КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 767
  • 740
# 465
Замразявали ли сте козуначено тесто? Иска ми се да направя цяла доза, да изпека един козунак, а останалото тесто да замразя за седмица, две... newsm78

...а оставяли ли сте козуначено тесто да престоява цяла вечер в хладилника. Дали ще се получи, ако престои за около 10-12 часа.
Виж целия пост
# 466
Здравейте! Прекрасни козунаци сте натворили, за което благородно Ви завиждам. Имам питане - моля, препоръчайте ми козунак, ама рецептата да е възможно най-простата с най-лесното изпълнение. Досега не съм месила никога, нито питки, нито козунаци, а нямам и робот за месене. В темата има страшно много рецепти, но все ми се струват сложни за мен, а Вие сте майсторки... Като за начало ми се иска нещо съвсем простичко, ако има такава рецепта, разбира се. И тъй-като Вие правите страхотни неща, надявам се да ми помогнете със съвет. Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 467
Здравейте! Прекрасни козунаци сте натворили, за което благородно Ви завиждам. Имам питане - моля, препоръчайте ми козунак, ама рецептата да е възможно най-простата с най-лесното изпълнение. Досега не съм месила никога, нито питки, нито козунаци, а нямам и робот за месене. В темата има страшно много рецепти, но все ми се струват сложни за мен, а Вие сте майсторки... Като за начало ми се иска нещо съвсем простичко, ако има такава рецепта, разбира се. И тъй-като Вие правите страхотни неща, надявам се да ми помогнете със съвет. Благодаря предварително   bouquet
Пробвай с рецептата за козуначени кифлички на Джемма, тя е и с по-малко брашно, тъкмо като не си месила да видиш кое как, иначе традиционните рецепти за козунак са с по 1 кг брашно и нагоре и ще ти е трудно месенето. Оформянето ще си го прочетеш в другите линкове. Виж 1-2 стр назад пусках снимки на козуначено руло по тази рецепта, много ми хареса.
Виж целия пост
# 468
alpha_beta, благодаря за отговора  bouquet. Проблема е там, че нямам хлебопекарна или робот за месене. Никога не съм месила тесто, каквото и да е. Иначе има страшно много и разнообразни рецепти в темата. От сутринта чета ли, чета... От всичко изчетено досега ми се струва, че в месенето преди всичко се крие разковничето на хубавия козунак. За съжаление на мен точно това не ми е силната страна Embarassed Кифличките изглеждат страхотно, но Джемма ги е месила в автомат за хляб. Може ли да се омесят с миксер например, с бъркалки за тесто и колко време трябва да втасват, на каква температура. Извинявам се за глупавите въпроси, но изобщо не съм наясно, но пък много искам да се науча Peace.
Виж целия пост
# 469
alpha_beta, благодаря за отговора  bouquet. Проблема е там, че нямам хлебопекарна или робот за месене. Никога не съм месила тесто, каквото и да е. Иначе има страшно много и разнообразни рецепти в темата. От сутринта чета ли, чета... От всичко изчетено досега ми се струва, че в месенето преди всичко се крие разковничето на хубавия козунак. За съжаление на мен точно това не ми е силната страна Embarassed Кифличките изглеждат страхотно, но Джемма ги е месила в автомат за хляб. Може ли да се омесят с миксер например, с бъркалки за тесто и колко време трябва да втасват, на каква температура. Извинявам се за глупавите въпроси, но изобщо не съм наясно, но пък много искам да се науча Peace.

Погледни съветите в началото на 1 пост - вярвам, че ще са ти от полза, момичетата са се постарали да дадат максимално подробни съвети....Ето прочети и тези указания - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453544.msg13460359#msg13460359 Рецептата е тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg10648624#msg10648624


Виж също и рецептата на Пина - дозата е малка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg3459477#msg3459477. Аз меся на ръка. Не е толкова страшно. Опитай!
Виж целия пост
# 470
Благодаря Ви много, момичета! Освен, че сте страхотни кулинарки, сте и много мили и отзивчиви  bouquet. Засега ще чета, ако имам въпроси и нещо, което не ми е ясно ще питам отново. Надявам се, че за Великден ще мога да Ви се похваля с първия си козунак. За мен това си е страхотно предизвикателство. Преди време беше така и с първата ми торта, но имам един малък гладник вкъщи, който откакто видя снимките, които сте сложили тук не ме оставя на мира. Та в този ред на мисли просто нямам избор - трябва да успея, а с ваша помощ съм сигурна, че ще се справя  chef.
Виж целия пост
# 471
Пробвай ако искаш - Козунак за начинаещи домакини на labrex - рецептата е с текст в 1 пост или http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382668.msg10848860#msg10848860 - Козунак за мързеливи булки от Джемма.....
Виж целия пост
# 472
Аз сътворих  днеска тия кифлички по рецепта на ЕлиГенова.
http://mimirali.snimka.bg/?album;aid=656779;pid=29927801
Чакам ги да истинат и да им видим сметката а така ухае в нас ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Аз по нейна рецепта правих първите си козунаци и станаха невероятни  Peace

tany3dj а сега  по каква рецепта ги правиш? Миналата година правих кифличките и козунаци по нейна рецепта станаха невероятни. Ще ми се обаче да пробвам още една рецепта преди великден.
Виж целия пост
# 473
alpha_beta, благодаря за отговора  bouquet. Проблема е там, че нямам хлебопекарна или робот за месене. Никога не съм месила тесто, каквото и да е. Иначе има страшно много и разнообразни рецепти в темата. От сутринта чета ли, чета... От всичко изчетено досега ми се струва, че в месенето преди всичко се крие разковничето на хубавия козунак. За съжаление на мен точно това не ми е силната страна Embarassed Кифличките изглеждат страхотно, но Джемма ги е месила в автомат за хляб. Може ли да се омесят с миксер например, с бъркалки за тесто и колко време трябва да втасват, на каква температура. Извинявам се за глупавите въпроси, но изобщо не съм наясно, но пък много искам да се науча Peace.

martikom, на 1-ва стр. наистина има много информация, изчети я!
Можеш да пробваш да месиш с миксер със спираловидните бъркалки, те са за тесто!
Съобрази се с мощността на миксера ти все пак и прочети колко време можеш да товариш миксера с това тежко тесто!
Виж целия пост
# 474
Аз сътворих  днеска тия кифлички по рецепта на ЕлиГенова.
http://mimirali.snimka.bg/?album;aid=656779;pid=29927801
Чакам ги да истинат и да им видим сметката а така ухае в нас ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Аз по нейна рецепта правих първите си козунаци и станаха невероятни  Peace

tany3dj а сега  по каква рецепта ги правиш? Миналата година правих кифличките и козунаци по нейна рецепта станаха невероятни. Ще ми се обаче да пробвам още една рецепта преди великден.

Много ми харесва рецептата на бащата на Ердинч, но смятам този път да пробвам възможно повече от показаните тук  Peace
Виж целия пост
# 475
Козунак за мързеливи булки от Джемма.....
няма ли козунак за мързеливи момци  newsm78
сигурно сме много добри и за това не е измислен  hahaha
Виж целия пост
# 476
Козунак за мързеливи булки от Джемма.....
няма ли козунак за мързеливи момци  newsm78
сигурно сме много добри и за това не е измислен  hahaha


Момците докато си търсят домата с чинийката, булките са направили козунака.....
Виж целия пост
# 477
А коя е рецептата на ели генова?
Виж целия пост
# 478
А коя е рецептата на ели генова?
Ето тук в линка като скролнеш надолу има няколко за козунаци,правила съм този и тези мин. година Peace .
Виж целия пост
# 479
А коя е рецептата на ели генова?
Ето тук в линка като скролнеш надолу има няколко за козунаци,правила съм този и тези мин. година Peace .
Аз правих кифличките дето са като мъфини но с това тесто съм правила  и козунак и се получава. Рецептата е лесна всичко меса в хлебопекарната, задължително с прясно мляко я правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия