2 АЕГ "Томас Джеферсън" - ИНФОРМАЦИЯ

  • 143 664
  • 765
# 165
Цитат
Четвърта е Първа английска езикова гимназия - 33.188.

На пето място е Втора английска с 33.150.

Много малка разлика тази година между гимназиите.  Peace

П.П : сега по Нова тв дадоха, че и двете гимназии имат еднакъв минимален бал
Виж целия пост
# 166
Привет и от мен!
Присъединявам се към всички мами на деца във 2-ра АЕГ  Joy Joy Joy!
Синът ми е приет в испанската паралелка   Tired ... ще опитаме на 2-ро класиране за немски, но той е щастлив, че е в желаното училище!

Лорика сега обърнах внимание, че бал 33,414 не ви е стигнал за НЕ, Х и Б. Брейй... newsm78 Явно тази година кандидатстващите за 2 АЕГ са "най-прецакани". Според изнесеното от МОН до момента в първите 5 училища балът е паднал малко. Само във 2 АЕГ се е качил с около 0,25. И почти се е изравнил с 1 АЕГ.

Лекси, не виждам причина руската паралелка да се смята за най-слаба. Ако се погледне максималния бал за всяка паралелка, в руската има деца с доста високи балове, очевидно, избрали я по първо желание. Просто тази година не случиха на учител по английски. За съжаление, във всяка гимназия има вариант "да не случиш на учител" по някой предмет. Tired
Виж целия пост
# 167
Надявам се във 2-класиране да се изкачим до немския, пък било то с химия и биология #Crazy
Момичета, има ли вече информация за баловете по паралелки, за да преценим шансовете  Thinking
Виж целия пост
# 168
Благодаря ви мами;-) Прекрасно е, че попаднах ма този форум, където ще може да обменяме информация. С голям зор го накарах снощи да участваме във второ класиране, за да се опитаме за паралелките  с втори немски или испански, които сме посочили на по-горни желания в списъка - с профилирани предмети български и математика. Паралелката с химия и биология не я писахме - не успях да се преборя, не обичал химия и биология. Него го интересува само че е в желаното уилище, но нали знаете, ние майките все искаме ако може и по добре:) Дори и  да остане в тази паралелката с руски сме доволни. За сведение - бала му е доста висок за момченце - 33.526, миналата година с този бал се е влизало и в паралелките с втори немски, така че тази година наистина се е вдигнал. Ще докладвам какво се случва - успех на всички!  
Виж целия пост
# 169
Благодаря ви мами;-)  За сведение - бала му е доста висок за момченце - 33.526, миналата година с този бал се е влизало и в паралелките с втори немски, така че тази година наистина се е вдигнал. Ще докладвам какво се случва - успех на всички! 

А паралелката с испански и български не я ли писахте? Минималния бал за нея е 33,412 за момчета, т.е. - стига му.
Виж целия пост
# 170
Днес се записа Simple Smile На вратата на училището има изнесен списък на приетите деца (с баловете)  по паралелки. Всичко беше организирано много добре - в една стая записваха, в друга разясняваха обучението по английски, в трета се избираха и мереха униформи. От вътре училището е още по-хубаво - чак и на мен ми се приучи Simple Smile Трябва да се платят и 307 лв за учебници и униформи - това включва обаче само 2 тениски Лакоста, ние поръчахме допълнително още 3 по 20 лв. Имаше добър избор на цветова.
Виж целия пост
# 171
sanaka - Тази с испански, история и български ли имаш на предвид? Че доста са объркващи с тези профилиращи предмети... Иначе  тази с испански, история и български, както и испански, география и история сме ги  сложили след тази с руския - така че няма как да стигнем до тях. Преди нас обаче е паралелката с испански и математика, както и две с немски.. при малко повече късмет може да се качим на някоя от тях.
Виж целия пост
# 172
Лекси, а обърна ли внимание на учебниците? Пак ли са на Просвета? На последното обсъждане са приели, че ако сменят учебниците, ще ги сменят за новите осмокласници. За по-горните класове няма да ги сменят с аргумента, че вече са учили по тези на Просвета и щели да се объркат Shocked До 8 клас почти всички са учили английски и все по различни учебници. Колко да се объркат?

Вера, имате шанс за някои от тези паралелки.  Peace Иначе, малко странно сте ги подредили ми се струва.
Виж целия пост
# 173
Не обърнах (а и презентацията беше започнала когато влязохме). Дори не ги разгледах  Embarassed Но доколкото си спомням, бяха 3 учебника с учебни тетрадки, не много дебели с гланцирана луксозна подвързия, размер - малко по голям от стандартна книга...
Виж целия пост
# 174
За новите осмокласници учебниците ще бъдат на друго издателство, горните класове обаче остават на Просвета.  Confused
Виж целия пост
# 175
Привет и добре дошли на новите мами в нашата темичка  Hug
Пожелавам много успехи на Вашите деца

И аз да се отчета за НВО - 5,25 за момче. 20 точки от 20 на есето. Много съм доволна
Очаквам с нетърпение 9 клас и новото предизвикателство - испанския  Laughing

п.с. АЗ не разбрах ще има ли задължителна литература за четене през лятото?
Виж целия пост
# 176
Roh, браво за 20-те точки на есето! Май не са давали задължителна литература. В 9 клас се изучава старобългарска и старогръцка литература, библията... Изобщо, не особено близки и интересни за съвременен тийнейджър  текстове Thinking Има и два-три от така наречените "рицарски романи" като "Тристан и Изолда". Ще се опитам да я накарам да прочете поне тях, но не тая големи надежди...
Виж целия пост
# 177
Здравейте, интересува ме, във 2-ра АЕГ- София, паралелки АЕ/НЕ/М; АЕ/НЕ/БЕЛ/, АЕ/НЕ/Х/Б, като втори език се изучава немският. До колкото знам, той започва да се преподава, втората година? Изучава ли се в 10, 11, 12 клас, някой от предметите, на немски език (след като основният, е английски). Благодаря.
Виж целия пост
# 178
Във всички езикови гимназии предмети се изучават само на първия език, в случая - английски. Немски се изучава от 9 до 12 клас включително.
Виж целия пост
# 179
Здравейте - докладвам за резултатите от второто класиране. Приети сме в паралелката с испански и математика. В понеделник отиваме да се запишем. Надявам се да сме направили правилния избор! Поздрави на всички, ще следя форума с интерес!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия