Коледа 2012- 4 част

  • 66 498
  • 740
# 705
Два белтъка с миниатюрна капка жълтък в тях имам, дали ще се разбият за забравените сладки или да не хабя захарта?
Виж целия пост
# 706
Виенските коледни сладки не са се наложили както другите забелязвам, но определено са доста вкусни и вече втори път ги правя. Нещо средно между ореховка и меденка. Само да се внимава с печенето - на 170 градуса не повече от 7,8 минути.
Виж целия пост
# 707
belinda, за първи път ще ги правя и в рецептата така пише. Ще пробвам без нищо, а ако не стане ще пробвам или с течен шоколад, както е казала teddybearm или с малко мармалад.
Леле...Вече няколко години ги правя тези сладки, досега не бях забелязала, че в рецептата пише, че марципанът се залепва с глазура ooooh! Embarassed Аз си го попритискам с ръка. Блейка Mr. Green
Виж целия пост
# 708
BiankaD   много красиви!Влюбена съм в ангелчетата ти! Peace
Направо ме амбицираш да пробвам да правя фонадн, че детето сега като ги види ще иска "същите " но каква глюкоза да търся за него ? newsm78
нямам време да поръчвма от сайтове май вече  Thinking
Снощи пекох меденки / по рецепта на Джули, лепкаво стана тестото , добавях брашно, седя в хладилника 2 дни.............но станаха супер вкусни!/, опаковах във фолио и кутии от сладолед, понеже са за изпращане, и да не тежат кутиите, да видим кое ще оцелее . Thinking
Ella,не е късно да си поръчаш, а ако си от София можеш да си вземеш от магазина в центъра на Аромас
БЛагодаря ти!Радвам се, че ти харесват...! Simple Smile
Виж целия пост
# 709
Два белтъка с миниатюрна капка жълтък в тях имам, дали ще се разбият за забравените сладки или да не хабя захарта?
alpha_beta-както си написала и ти Wink , не хаби захарта. Остави тия белтъци за някакво кексово тесто...А всъщност можеш да опиташ да ги разбиеш, без захар, ако се стегнат - ще се получи.Добави и няколко капки лимонов сок. Винаги го правя, като разбивам белтъци.
Виж целия пост
# 710
Аз се записвам с меденките на Джема и линцерови сладки  Heart Eyes



и от белтъците направих едни целувки


Виж целия пост
# 711
Здравейте момичета,

за първа година съм решила да правя Коледни меденки. Интересува ме дали ако направя рецептата на Джемма днес ще омекнат до Коледа. Или да направя нещо друго? Всъщност искам нещо медено-джинджифилово Simple Smile което ако го направя днес ще има време да омекне. Моля ви за помощ и съвети. Много благодаря. Отгоре мисля да ги рисувам със айсинг.
Ами те и веднага след печенето са мекички. На нас ни харесаха, ухаят невероятно на канела. Heart Eyes
Виж целия пост
# 712
Два белтъка с миниатюрна капка жълтък в тях имам, дали ще се разбият за забравените сладки или да не хабя захарта?

Аз моите забравени сладки с правих с повече от капка жълтък. Бърках даже с лъжичка, за да извадя жълтъка. Сладките станах страхотно.Нищо им няма. Ако им треперя толкова на едни сладки за една капка къде ще му излезе края и колая. Прави ги смело.
Виж целия пост
# 713

Момичета, нали ви бях казала, че ще правя нов вид сладки за Коледа да ми стискате палци. Ами минавам да ви се похваля и отивам да ви чета, че пак много съм изпуснала...


Снимката е линк към рецептата.
Виж целия пост
# 714
Благодаря Бианка и Бимба, довечера ще "забравя" и аз едни сладки във фурната, да видим какво ще стане, аз по принцип целувки не обичам, но само хвалби прочетох за тези сладки и ще ги пробвам!
Виж целия пост
# 715
Принципно има по-едър и по-дребен чипс. Но разликата не е драматична. Не знам колко е голям този в Кауфланд.
Ири (както и аз) си купуваме шоколадов чипс от една фирма вносител - Алимко. Там шоколада също е в пакети по 2.5 кг и е белгийски. Калетите са сравнително дребни. Цената на килограм е около 16 лева за черен шоколад 53%. Но оттам не доставят за сума под 50 лева.

Ако трябва да сравня една калетка е по-малка от една стотинка (около 2/3 от стотинка).

Може ли линк към сайта за шоко чипса.
http://www.alimco.bg/ Това е сайта на фирмата, но те не са онлайн магазин - обаждаш се и казваш какво искаш по телефона. Специално шоколада се казва Шоколад на калетив пакети по 2.5 кг. от 53%, че имат 100 вида шоколади.
Ако искаш прати ми на ЛС мейл, за да ти изпратя пълният им ценоразпис и продуктова листа.

Ей, ще ме навиете и мен за тези забравени сладки, значи! Ама пусто време - много го закъсах тази година - нямам една меденка Sad. И АККтата не съм опекла. УЖАСС!
Виж целия пост
# 716
belinda, за първи път ще ги правя и в рецептата така пише. Ще пробвам без нищо, а ако не стане ще пробвам или с течен шоколад, както е казала teddybearm или с малко мармалад.
Леле...Вече няколко години ги правя тези сладки, досега не бях забелязала, че в рецептата пише, че марципанът се залепва с глазура ooooh! Embarassed Аз си го попритискам с ръка. Блейка Mr. Green
И аз си ги притискам само с ръка,вече поне 3 години .Стават чудесни.

Виж целия пост
# 717
 Здравейте и от мен! Едва сега забелязвам темата, но предходните много ме вдъхновиха и тази година и аз съм се впуснала в сладкото приключение на Коледните печива Simple Smile Миналата събота с голямо закъснение направих Английски Коледен кейк , който намерих в тема от минали години (мисля, че рецептата е на Джема bouquet ), а тази събота съм се приготвила за ванилови рохлички   chef  Но като гледам какви красоти създавате направо не ми се захваща с моите обикновени сладки  Embarassed
Също - ако още има дефицит на украси и подобни, под нашия блок (в София) има магазинче, в което продават такива неща и мога да проверя какво има.
Хайде, успех на всички!
Виж целия пост
# 718
Здравейте и от мен! Едва сега забелязвам темата, но предходните много ме вдъхновиха и тази година и аз съм се впуснала в сладкото приключение на Коледните печива Simple Smile Миналата събота с голямо закъснение направих Английски Коледен кейк , който намерих в тема от минали години (мисля, че рецептата е на Джема bouquet ), а тази събота съм се приготвила за ванилови рохлички   chef  Но като гледам какви красоти създавате направо не ми се захваща с моите обикновени сладки  Embarassed
Също - ако още има дефицит на украси и подобни, под нашия блок (в София) има магазинче, в което продават такива неща и мога да проверя какво има.
Хайде, успех на всички!

     Къде се намира това магазинче?
Виж целия пост
# 719
На ул. "Враня" 65. Това е успоредна на бул. "Сливница", в частта между "Опълченска" и бул. "Константин Величков". Има един пешеходен светофар на "Сливница" в посока Люлин и малка уличка в дясно. На ъгъла на уличката с ул. Враня е магазинчето. Не исках одеве да казвам повече, че да не се приеме като реклама. Но пък в предишна част видях, че има и линк към страницата им, даже някой нещо беше поръчвал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия