90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 205

  • 42 108
  • 746
# 570
А,сега го намерих:
Въпрос: Кога се яде тиква?
Отговор
:  Тиква - варена, печена, чиста - всеки ден за закуска и през целия ден в плодов ден, тогава може и с орехи, ако обичате. Ако искате да добавяте захар или мед - във въглехидратен ден като десерт на вечеря.
Виж целия пост
# 571
Здравейте, момичета и от мен  bouquet , солиден отбор сме станали. Включвам се и аз към минусите- днес -1,4 кг. Вярно, че е задържана вода, но все пак....

Отчитам си вчерашното режимно меню:
З: банан
О: свинско каре и салата от зеле и моркови
В: шопска салата

Днес закуската пак ми беше банан, а за обяд съм си приготвила картофена салата.
Виж целия пост
# 572
Неродена мома благодаря Simple Smile за предложението. Забравих, че не трябва да се смесват:-)
Виж целия пост
# 573
Добро утро фиданчици
Много хубави минуси имате Simple Smile)) #Crazy
Днес Плодов съм аз а утре фитнес и ще се меря.
Лек и успешен ден
Виж целия пост
# 574
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ УПОРИТИ И НЕ ТОЛКОВА  Grinning ДИЕТУВАЩИ !
НЕКА НОВАТА 2013 ГОДИНА ДА Е ЩАСТЛИВА , БОГАТА И СПОРНА !




Аз все още кърмя нашата госпожица, но предполагам диетата няма да се отрази на млякото  Mr. Green
За кърмачки в диетата се препоръчва да се включват  ядки и сутрин на закуска също !

А да и да си задам първия въпрос. Винаги ли вечерята трябва да е еднаква с обяда?  Thinking

Да винаги и трябва също да е наполовината на обяда !

Дори през захранването (Почивката) се препоръчва в повечето дни , еднакви обед и вечеря, като вечерята е наполовина на обяда !
Grinning


Здравейте на всички Hug
Мисля от утре да съм във вашите редици, имам да свалям минимум 20кг, исках да питам има ли дами с хашимото и хипотироидизъм....те забавят обмяната доста Sad и дали режима ще има ефект при мен .Приемам съвети от всички Hug

Ще има Грациелка, при всички има Grinning, може и да помогне да се отървеш от болестите си  Grinning!


И да се оплача малко, може пък да ме посъветвате нещо..
Тъй като режима на бебето не е съвсем фиксиран и се случва да се буди и по 2 пъти на нощ, че и по 3 пъти от време на време (макар че доста често спи по 3-4 часа без да се буди), и моето спане е по 2 часа максимум, имам усещането, за почти постоянен глад. Всяко събуждане го усещам все едно ставам рано сутрин след дълга нощ през която не съм яла, и, ако не хапвам докато бебето е будно и си легна с него, се усещам всякаш ми е минал цял пълноценен ден и то без храна. Малко объркващо го пиша, но се надявам да ме разберете. Гледам да пия вода, в краен случай да хапна някоя ябълка, но не помага особено - чуствам си се гладна и това е..

Плежър, можеш да почнеш да правиш истински закуски още в 4:00 сутринта - с ядки и плодове и после в 6:00, 8:00 и 10:00 имаш право на такива закуски ! В 12:00 е обяда  Grinning
Преди 4:00 - НЕ !


Виж целия пост
# 575
Здравей Джиджи Бо. Как приключи 90 дена. Доволна ли си от резултата?
Виж целия пост
# 576
Вижте сега, правилата са, за да се спазват. По правилата на режима не се яде след 20ч и има само 2 хранения след закуската - обяд и вечеря. Не се приема захар с кафето! Ясно е, че от една лъжичка "нищо няма да ти стане", но въпросът е принципен. Идеята на режима е в определения ден организма да приема само определена група храни и независимо дали му даваш 1 лъжичка захар или един буркан ти му даваш нещо различно от отреденото за деня. Това са условията и предполагам, че като питате ама проблем ли е малко от това или да ям малко по-късно, не очаквате някой да ви каже "специално за теб може", ако искате ги спазвайте ако искате не, всеки сам си решава.

ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО ВАНССС !
 newsm10

Никой няма да разбере , ако нарушите - нарушавайте си , като искате ! Grinning

Диетата си има строги правила и определени часове и точни количества !

Работи и с леки нарушения , защото диетата разчита не на един , а на много принципи (14 принципи) от диетологията, ,но и килограмите свалени са по-малко - всеки да си прави план - колко и за какво време иска да отслабне и съответно колко нарушения може да си позволява!  Wink

Искам да отбележа, че освен на забавянето на свалянето на килиграмите , нарушенията ще действат много лошо на психиката Ви по време на диетата и обратното -100% спразване ще Ви прави много горди от себе си! Grinning
Освен това диетата е много лесна, ако се спазват всички указания, часове, грамажи, яденето на всичко позволено  и т.н ...
И последно, но не маловажно- едно малко нарушение, води обикновено до серия от такива Sunglasses!

За новите пускам малко инфо:

СТРАТЕГИИ И ТАКТИКИ НА 90-ДНЕВНАТА ДИЕТА
Скрит текст:
По време на „90-дневната диета”, отслабваме толкова много и запазваме теглото си и след нея, защото тя, разчита не на една , а на абсолютно всички стратегии и тактики, известни от диетологията:


ЗАТОВА ДОРИ И ХОРА, КОИТО, НЕ СПАЗВАТ ВСИЧКИ ПРИНЦИПИ НА ДИЕТАТА , А САМО НЯКОИ ОТ ТЯХ - СЪЩО ОТСЛАБВАТ !  

РАЗБИРА СЕ ПО-МАЛКО ИЛИ ЗА ПО-ДЪЛГО ВРЕМЕ!

ИЗБОРЪТ Е ВАШ !  


СТРАТЕГИЯ №1  - БАЛАНСИРАНОТО ХРАНЕНЕ -

 Редовно хранене на нашето тяло с доставянето на точно
 необходимите, нито на повече, нито на по-малко - белтъчини, въглехидрати,
 мазнини, минерали, витамини и баластни вещества. Това поставя тялото в
 състояние, при което, то започва да гори бързо излишните си мазнини.
 

СТРАТЕГИЯ №2  - 90-ДНЕВНАТА ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ДИЕТАТА -

 Установено е,
 че ако храненето е балансирано за период от 90 дена,
 след 90 дена , нашето тяло, променя метаболизма си
 от режим на складиране на въглехидратите в мазнини
 ( нарушен метаболизъм)
 в режим на горене на излишните въглехидрати и старите мазнини
 ( нормален метаболизъм)
 или
 от състояние на нарушен метаболизъм (болестно състояние),
 нашето тяло се връща в състояние на нормален метаболизъм
 ( присъщ на здравото, балансирано хранено тяло)
 

СТРАТЕГИЯ №3 - РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ

 в „90-дневната диета“ се спазват абсолютно всички
 принципи на разделното хранене,
 което е изпитан, от столетия метод за бързо горене на мазнини
 

СТРАТЕГИЯ №4 - РОТАЦИЯ ИЛИ ВЪРТЕНЕ НА ВЪГЛЕХИДРАТИТЕ

 Това е една, много известна в спортната медицина и много ефективна,
 стратегия за, едновременно, горене на мазнини и правене на мускули.
 "Ротацията на въглехидратите" в "90-дневнатата диета" е по схемата
 ( 1-2-3-3 ), или (Н -С -В- В ), което означава -
 1 ден малко въглехидрати (през 1-я ден),
 1 ден средно количество въглехидрати (през 2-я ден)
 2 дена много въглехидрати (през 3-я и 4-я ден),
 което умно е постигнато, без да се нарушават принципите на разделното хранене,
 което е пък друга много важна стратегия на диетата,
 чрез ротацията на четири дни - известната "Четворка" от дни
 Белтъчен, Бобово-Зърнен, Въглехидратен и Плодов.

 Никога, не трябва да променяте реда на дните или
 да заменяте един ден с друг ден, защото това нарушава
 въртенето на въглехидратите и спира процеса на отслабване !
 




СТРАТЕГИЯ №5 - СТРОГО СПАЗВАНЕ НА 3-ТЕ ЦИКЪЛА НА МЕТАБОЛИЗМА НА ТЯЛОТО,
 Те са, както следва :

 от 4:00 до 12:00 чистене на организма и изхвърляне на шлаки и токсини
 - не се приема храна

 от 12:00 до 20:00
 - приемане на храна

 от 20:00 до 4:00 смилане и усвояване на храната
 - не се приема храна

 

СТРАТЕГИЯ №6 - КОЛИЧЕСТВАТА ХРАНА СА ПРАВИЛНО РАЗПРЕДЕЛЕНИ в 4-5 храненния

 2 до 3 закуски с 1 или с 2 еднакви плода или зеленчук, задвижват метаболизма и
 го снабдяват с необходимите витамини и минерали за деня

 Повечето храна е преди и в 12:00 часа и е
 в активният период на тялото (сутрин и на обед) .

 По-малко храна (половин порция)
 в по-малко активният период на тялото (на вечеря) и до 20:00 часа.

 Или спазено е известното още от древността правило :
 "Закуската изяж сам, обяда раздели с приятеля си , а вечерята дай на врага си !"
 

СТРАТЕГИЯ №7  - МОНОТОННИЯТ ПРИНЦИП В ДИЕТОЛОГИЯТА

 или приемането на еднаква храна.
 Обяда е винаги еднакъв с вечерята.
 Храненето за деня е еднотипно или с белтъчни
 или с бавни въглехидрати или с бързи въглехидрати или с плодовел
 Закуските до 12:00, са за всеки ден от еднакви плодове .
 При монотонно хранене, удоволствието от храната прогресивно намалява.
 Човек се изморява от една и съща храна и апетитът му изчезва.

 

СТРАТЕГИЯ №8  - НАЛИЧИЕТО В ДИЕТАТА НА "ЧИЙТИНГ ХРАНЕНЕ"
 (Греховната въглехидратна вечеря )

 Cheating (от англ.) означава измама или мошеничество

 По време на диета, ВЕДНЪЖ НА ВСЕКИ 4 ДЕНА може да си позволите любима
 храна, като ТОРТА ИЛИ ПИЦА например и това да не наруши режима, а
 напротив – даже да го направи по-ефективен. Идеята е, че при всяка една
 диета, която ви поставя в отрицателен калориен баланс вашият метаболизъм
 се забавя, за да може организма да се справи с по-малкото предоставяна му храна.
 Вкарването на едно „мръсно“ хранене в режима ще даде сигнал на тялото,
 че диетата е свършила, което временно ще ускори обмяната.
 Нещо повече – ако през времето до този чийтинг сте спазвали стриктна диета,
 калорийната „бомба“под формата на любимата ви забранена храна,
 ще зареди вашите гликогенови депа, а няма да се отложи като подкожна мазнина.


СТРАТЕГИЯ №9  - ПИЕНЕТО НА ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ВОДА

 която пречиства организма
 и му помага до изхвърли
 голямато количество мазнини, токсини и шлаки,
 разградени по време на диетата !
 


СТРАТЕГИЯ №10 - ЦИКЛИЧНО ВЪЗДЪРЖАНЕ ОТ ХРАНА

 ВСЕКИ 29 ДЕН в диетата е РАЗТОВАРВАЩ ДЕН - НЕ СЕ ПРИЕМА ХРАНА !

 а само вода - дава се възможност на храносмилателната система да си почине
 Освободено в този ден от бремето на храносмилането, през тозе ден тялото,
 използва всичката си енергията за собственото си почистване и изхвърля
 огроооомно количество токсини !


СТРАТЕГИЯ №11  - ОГРАНИЧАВАНЕ НА МАЗНИНИТЕ

 И КОНСУМАЦИЯТА САМО НА ЗДРАВОСЛОВНИ, СТУДЕНО ПРЕСОВАНИ РАСТИТЕЛНИ МАЗНИНИ

 По 1ч.л. зехтин за салатите на обед и вечеря ,
 1 ч.л. до 1 с.л. зехтин за основното ястие, общо за обеда и вечерята

 ДОПУСКА СЕ ПОНЯКОГА И 1 ч.л. краве масло и малко сметана
 

СТРАТЕГИЯ №12 - ОГРАНИЧАВАНЕ НА СОЛТА

 Солта не е забранена,тъй като е необходима на тялото, за да функционира правилно
 но се препоръчва да се ограничава до минимум и да се замени с морска сол !  

 За по добър вкус и допълнителна доза витамини и минерали се препоръчва:

 ИЗПОЛЗВАНЕТО НА МНОГО ПОДПРАВКИ, ОСОБЕНО НА ЗЕЛЕНИТЕ БИЛКИ и
 ДОБАВЯНЕТО КЪМ ХРАНАТА НА СЕМЕНА -
 лен, сусам, слънчоглед, тиквени семки мак и др. ,
 които са много богати, на полезни вещества, като калций, фосфор, цинк и др.
 и съдържат незаменими, растителни, ненеситени мазнини !
 

СТРАТЕГИЯ №13 - ПРЕПОРЪЧВАТ СЕ СУРОВИТЕ ПЛОДОВЕ С КОРАТА И СУРОВИТЕ ЗЕЛЕНЧУЦИ или ВЪЗМОЖНО НАЙ-КЪСАТА ИМ ТОПЛИННА ОБРАБОТКА

 ЛЕКО ЗАПЪРЖВАНЕ в малко мазнина, ЗАДУШАВЕНЕ, НА ПАРА.
 ПЪРЖЕНЕТО НЕ Е ЗАБРАНЕНО, НО ИМА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ,
 ЧЕ ЩЕ ЗАБАВИ ПРОЦЕСА НА ОТСЛАБВАНЕТО.
 

СТРАТЕГИЯ №14 - ПОЗВОЛЕНИ СА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ХРАНИ -

 ДОРИ ЧРЕЗ "ЧИТИЙНГ" СТРАТЕГИЯТА И ВЕДНЪЖ НА 4 ДЕНА СМЕСЕНО ХРАНЕНЕ -
 ПАРЧЕ ТОРТА, БИСКВИТИ, СЛАДКИШ И СЛАДОЛЕД, ПАРЧЕ ПИЦА, БАНИЦА т.н.,
 който факт оказва, изключително благоприятно влияние, на психиката
 на диетуващият по време на диетата

ЗАБРАНЕНИ СА САМО :

АЛКОХОЛА  - който се разгражда в организма до вещества, които се бъркат в
 метаболичните процеси

ВСИЧКИ БЕЗАЛКОХОЛНИ НАПИТКИ

ОТРОВНИТЕ "ХРАНИ" - маргарин и други трансмазнини, аспартам и други изкуствени подсладители ,
 химични "подобрители" и "стабилизатори" на храна и др.

Виж целия пост
# 577
Здравейте.
Отчитам -800гр. Simple Smile
Днес бобов ден:
З-ябълка;
О-варен ориз с подправки и краставица;
В-същото.
Виж целия пост
# 578
забравих да попитам,супи ядете ли ?
Аз утре съм на протеини и сега правя супа със месо и зеленчуци,без картофи и застройки.Може ли да ям за обяд и вечеря утре?
Виж целия пост
# 579
Iskam da popitam moje li da se sloji podsladitel na tikwata kato se vari .... Thinking
Виж целия пост
# 580
merian996, аз си правя супички, но обикновено ако ям само супа, понеже са бистри, бързо огладнявам след това, за това си правя и по някоя салата към супата, поне за обяд. Според мен е важно да приемаме и супички, защото само суха храна влияе зле на 00.
Виж целия пост
# 581

Интересно ми беше да разбера, че топла вода е много добре да се пие за изхвърлянето на токсините. Сутрин било хубаво да се пие още на ставане топла вода. Колкото повече толкова по-добре. Така че започвам от утре  и това. Покай празниците ядох дота чувствам се като гъба напоена с вода.  Grinning


Ама Бубанке, как така ти е било интересно да разбереш ?  newsm78

Че тази вода си я има дадена в диетата - на ставане 1-2 чаши топла, почти гореща вода.
По желание може и с 1 ч.л. мед и/или 1 ч.л. ябълков оцет . Wink
Тази вода задвижва метаболизма, отмива събраните през нощта мърсотии, в жлъчката и червата и е най-добре да се изпие между 5:00 и 7:00 часа сутринта .


Виж целия пост
# 582
Такаааа...сега да се оплача.../виновна съм си де/ от безразборното хранене по празниците си лепнах килограма отгоре,а таман се бях похвалила че в почивката за един месец някакъв половин килограм се мотаеше насам натам.Днес ме е страх да се кача на кантара и съм в чуденка какво да правя.Момя ви,приемам съвети всякакви как да се отърва от тези излишъци в почивката.Благодаря.
Случва се на всички. Не всички сме така жеУезни като Нана Blush Разбира се не е хубаво нито за поздрав. Аз по празниците не качих нито грам дори бях минус, но ето ме сега пред МЦ вчера не е за признаване колко ми се ядеше и какво изядох та кантара се произнесе с повече от 2 кг +, та днес ще съм на плодов. На теб ти препоръчвам плодов и по изчистени, безсолно и олекотено меню за няколко дни, без въглехидрати. предполагам ще се оправят нещата. Надявам се че пораженията не са повече от 2-3-4 кг-ма Rolling Eyes
Ето, че и аз се оплаках, ама виновна съм си!Отивам да се срамувам и да уча!
хубав ден на всички и добре дошли на новите момичета. Желая ви успех!
п.с. бабе какво реши, почваш ли?
  bouquetБлагодаря,килограмае един и малко отгоре,но мерки трябва да се взимат веднага.Уф нещо стана и едвам пиша,немога да разбера от сайта ли е или моята машинка...две изречения десет минути...
Виж целия пост
# 583
момичета меренето винаги сутрин на гладно и жадно  и не по време на цикъл Simple Smile

днес бях на Бобов ден :

з: 1 банан + кафе
о: 3 постни зелеви сармички
в: 1 1/2  пълнени чушки с ориз

но определено чувствам лек глад , явно съм свикнала на по- големи порции. Аз да си повторя питането, става ли понякога да се ядат консервирани краставички и червено цвекло вместо салатките ?



Как няма да чувстваш глад ,че ноа това храна ли му викаш , бе Шели  Shocked?
Ако ядеш така - отначало ще отслабнеш малко и после нищо - нищичко- в тази диета трябва да се яде и то точно количествата определени - иначе няма отслабване  !
Трябваше поне 6 сърмички на обед да изядеш, а ако са били малки и повече от 6 !Плюс някаква салата( една пълна супена чиния) и +филийка пълнозърнест  хляб +300мл бульон трябваше да хапнеш !
На вечерята 4-5 сърмички (чушки)- половината на обяда и половината на  салатата от обяда!

Червеното цвекло е много полезно , краставичките не са !
Виж целия пост
# 584
Благодаря за бързия отговор!Това автоматично означава,че някой нещица от типа на пържоли със сметана мога да забравя.И разни птичи гнезда и рула стефани!Тука нещата отиват сериозно към разделното хранене newsm78 Wink ще се справиииииииим!


Храненето си е строго РАЗДЕЛНО ,  Grinningмадам Щък и даже всички плодове са избутани преди 12:00, което го прави още по-разделно Sunglasses

На първа страница на форума има линк към книгата !

Благодаря Ника за това не се бях замислила .Да права си че това е по добрият вариант.

Това не е вариант , ами е единственната възможност за междинно хранене между обадя и вечерята , пък и то е само от ЕДИН ЗЕЛЕНЧУК - един морков, една краставичка, малко главичка цвекло и подобни.
 И е казано ,че трябва да се изхвърли, това междинно хранене, колкото е възможно по-скоро от менюто на диетуващият човек!

Можеш да увеличиш броят на плодовите закуски сутрин !
 Пък и смятам ,че храненията в диетата са си достатъчни за всякакви видове лекарства !
Прави ми впечатления ,че много тук гълтат редовно химия Sad - моят съвет е да я махнете изобщо от менюто си и потърсите алтернативи !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия