КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 768
  • 740
# 390

Аз сладки и торти правя и не се оплаквам твърде.

А, дойдохме си на думата. Откога искам да ти напиша- ти такива торти правиш, че едни козунаци ли ще те спрат. Simple Smile
Виж целия пост
# 391
alpha_beta ,браво ,прекрасни рула !Това две дози ли са от кифличките на Джемма и още ,каква са размерите на тавичките ти .Утре искам да ги направя с конфитюр и гледах друга рецепта ,но твоите са много изкусителни и с твоя помощ ще опитам тези ,които си показала.. Hug
Виж целия пост
# 392
А, дойдохме си на думата. Откога искам да ти напиша- ти такива торти правиш, че едни козунаци ли ще те спрат. Simple Smile
А така де.  Grinning

Алфа, чудни рула!  Grinning

Аз пък да ви кажа какво наблюдавах последните два пъти когато правих козунаци - пекох само на 2ра степен на фурната и долен реотан с вентилатор, на 160-165° и се изпичат идеално, без ползването на фолио.
Виж целия пост
# 393
alpha_beta ,браво ,прекрасни рула !Това две дози ли са от кифличките на Джемма и още ,каква са размерите на тавичките ти .Утре искам да ги направя с конфитюр и гледах друга рецепта ,но твоите са много изкусителни и с твоя помощ ще опитам тези ,които си показала.. Hug

Благодаря, наистина са много вкусни!
Рецептата е на Джемма, дала съм линк и тези 2 рула са от посочената в рецептата доза, точно спазих всички количества, 350 г брашно и т.н., съвсем точно се получи тестото, не се наложи да добавям брашно.
Тавичките не са пред мен, но са около 28х10х11 см.
Виж целия пост
# 394
з точно така ги пека, и не само козунаци и кекс и питки само долен+ вентилатор на 170 гр.
на 8 март носих кекс на работа и една колежка иска рецептата. Вчера ми се оплака,че не станал като моя, но нямала програма долен+вентилатор. А цялата тайна на кекса е в печенето, не в рецептата.

Между другото посочената рецепта за кифлички е 1/3 доза от традиционния козунак. Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 395
alpha-beta ,благодаря ти за бързия отговор ,аз щях да направя две дози за две рула .Направо се учудвам ,че от 350 гр.брашно и... (т.е...една доза )...могат да се получат 2 броя   bouquetУтре ще действам смело ,аз на Джемма традиционния козунак го правя всяка година и винаги ми се получава. Laughing
Виж целия пост
# 396
alpha-beta ,благодаря ти за бързия отговор ,аз щях да направя две дози за две рула .Направо се учудвам ,че от 350 гр.брашно и... (т.е...една доза )...могат да се получат 2 броя   bouquetУтре ще действам смело ,аз на Джемма традиционния козунак го правя всяка година и винаги ми се получава. Laughing

Да да, така е, бухва почти тройно, като ги оформих едва покриваха дъното, на снимките се вижда как са напълнили формата!
Маята ми е от френската суха половин пакетче т.е. 5.5 г. , цялото пакетче е 11 г.
Виж целия пост
# 397
alpha_beta ,никога не съм използвала суха мая ,аз съм свикнала с турската yuva и съм много доволна ,но днес ще потърся френската суха и ще експериментирам,задължително   bouquet , Grinning
Виж целия пост
# 398
alpha_beta ,никога не съм използвала суха мая ,аз съм свикнала с турската yuva и съм много доволна ,но днес ще потърся френската суха и ще експериментирам,задължително   bouquet , Grinning

Не е задължително, аз просто работя със суха и я уточнавам, ти можеш да си ползваш маята от която си доволна!
Виж целия пост
# 399
alpha_beta ,много си отзивчива  Grinning
Виж целия пост
# 400
normas, като се има предвид, че е по-добре свежа мая, за какво ти е да взимаш непременно суха. Аз суха имам за в случай, че ми хрумне да правя нещо и не е удачно да изтичам до магазина за свежа мая, ако ми е свършила. И аз предпочитам yuva.  Предвиди си количеството мая за брашното, което ще използваш и не е нужна суха. Simple Smile
Виж целия пост
# 401
а момичета да ви питам и аз съм си взела сега суха мая от Кауфланд някаква не и знам марката зелено пакетке малко. та, като я активираме с малко мляко и брашно, специално към нея слагаме ли вода или друго?
Виж целия пост
# 402
Тинки, зелени пакетчета мая знам на Йоткер.

Иначе много не ти разбрах питането, но... мая се разтваря в течност (обичайно вода, прясно мляко), брашно и малко захар. Като се активира се добавя към брашното за рецептата.
За сухата  мая пък, това съвсем не е необходимо. Не че и свежа не се добавя без да е разтворена де... Simple Smile
Виж целия пост
# 403
Да същата е с козуначето Blush Извинете са малоумните въпроси, просто исках да знам дали се използва по същия начин както обикновената мая. предполагам едно пакетче стига за доза козунак?
Виж целия пост
# 404
Да същата е с козуначето Blush Извинете са малоумните въпроси, просто исках да знам дали се използва по същия начин както обикновената мая. предполагам едно пакетче стига за доза козунак?

На доктора маята е за 500гр. брашно. Та ако дозата ти е  това количество брашно - стига!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия