Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя при нередовен цикъл и отрицателен тест за бременност?
Кога е най-подходящото време за правене на тест за бременност и кога трябва да се направи?
Какви са методите за откриване на овулацията и зачеване?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя при нередовен цикъл и отрицателен тест за бременност?
-
Кога е най-подходящото време за правене на тест за бременност и кога трябва да се направи?
Тестовете за бременност дават най-точни резултати, когато се направят възможно най-рано, 12 дни след доказана овулация или на първия ден от закъснението. Щом се появи втора лента върху тест с урина, колкото и бледа да е тя, тестът е положителен. Кръвният тест за бременност може да бъде направен след 10-12 дни от овулацията и показва сигурни резултати. В случаи на неясен резултат от домашен тест, кръвният тест е точен метод за установяване на бременност. Препоръчително е да се направи тест след датата на най-дългия цикъл, като например за жени с редовен 30-дневен цикъл, тестът трябва да се направи на 31-вия ден. За нередовни цикли се препоръчва воденето на графици за проследяване на овулацията. Тестване преди датата на забавяне може да доведе до фалшиви отрицателни резултати и излишен стрес.
-
Какви са методите за откриване на овулацията и зачеване?
-
Какви са ефектите от стреса и редовния секс върху зачеването?
-
Какви са симптомите на бременността, включително ранните признаци преди закъснение на цикъла и потенциалните симптоми на извънматочна бременност?


Пожелавам ти да е това, което искаш!

преди две седмици ти е била овулацията, а симптомите за бременост се появяват едва когато вече имаш закъснение.
/ нито обаче ми се гадеше, нито замайваше, гърдите в месеците когато не съм била бременна са ме боляли и са били много по напрегнати. Друго, което си спомням, ама чак сега го отчитам, е че отидох на работа, а офиса ми беше срещу кооперация, стара при това, в която живеят възрастни хора. Сядам аз на компютъра, навън е пролет, отварям прозореца и като ме лъхна на урина ...
....те- само ти си усещаш, да не си бременна. Тогава само се изсмях на товаи казах, че е- Напълно невъзможно/ просто толкова години стерилитет, за мен беше невъзможно/.
. Просто стандартните симптоми са някакви легенди според мен и е тъпо да се хващал за тях, защото се оказва, че не са никакъв показател, само до още по голямо внушение можеш да стигнеш.
Права си