Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 645

Ани_Д, приятно ми е да чуя, че си доволна от рецептата. Виждам пак си се сдобила с нови формички-май имат отпечатък  Wink И не спираш да се грижиш за фигурата. Поне по празниците си позволи малко сладичко (имам предвид че меденките са били с повече захар за вкуса ти). Горните ми се виждат малко поприпечени, но и така ще ги изядете, както си написала. И не спираш да изкушаваш - тези мъфини така като зебра...
И на Лукс бонбоните изглеждат страхотно.
Виж целия пост
# 646
Някой да има идея защо лицеровите ми сладки станаха толкова крехки и чупливи? newsm78 Не мога дори да ги слепя без да се натрошат. Thinking Вярно, че спекулас крема за слепване е по-твърд, но го оставин на топло да омекне и пак не успявам да ги слепя без да се счупят. Sad
Правих ги по рецептата на nudel33 и спазих рецептата точно, като вместо лешници сложих орехи. Дали това ги прави крехки?
Дано Нудел се включи, но категорично е от брашното. Различните брашна поемат по различен начин, жълтъците имат различен грамаж и според мен е било малко брашното. Аз направих същата грешка да си призная. И направо не знам как ще ги слепвам тези сладкишки, но пък са толкова вкусни.

Tatitt, благодаря за включването - определено ми е от полза! Жълтъците бяха среден размер, защото тук био яйца големи няма, ама може и от брашното да е...то се води бяло, но не е като бялото в България...та може и малко да е дошло. Thinking Добре, че се налага да правя още, че да се поправя. Rolling Eyes Ще досложа още 20-30 гр брашно и дано станат по-стабилни. Peace
Виж целия пост
# 647

  bouquet , мерси
Виж целия пост
# 648

Искам да попитам за хубави джинджифилови сладки, гледам в рецептите освен джинджифил има още канела, индийско орехче, карамфил - някъде кардамон, много подправки, много нещо. Веднъж готвих с карамфил и тази продправка ми се стори ужасна. Споделете някоя скоро изпробвана рецепта?

Хвърлих око на тази, http://mka900.blogspot.com/2010/10/gingerbread-cookies.html, но нямам петмез и Златен сироп, имам кленов в къщи  newsm78 newsm78 newsm78 дали е възможна замяна, някой да ги е пробвал


Аз правих джинджифилови бисквити по тази рецепта http://evatoneva.com/index.php?option=com_content&view=artic … sti&Itemid=18
като си спестих захар мусковадо / използвах кафява/, сухият джинджифил и карамфил. Станаха наистина вкусни и меки.
Виж целия пост
# 649
...

От къде мога да си купя формичка за снежинка? За София ми е питането.
И аз търся , такава с бутало , от Варна съм
За съжаление в повечето оналйн магазини са изчерпани - но по принцип само оттам с бутало.

Аз си купих от Аромас хаус. В сайта видях, че има голяма снежинка в наличност.
Виж целия пост
# 650
форма на снежинка с бутало си поръчах сутринта от кукибуки.
Виж целия пост
# 651
Здравейте момичета, страхотна коледна тема!  Hug

Имам един въпрос - ще правя за първи път линцерите на Нудел33.
Мога ли сега да ги намажа с конфитюр или е рано?

И...Нудел, дали ще е голям проблем ако смлените лешници ги заменя със смлени бадеми?
Виж целия пост
# 652

И...Нудел, дали ще е голям проблем ако смлените лешници ги заменя със смлени бадеми?

Зададох същия въпрос в началото на темата и Нудел ми отговори, че не е пробвала, но не мисли, че ще има проблеми, така че ги направих с бадемите и станаха идеални.
Wink

Виж целия пост
# 653
можа ли рецепта за меденките на Джема?
Виж целия пост
# 654
можа ли рецепта за меденките на Джема?
В първият пост са всички рецепти.
Виж целия пост
# 655
Lux, много сладки бонбони, търсих из сайта ти, но не намерих рецептата, моля за линк, и да те питам, с покритие не стават ли твърде сладки бонбоните?

Извинявай че сега виждам  питането ти - няма линк Simple Smile защото няма рецепта-

шоколадов ганаш- 300 гр шоколад + 300 гр сметана , есенция ром (може и друга) - както се прави ганаша оставяш го да се стегне, после вътре сложих 100 грама смлени лешници , но не ми бяха достатъчно стегнати и изпекох един блат Simple Smile

2 яйца, 1 ч.ч. захар 1/2 ч.ч олио 1/2 ч/ч вода - 1 1/2 ч.ч брашно и 1 ч.л бакпулвер - печеш и после като се изстуди го превръщаш в трохи - внимателно да не го залепиш Wink

а на част от бонбоните сложих по една захаросана череша  Party

разбъркваш шоколада и трохите ии вече имаш много вкусни бонбони


покрити с фондан разбира се стават по сладки , ако искаш може да залееш със шоколад и да сложиш само по една звездичка от фондан  Rolling Eyes

Извинявай за тъпия въпрос, но шоколадовия ганаш как точно го правиш - загряваш сметаната, след което добавяш натрошения шоколад, бъркаш до пълното му разтваряне, оставяш да се охлади, след което разбиваш с миксер?
Виж целия пост
# 656
Lux, много сладки бонбони, търсих из сайта ти, но не намерих рецептата, моля за линк, и да те питам, с покритие не стават ли твърде сладки бонбоните?


шоколадов ганаш-

Извинявай за тъпия въпрос, но шоколадовия ганаш как точно го правиш - загряваш сметаната, след което добавяш натрошения шоколад, бъркаш до пълното му разтваряне, оставяш да се охлади, след което разбиваш с миксер?
Така се прави Simple Smile
Виж целия пост
# 657
Lux, много сладки бонбони, търсих из сайта ти, но не намерих рецептата, моля за линк, и да те питам, с покритие не стават ли твърде сладки бонбоните?


шоколадов ганаш-

Извинявай за тъпия въпрос, но шоколадовия ганаш как точно го правиш - загряваш сметаната, след което добавяш натрошения шоколад, бъркаш до пълното му разтваряне, оставяш да се охлади, след което разбиваш с миксер?
Така се прави Simple Smile

така се прави, но аз не разбивам когато го слагам в бонбоните Wink а въпроса ти въобще не е тъп , след като пуснах поста се зачудих дали да се върна и редактирам, пускам рецепта без да обяснявам Simple Smile

Виж целия пост
# 658
Благодаря ви за отговора. Питам за разбиването с миксер, защото веднъж исках да правя ганаш (сега не помня за какво точно беше) и много четох в нета как точно се прави, но така и не ми стана ясно кога се разбива и кога не.

Хареса ми рецептата за бонбоните, може да ги спретна за Нова година, благодаря, lux.
Виж целия пост
# 659
Разбиваш, когато  искаш да е по пухкав крема. Ако ти трябва с по плътна консистенция (както в скучая с тези бонбони ) не разбиваш  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия