редовно с наакани пеленки.  Mr. Green Питаш се, кога е нормално да махнете кърменето..това е въпрос, на който може би твоят малък юнак най-добре може да ти отговори, защото той е този, който има нужда от своите порцийки храна /калории. Всяко бебе има индивидуални нужди, расте с различно темпо и съответно потребностите му се променят постоянно. тоесто възможно е сега Георги да суче 8 пъти в денонощието, възможно е да разреди или зачести кърменията- всичко това е съвсем нормално поведение на мъничетата. През първите месеци растат най-бързо и съответно имат нужда от редовен прием на калории. Друга полза от нощното кърмене е стимулирането на производството на кърма- в ранните сутрешни /или късните нощни часове/ нивото на добрия хормон пролактин е най-високо и оттам и благоприятната ситуация за..стимулиране на кърмата. Още един факт, който понякога звучи плашещо, но също напълно естествен- нощното будене за кърмене е малко или много защита от синдрома на внезапната детска смърт. И last but not least кърмата е лесноусвоима и мъничкото коремче обработва сравнително леко изсуканата кърма и съответно настъпва време за ново кърмене. Всичко  напълно нормално и естествено  Wink
Ако го погледнеш от положителната за теб страна- с всяко кърмене топиш калории, спомага се за възстановяването след раждането; всяко кърмене е удобен повод за почивка  Wink и ако бебето спи до теб в собствено легълце или в твоето легло, просто  би могла да го кърмиш легнала, без да се налагаш да ставаш и да се разсънвате и двамата. Така хем бебето е заситено, хем мама е наспана /повечето татковци така или иначе спят/  Mr. Green Как ти се струва тази идея?  Peace
Виж целия пост
# 311
Шушулче може. Раждала съм 2 пъти тапа не съм видяла  Crazy
Момичета аз имам менструални болки от около 2 часа, контрокции някакви хаотични, та се чудя да звъня ли на доки или да си трая докато не се уверя за какво става на въпрос  Thinking
Шайни  Hug
Виж целия пост
# 312
Шушулче може. Раждала съм 2 пъти тапа не съм видяла  Crazy
Момичета аз имам менструални болки от около 2 часа, контрокции някакви хаотични, та се чудя да звъня ли на доки или да си трая докато не се уверя за какво става на въпрос  Thinking

Цветенце, от три дни тръгвам на тонове с менструални болки, стягане на корема и схващане в кръста.....като легна на кушетката за тонове и всичко изчезва....само по една вяла контракцийка се отсрамва на листчето Mr. Green Пробвай да легнеш да починеш - ако не минат - звънкай на доки, пък ние ще стискаме палци  Hug
Виж целия пост
# 313
......
Въпрос към ЛЛЛ Снощи намазах гърдите си с гермастан профилактично, но понеже съм много изморена и в просъницата мисля,че съм сложила малката да суче, без да го измия.Това проблем ли е?
Deiza, спокойно, вероятно е минало доста време между мазането и сукането и е попило. А и количеството което си намазала, предполагам е минимално, или?  Peace
Виж целия пост
# 314
Към момичетата от ЛЛЛ с предварителни благодарности!
Моята дъщеря (5 дни) се очертава от т.нар. поспаливи кърмачета - търси често гърдата, суче пълноценно за няколко минутки максимум след което заспива и опитите ми да я разбудя с попипване на ушенца, подръпване, поклащане водят до съвсем кратко възобновяване на сукането - т.е. не са резултатни. Когато в тази ситуация заспала я сложа в креватчето, доста скоро (10-20  мин) се събужда с признаци на глад. Аз отново я слагам (обикновено 2-3 пъти все на една гърда) и всичко се повтаря. Така се получават серии с продължителност няколко часа на кърмене с кратки придремвания. В първите 2-3 дни смятах, че просто млякото още не достига и действайки така ще стимулираме лактацията до нужното количество. Сега обаче пак прави тези номерца, а мляко видимо има още в гърдата. Детето пишка около 5-6 пъти и засега ака само по веднъж, не е теглена тези дни (родена е 4230, ден2=4000, ден 3=4070). Спокойна е като цяло, вече има по 2-3 епизода на спокойно бодърстване по около 20 минути. Та ето и въпросите ми:
- да се опитвам ли да разреждам храненията (чрез залъгалка например, малката се оказа, че лесно се лъже) с идеята да се "труди" по ефективно при хранене?
- да доизцеждам ли с помпа след нея (ако приемем, че поведението и е от недостатъчен към момента добив) с идея да увелича количеството кърма?


Нещо не получаваме отговори от ЛЛЛ. Някой наясно ли е - дали трябва по някакъв друг начин да потърсим вниманието на консултантите?

Иначе, при нас нещата през последните два дни (една трета от живота на Бубка, хах) и без намеса се регулираха в голяма степен - интервалите станаха по 2 или 3 часа, явно по-ефективно суче вече. Все така бавничко се храни - с блажени почивки, стилът на кака и беше същия. Гърдите ми са добре, не са препълнени, с помпа много малко изцеждам - до 20 мл, не че се натискам, от любопитство пробвах. Пъпчето падна на 5-ия ден. Много е спокойна засега,  пълна идилия сме..... да видим как ще е като дойдат коликите.

Привет Облак..,
Виждам, че нещата при вас с Бубка са се поуспокоили. Прекрасно е, че бебето успява да си пълни памперсите, а и след като в гърдата остава мляко, едва ли то е недостатъчно. Обичайно бебетата засукват с охота и докато млякото тече на по-силна първоначална струя, те често гълтат активно. С намаляването на струята, обикновено започват да притварят очички и да се унасят до слизането на следващата порция кърма. Забелязвала ли си дали, ако в момента, в който започне да суче по-вяло, подадеш поток мляко към устичката на бебето, притискайки и задържайки гърдата притисната, то започва да преглъща по-активно? Удобно ли е да попитам как са напишканите и нааканите пелени за последните 24 часа? Ако всичко си върви гладко вероятно не би следвало да има необходимост да променяш нещо. Ако прецениш, че продължава да се унася и да заспива твърде рано на гърдата и не успява да се донахрани преди да се унесе и заспи, би могла да опиташ с компресия на гърдата и клип.

На конкретните два въпроса: залъгалка не се препоръчва да се предлага на бебета под 6 седмична възраст. Би било чудесно, ако успее кърменето да влезе в някакъв ритъм, лактацията да се регулира и ако майката много държи да дава, то би било прекрасно, ако бебето е малко по-голямо, за да не се получи объркване на засукването на залъгалката и гърдата. Предлагането на залъгалка се смята, че ограничава достъпа на бебето до гърдата, т.е. до млякото и би могло да се отрази освен на храненето и засукването, така също и на наддаването на детето.

Ако бебето се чувства добре, има поне 5-6 добре напишкани пелени за денонощие с безцветна или бледожълта на цвят урина, изхожда се минимум 1-2 пъти за 24 часа, вътре устичката е влажна, тургора на кожата е добър (при лек натиск с пръст върху бузката цвета на кожата избледнява и при отпускане би следвало цвета веднага да се възстанови), детето е жизнено и енергично, наддава и педиатъра го намира за здраво, едва ли има нужда да се променя каквото и да е. Ако някой от горните показатели бихме искали да се подобри, би могло да се предлага на детето да суче една идея по-рано, за да може да се получат хранене или две в повече за 24 часа и то да приема повече кърма за денонощие, както и по този начин да се стимулират по-добре гърдите. Как са тези показатели при нея?


Извиняваме се и за забавянето на отговорите през уикенда. Ние като доброволци се стараем и правим каквото можем, за да ви отговорим навреме. Понякога се случва така че да сме възпрепятствани и ще отговорим при първа възможност.
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия