Гръцка кухня

  • 217 426
  • 923
# 285
О, Зори, чакаме готварски попадения от мухлясалата книга smile3508

Аз с бахара голям зор видях и накрая се оказа, че си се продава като прост piment, както е името на растението, от което се извлича. Има в супера едни цели щандове с подправки, каквото ти душа сака, само да знаеш кое какво е.
Виж целия пост
# 286
За всички, които се чудят все още "защо гърците са по-добри" /особено за омъжените за гърци/

http://www.huffingtonpost.com/2014/03/04/greek-food-better_n_4875637.html


Относно лигавите марули във фрикасето - варят се минути /6-7-8/, но не 20. По-подходящо е да се използва хорта. Ако няма хорта, и лапад става.
Виж целия пост
# 287


Аз с бахара голям зор видях и накрая се оказа, че си се продава като прост piment, както е името на растението, от което се извлича. Има в супера едни цели щандове с подправки, каквото ти душа сака, само да знаеш кое какво е.
Е толкова ли пък не ги разпознаваш, поне тези традиционните? Магданоз поне разпознавате ли бе хора? А се пишете готвачки, че и с чуждестранна кухня се захващате.  newsm78
Виж целия пост
# 288
До дамите, които живеят в Гърция.
Интересува ме какво готвят гърците по време на пости?
Споделете някоя хубава постна рецепта.
Виж целия пост
# 289


Аз с бахара голям зор видях и накрая се оказа, че си се продава като прост piment, както е името на растението, от което се извлича. Има в супера едни цели щандове с подправки, каквото ти душа сака, само да знаеш кое какво е.
Е толкова ли пък не ги разпознаваш, поне тези традиционните? Магданоз поне разпознавате ли бе хора? А се пишете готвачки, че и с чуждестранна кухня се захващате.  newsm78

Хаха с един магданоз да видя каква чуждестранна кухня ще сготвиш!
Тука само pfeffer има десетина вида, да не говорим за екзотичните подправки.
Виж целия пост
# 290


Аз с бахара голям зор видях и накрая се оказа, че си се продава като прост piment, както е името на растението, от което се извлича. Има в супера едни цели щандове с подправки, каквото ти душа сака, само да знаеш кое какво е.
Е толкова ли пък не ги разпознаваш, поне тези традиционните? Магданоз поне разпознавате ли бе хора? А се пишете готвачки, че и с чуждестранна кухня се захващате.  newsm78

Хаха с един магданоз да видя каква чуждестранна кухня ще сготвиш!
Тука само pfeffer има десетина вида, да не говорим за екзотичните подправки.
И какво те бърка като са 10 вида?
Виж целия пост
# 291
REAL_WOMAN ще добавиш ли нещо по същество или влизаш да доказваш незнайно какво?

Виж целия пост
# 292
REAL_WOMAN ще добавиш ли нещо по същество или влизаш да доказваш незнайно какво?


Много мога да добавя, но не и за хора, които, ако не е изрично упоменато, не могат да различат захар от сол.
Виж целия пост
# 293
REAL_WOMAN ще добавиш ли нещо по същество или влизаш да доказваш незнайно какво?


Много мога да добавя, но не и за хора, които, ако не е изрично упоменато, не могат да различат захар от сол.

Хайде де! Не бъди голословна! Защото ако не го направиш ще си помисля, че се заяждаш или разчистваш някакви сметки.....  Mr. Green и всъщност ти не можеш да различиш сода бикарбонат от сол.  Mr. Green

П.С.
Скрит текст:
Тъй като явно не разбираш от намеци.... да взема да ти натъртя. Престани да скапваш обстановката. Не си приятна.
Виж целия пост
# 294
Имам въпрос за рецептата : Свинско със целина авголемоно - Може ли да използвам българската целина - стандартната по пазарите голяма глава с листа , или тази която тук по магизините се води  селъри , основно твърди дълги стебла и листа?
Виж целия пост
# 295
REAL_WOMAN май обърка Клюкарника с тази тема. Там докато не се изпокарат и понаплюят не мирясват. Не обръщайте внимание.

 InaDot, възможно е в различните части на Гърция да се приготвя магерицата с леки вариации. Тук, където живея никой, никога не слага друго освен марули и наистина ги варят по 20 минути. То и марулите са огромни, но пък крехки, ето днес взех една от магазина и е като храст  висока около 30 - 40  см. и я консумираме поне на 3 салати.

barabenka, няма да е фатално и българска целина да сложиш, само да са стръковете. А от главата става много хубава крем-супа, баба ми правеше преди в тенджерата под налягане.

Marylin, точно на големите рафтове с подправки рових и кимион няма, не зная поради каква причина. Kreuzkümmel или Kümmel мисля беше на немски, то и немският ми не е много добър, но попитах отговорника на щанда, който сви рамене и каза йок.  А и магданоза беше поне 5 вида на щанда за подправки, така че си е истинско предизвикателство докато си нов и се ориентираш в трета страна. Но успях да зарадвам германските ми домакини с гръцки ястия.
Виж целия пост
# 296
barabenka, може и селъри, но да е с по малка глава.
InaDot , сподели кое по ти харесва- гръцките лoкумадес или нашите толумбички? Аз засега убедено съм към второто. Simple Smile Гръцкото вино е казват е по -добро заради по топлият климат тук.
simpatikonia , ще  споделя обезателно и други рецепти за пости . Засега съм дала рецептата за нахутената супа (много ми допада) и зехтиновите курабийки.
Виж целия пост
# 297
Basis, Zorita благодаря! От вашите вашите постове разбирам, че по удачно е със селири. Ще го направя със селъри. А месото как да нарежа, както за винен кебаб или на големи парчета, да речем като като голямо кюфте.
Виж целия пост
# 298
Аз го режа колкото кибритена кутийка, като после се свива при термичната обработка, а и по-бърже се сварява. Но както писа по-назад една съфорумка, пък нейният мъж го реже на едро и слага и пелте.
И спретнах по неволя едно суфле от тиквички: 10 средни тиквички и 2 големи моркова настъргах, 1 голяма глава лук, 4 скилиди големи чесън, 1 връзка копър. Обърках всичко и запекох в тава 10 мин. после наръсих фета на око, домати на шайби за цвят и заливка на око с 5 яйца, 1 с.л. кисело мляко и вода.
Допекох до златисто и стана красиво и вкусно и пролетно.
Иначе идеята беше за колокитокефтедес, но ме мързеше да пържа. После се въодушевих за зеленчуково суфле, но видях, че няма картофи, празът на магазина беше като сап на мотика и се въздържах.

Довечера българска баница  Heart Eyes
Виж целия пост
# 299
Basis, Zorita благодаря! От вашите вашите постове разбирам, че по удачно е със селири. Ще го направя със селъри. А месото как да нарежа, както за винен кебаб или на големи парчета, да речем като като голямо кюфте.

Ето такава целина купувам за свинско с целина, месото го режат на големи парчета, моя го нарича меридиярико (като за порция, т.е. слагаш 2 парчета в чинията заедно с целината и ти е достатъчно за една порция, надявам се да съм обяснила добре. (долу-горе с размери 6Х6 ?..)

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия