РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 3

  • 189 257
  • 479
# 255
Без да знам оттовора, само си размишлявам:
Нишестето (и 1 с.л.оцет)се слагат в сместта за блата, не в крема. Кремът поне в моя случай беше разбита течна сметана.
Мисля,  че може би идеята е сместта за блата да е по-плътна, за да не е той ронлив, и да е по-издръжлив на тежестта на крема и плодовете. Да не се смачка като ги сложи човек отгоре.

може и без нишесте. разликата е, че в единия случай блатът е по-дъвчащ.
Виж целия пост
# 256
Четох тук рецепти за китайски ястия, но не мога да си обясня как да измеря - 5 грама вино, вода или каквото и да било друго в подобен грамаж. Как го правите това, ако нямате някакъв кантар?
Виж целия пост
# 257
За вода е лесно - 5 грама са 5 милилитра (1 чаена лъжица). За вино разликата ще е пренебрежима, брой го пак толкова.
За нещата дето не са течни няма как - теглят се, има достатъчно достъпни домакински везни, а за много малки грамажи има и едни като лъжица дето пак теглят и хващат и много малка разлика. Свикнала съм да ползвам везна в кухнята, много ми е полезна и не заема много място в шкафа. Особено за брашно предпочитам в грамове да работя, че в чаши и подобни много зависи как ще я напълниш и дали е пресято, разликата не е малка.
Виж целия пост
# 258
В Хепи грилованите зеленчуци всъщност не са точно гриловани. Пекат ги в специална фурна, която имитира скара. Нещо много иновативно беше. Работих в Хепи няколко месеца и ми беше доста интересно кое как приготвят Simple Smile
Виж целия пост
# 259
А освен по-специфичното печене, какви са другите пинизи за зеленчуците? Blush
Виж целия пост
# 260
А освен по-специфичното печене, какви са другите пинизи за зеленчуците? Blush
Ръсят ги с микс от подправки, но почти всичко се пази в тайна. Например сосовете за салатите идват готови от кухнята-майка. Всичко с цел да не изтича информация, предвид огромното текучество на персонал.
Виж целия пост
# 261
А има ли нещо специфично в панировка та на хрупкавите филенца?
Аз ги овалвам в майонеза, после в корнфлейкс със сол и чесън на прах, но ми се иска да има някакъв по- хубав вкус.
Ако някой има вкусна рецепта , ще съм благодарна!
Виж целия пост
# 262
Хепи ползват мононатриев глутамат, затова всичко ви се струва толкова уникално вкусно. Без него тези полуфабрикати няма да стават за ядене.
Виж целия пост
# 263
Това го знам Simple Smile За жалост такава е реалността в повечето ресторанти.
Виж целия пост
# 264
А има ли нещо специфично в панировка та на хрупкавите филенца?
Аз ги овалвам в майонеза, после в корнфлейкс със сол и чесън на прах, но ми се иска да има някакъв по- хубав вкус.
Ако някой има вкусна рецепта , ще съм благодарна!

Аз лично пробвах по следния начин:
1. Накисвам пилешките филета за около 10 мин в газирана вода
2. Взех си царевичен корнфлейкс и го намачках
3.Изсипвам брашно в купичка и отделно разбивам 2 яйца (или ако са повече филета повече яйца) и малко прясно мляко и ги разбърквам.

Реда преди пърженето е следния: първо овалвам филето в брашно, после в яйцата и млякото и накрая в корнфлейкса и пържа. Станаха много крехки от вътре и същевременно хрупкави от вън.
Виж целия пост
# 265
Аз пропускам брашното и млякото.
Панирам само в яйце и после в натрошен корнфлейкс и пържа.

Любимите пилешки филета у нас ги правя на фурна. В тава върху хартия за печене нареждам филетата, оваляни в майонеза и смлени бисквити "Чизи".
Виж целия пост
# 266
Аз мариновам филенцана в мед и соев сос за няколко часа. После яйце и панировка ( смес брашно, галета и подправки правя).
 Слагам на хартията за печене мъничко олио , и върху филенцата ръсвам малко преди да ги пека.
Стават бързо, пека до зачервяване .
Вкусни са.
Сос различен правя за топкане, най-често в млечна майонеза слагам сух, пушен пипер .
П.с.
Ресторантска е маринатата (от пицарийка до парк хотел Москва ) и майонезата .
Виж целия пост
# 267
На мен ми се иска да опитам нещо с бадемово брашно.
Дали ще стане вкусно филенца, яйце, бадемово брашно (т.е. панировка)?
Има едни бадемови пуканки (пилешки) по заведенията..
Виж целия пост
# 268
На мен ми се иска да опитам нещо с бадемово брашно.
Дали ще стане вкусно филенца, яйце, бадемово брашно (т.е. панировка)?
Има едни бадемови пуканки (пилешки) по заведенията..
Да, пуканките се правят с бадеми. Има рецепта в тик ток
Виж целия пост
# 269
Имай предвид, че ядковите брашна много бързо загарят. Хапките трябва да са мънички, за да се сготвят. Иначе месото ще остане сурово, а панировката - изгоряла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия