Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 6

  • 29 774
  • 735
# 645
Здравейте, настоящи и дано станем съвсем скоро бъдещи майки! Все още не отчитам закъснение, но много се надявам този месец да се е получило бебчето. До вчера нямах никакви признаци, нито на ПМС, нито на бебче. Днес обаче като станах за работа и ми причерня, цял ден търча до тоалетната, корема ме наболява, а гърдите ми направо ще се пръснат и стомаха нещо ми се бърка.Стискайте палци за едно майско бебче! 
Виж целия пост
# 646
Здравейте, мили дами! От много време ви чета по какви ли не въпроси, дойде и моят ред да попитам нещо.
От известно време имам съмнения за бременност. От февруари т.г. всеки месец цикълът ми идва на 15-то число (просто не се мени, лекарката ми каза да не се притеснявам). В последно време бяхме доста активни Embarassed и използваме прекъснат полов акт (не като контрацепция, наясно сме с възможността от зачеване).
От 2 седмици имам главоболия, гадене, непоносимост към определени храни и апетит към такива, които по принцип не обичам; болезнени гърди и болки в слабините. Спи ми се по 24ч на денонощието и приятелят ми се усъмни, че съм бременна. Изчакахме 1-я ден след очаквания МЦ за тест. Направих го днес и беше отрицателен  EFN
Има ли мами, които са установили бременност по-късно въпреки наличието на отрицателен и ако "да" след колко време да повторя теста? Ако има бебче то няма да е планирано, но ще е много обичано smile3504


На мен на 7-ия ден ми отчете  EFN и чак на 10-ия  EFP Пожелавам ти да е това, което искаш! 
Благодаря ти! Както казах, не е планувано, но днес като видях разочарованиято на приятеля ми като видя 1 чертичка, ме накара да го поиска по-силно от всичко!  preggo
Виж целия пост
# 647
Успех и на двете  Hug  bouquet
По въпроса не мога да помогна, понеже си направих теста чак на 12-я ден от закъснението и беше положителен.
Виж целия пост
# 648
Здравейте, мили дами! От много време ви чета по какви ли не въпроси, дойде и моят ред да попитам нещо.
От известно време имам съмнения за бременност. От февруари т.г. всеки месец цикълът ми идва на 15-то число (просто не се мени, лекарката ми каза да не се притеснявам). В последно време бяхме доста активни Embarassed и използваме прекъснат полов акт (не като контрацепция, наясно сме с възможността от зачеване).
От 2 седмици имам главоболия, гадене, непоносимост към определени храни и апетит към такива, които по принцип не обичам; болезнени гърди и болки в слабините. Спи ми се по 24ч на денонощието и приятелят ми се усъмни, че съм бременна. Изчакахме 1-я ден след очаквания МЦ за тест. Направих го днес и беше отрицателен  EFN
Има ли мами, които са установили бременност по-късно въпреки наличието на отрицателен и ако "да" след колко време да повторя теста? Ако има бебче то няма да е планирано, но ще е много обичано smile3504



Ако трябва да ти дойде днес, няма как да имаш симптоми от 2 седмици Simple Smile преди две седмици ти е била овулацията, а симптомите за бременост се появяват едва когато вече имаш закъснение.
Виж целия пост
# 649
Здравейте, мили дами! От много време ви чета по какви ли не въпроси, дойде и моят ред да попитам нещо.
От известно време имам съмнения за бременност. От февруари т.г. всеки месец цикълът ми идва на 15-то число (просто не се мени, лекарката ми каза да не се притеснявам). В последно време бяхме доста активни Embarassed и използваме прекъснат полов акт (не като контрацепция, наясно сме с възможността от зачеване).
От 2 седмици имам главоболия, гадене, непоносимост към определени храни и апетит към такива, които по принцип не обичам; болезнени гърди и болки в слабините. Спи ми се по 24ч на денонощието и приятелят ми се усъмни, че съм бременна. Изчакахме 1-я ден след очаквания МЦ за тест. Направих го днес и беше отрицателен  EFN
Има ли мами, които са установили бременност по-късно въпреки наличието на отрицателен и ако "да" след колко време да повторя теста? Ако има бебче то няма да е планирано, но ще е много обичано smile3504



Ако трябва да ти дойде днес, няма как да имаш симптоми от 2 седмици Simple Smile преди две седмици ти е била овулацията, а симптомите за бременост се появяват едва когато вече имаш закъснение.
Благодаря за мнението! Не съм убедена, че е така... естествено, че симптомите не са се появили вкупом всички. Просто връщайки лентата назад ги събрах и то не в срок от 2 седмици точно. Четох и различни мнения, при мноо жени промените в огранизма се усещат почти веднага. Няма да споря  Confused
Виж целия пост
# 650
Почети още малко тогава  Laughing
Виж целия пост
# 651
Понякога симптомите са много странни и не могат да се определят дали са от бременност или не.щ
Аз типичните симптоми за бременност нямах. Нито повръщах, нито бях отпаднала, нищо.  Единственото , което сега отчитам, че два -три дни след овулацията се почнаха едни болки в яйчниците/ само си виках бреййй сигурно направих някоя киста, че ме боли така/ после два три дни преди теста почнаха едни много силни болки, ниско, долу , в дясно, където е яйчника и тръбата, само от дясно/ викам си -само извънчаточна е  ooooh!/ нито обаче ми се гадеше, нито замайваше, гърдите в месеците когато не съм била бременна са ме боляли и са били много по напрегнати.  Друго, което си спомням, ама чак сега го отчитам, е че отидох на работа, а офиса ми беше срещу кооперация, стара при това, в която живеят възрастни хора. Сядам аз на компютъра, навън е пролет, отварям прозореца и като ме лъхна на урина ... ooooh!  и много ми миришеле цял ден, на напикан дядо  Laughing....викам на колежките- не усещате ли  newsm78....те- само ти си усещаш, да не си бременна. Тогава само се изсмях на товаи казах, че е- Напълно невъзможно/ просто толкова години стерилитет, за мен беше невъзможно/.

Чак вече след прегледа, сакчето в матката/ значи 10тина дни закъснение/ започнаха да ми се променят вкусовите усещания, т.е можех да ям само препечени филийки с кашкавал и солети/ и то инстинкивно, не че ми се гадеше от другите храни, не ми се ядяха просто/ Обаче нито гърдите ми бяха напрегнати и болезнени, нито ми се спеше и нито веднъж не съм повърнала  Wink. Просто стандартните симптоми са някакви легенди според мен и е тъпо да се хващал за тях, защото се оказва, че не са никакъв показател, само до още по голямо внушение можеш да стигнеш.

П.п а за подуването на корема.....ПМС- то ми подува корема, повече отколкото бебето  Laughing...
Виж целия пост
# 652
Почети още малко тогава  Laughing
Абе, какво е това отношение?! Нито знаеш кога ми е реално овулацията, нито пишеш конкретно по въпроса ми "кога евентуално да си повторя теста", просто можеше да си спестиш иконките с подхилкването. Повечето хора като пишат тук имат някакво притеснение или предувствие. Не съм накой наивен пубер дето при първото закъснение от ден и вече мисли как да каже на майка си.
Радвам се, че те забавляват моите въпроси! А по коментара ти с четенето, ще кажа, че ако планирахме бебе, определено щях да прочета подходяща литература! За момента се задоволих с коментари на вече станали майки... айде със здраве!

Звезден^Прах, благодаря за коментара! Да, напълно си права. Аз не казвам, че съм задължително бременна, не съм се и вкопчила в идеята. Просто смятам, че на 25г познавам тялото си и усещам промени. Предпочитам да си мисля, че съм бременна, отколкото да се хващам за по-лоши мисли като някоя болест. Simple Smile
Виж целия пост
# 653
Виж сега ако не ти харесват отговорите, това означава че такив е бил и въпроса Simple Smile Запознай се малко кога е овулацията и колко дена след нея трябва да ти дойде Simple Smile Така както разправяш на теб симптомите са ти почнали преди овулацията  Peace
Виж целия пост
# 654
Виж сега ако не ти харесват отговорите, това означава че такив е бил и въпроса Simple Smile Запознай се малко кога е овулацията и колко дена след нея трябва да ти дойде Simple Smile Така както разправяш на теб симптомите са ти почнали преди овулацията  Peace
Първо, ти не отговаряш на въпроса ми Simple Smile Аз попитах при евентуално продължително закъснение кога да направя следващия тест, просто събирам мнения на други дами. Както една от тях беше написала, че на 10-я ден й е отчело. Може би не трябваше да посочвам 2 седмици като конкретен период, защото тези симптоми поетапно се появиха. Овулацията ми е била на 30-31.07, известно време по-късно се появи, първо, вълчи апетит (който по принцип по това време на годината нямам + желание да ям неща, които в живота си не съм помисляла да ям), имаше 1-2 прилошавания... но да речем от времето. Не ми е и минавала мисълта за бебе. Но през последните да ги кажем 5 дни, прилошаванията са сутрин и следобед, става ми лошо от парфюми и от много миризми. Не ми се стори редно да пиша километричен коментар за всяко нещо кога във времето е станало(просто защото не съм ги и следила тези неща), затова го написах по-сбито.
Виж целия пост
# 655
Виа, мисля, че трябва да повториш теста или най-добре направи кръвен!Няма смисъл за се мъчиш! Wink
Виж целия пост
# 656
Виа, мисля, че трябва да повториш теста или най-добре направи кръвен!Няма смисъл за се мъчиш! Wink
newsm10 Права си Simple Smile
Виж целия пост
# 657
Ако тези симптоми бяха признак на бременост, теста за бременост вече щеше да покаже +! Минали са 16 дена след овулацията и би трябвало да ту дойде днес. Повече от 16 дена след овулация показва проблем или пък късна овулация, която няма как да знаеш кога е била ако не си я следила.
Виж целия пост
# 658
Хора, имам положителен тест. Направих го преди малко, но не с първа урина. Трябва да ми дойде утре по принцип. Въпросът е, че снощи имах кафеникаво зацапване. По принцип аз съм с прогестеронова недостатъчност, уж, но този месец ми беше много чист - никакви междинни зацапвания. Вчера малко се преуморих, може да е от това..?

Въпрос - мога ли да продължавам с вит. Е-то, докато се изясни работата?
Да звъня ли по спешност на АГто или да чакам до понеделник.
АГто ми предписа дуфастон, 2 по 1 за регулиране на прогестерона, но аз не го пих. Да го пия ли?

Излишно е да питам дали тестът може да лъже, нали?
Виж целия пост
# 659
Почвай ударно прогестерона, от преумора трудно ще е зацапването. В края на седмижата, ако нямаш други оплаквания може да идеш на лекар да видите сакче. Но задължително започни пригестерона  Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия