Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 126 429
  • 765
# 105
Да, завишен ми беше.
Защо не ми изписа нищо, не знам.
Попитах. Отговорът беше - да опитам за 6 м. да отслабна и ако не стане...
Ами да ви кажа, не става.
Ограничила съм се. Внимавам какво ям. По нейните препоръки.
И никакви разлики в теглото ми в посока на долу  Sad
Виж целия пост
# 106
Сред лекарите (съжалявам, че отново го казвам) битува неправилна представа за причината и следствието: тях са ги учили, че излишъкът от калории (т.е. многото мазнини) довеждат до наднормено тегло, а после наднорменото тегло довежда до ИР. И затова според тяхната логика първо трябва някак (с калорийна рестрикция, т.е. с малко мазнини) да се постигне отслабване - тогава ще се коригира и ИР. Да, но всъщност нещата не стоят така. Всъщност първо клетките стават инсулиноворезистентни, защото с годините се консумират прекалено много (за този конкретен организъм) въглехидрати. Така със задълбочаването на ИР се покачва теглото. (Може да има ИР и без наднормено тегло, а също и наднормено тегло без ИР.) Затова начинът да се подобри положението е да се овладее инсулинът - той е този, който довежда до ИР, а по този начин довежда и до напълняването. А да се каже на човек с ИР "Отслабни и тогава ще се оправиш" е много тъпо - за да отслабне, първо трябва да вземе мерки да си овладее инсулина.
Виж целия пост
# 107
НВ-ВМХ е оптималният вариант, защото с него се овладява инсулинът. Ако се спазва стриктно, дори не е необходим глюкофаж. А 90-дневната диета е високовъглехидратна и повишава инсулина, затова е напълно неподходяща за хора с ИР. Необходимото условие, за да се отслабне и да се овладее ИР, е да се овладее инсулинът. Това няма как да стане с високовъглехидратно хранене.


благодаря много. ще прочета повече за ВМ - НВД и ще си споделям с вас. Прави ми впечатление, че повечето пият Сиафор, почти не срещам хора с Глюкофаж - има ли значение или е до предпочетание на доктора?

Няма значение, кое лекарство се пие дали ще е софамет, метфогама и тн.
Не разбирам защо метода ВМ-НВД се хвали толкова много. Всеки трябва да избере режим който му е удобен. Има също други хубави режими като Зоната и Системата минус 60.
Виж целия пост
# 108
Съгласна съм с Вас, Cioccolata   bouquet
Ама като не ми изписаха нищо?
Интересното е, че съм ходила при двама различни ендокринолози.
За мен вече не е решение предложението първо да отслабна, а после...
За всеки, който е с наднормено тегло, знае за какво говоря.
Защото това тегло ми носи неприятни последствия.
Задъхвам се, изморявам се и др.
Виж целия пост
# 109
Малиш, наистина не разбираш, вижда се. Причината "да се хвали" нисковъглехидратното хранене е, че то е единственото подходящо за коригиране на тази проблематика. Това не е просто поредната диета, а е начинът на хранене, който отговаря на тези метаболитни особености.
Виж целия пост
# 110
Малиш, наистина не разбираш, вижда се. Причината "да се хвали" нисковъглехидратното хранене е, че то е единственото подходящо за коригиране на тази проблематика. Това не е просто поредната диета, а е начинът на хранене, който отговаря на тези метаболитни особености.
Зоната и системата минус 60 са също начин на хранене. И много добре разбирам нещата. В рамките на 10 години за 3 път съм на лечение със Сиофор. И трите пъти имам успех. Вярвай ми не съм използвала вашия метод.
Виж целия пост
# 111
Нито Зоната, нито Системата -60 са подходящи точно за тези проблеми. Да, сериозно ограничават калориите, а така донякъде и въглехидратите, но в дългосрочен план са неподходящи, за разлика от НВ-ВМХ, защото не решават наистина проблема.
Виж целия пост
# 112
Нито Зоната, нито Системата -60 са подходящи точно за тези проблеми. Да, сериозно ограничават калориите, а така донякъде и въглехидратите, но в дългосрочен план са неподходящи, за разлика от НВ-ВМХ, защото не решават наистина проблема.
Не те не ограничават калориите. И двата режима са основани на правилното комбиниране на храните. Системата минус 60 е много добър избор за хора без хранителни навици- богата закуска, нормален обяд и оскъдна вечеря преди 6 часа.
Виж целия пост
# 113
много се 4удя как удържате без плодове в това високомазнинно хранене? не ви ли ска4а холестеролът и триглицеридите , особено при проблеми с щитовидната? запо4вам да си мисля, 4е това високо-мазнинно хранене е за области, където плодове няма и типа хранене изобщо е пове4е риба, месо и мле4но-маслени, храни като при ескимосите! като си в страна, в която типът хранене е основно свежи плодове целогодишно, зехтин, месо и твърдо- пшени4ни храни,яйца, морски  дарове и целогодишно свежи местни зелен4уци според сезона, хората едва ли могат да минат на такова мазнинно хранене, при 40-50 градуса направо към инсулти ги бутаме!

Виж целия пост
# 114
Аз нямам нито високомазнинно хранене, нито нисковъгрехидратно. Моят режим е следният:
Закуска овес/ просо/ киноа или друго зърно с сирене и мед, без масло! Кафе с мляко
Обяд: месо със свежа салата -домати с краставици, зелена салата или зеле с моркови!
Вечеря: супа със сухар или салата

Плодове ям на поискванв цял ден с изключение на ябълки и банани. Пия вода!
Пия софамет 850 мг 3 пъти по 1.
За 7 месеца съм свалила 12-13 кг. Бавно и сигурно към успех
Виж целия пост
# 115
Марси, триглицеридите скачат от ВИСОКОВЪГЛЕХИДРАТНО хранене, особено от бързи въглехидрати като хляб (всякакъв, не само белия) и сладко, от плодове също могат да скочат, ако количествата са големи. Заблуда е, че триглицеридите се повишават от мазнини. А по отношение на холестерола трябва да се видят различните компоненти, а не просто общ холестерол. Например ХДЛ се повишава от мазнини (наситени), а се понижава от въглехидрати.

Малиш, това, което описваш, е нискокалорийно хранене. А Зоната също ограничава калориите Wink

Желая ви успех, но е добре да се образовате малко повече.
Виж целия пост
# 116
Ще ви помоля да не се обиждаме и да запазиме добрия тон в темата.
Виж целия пост
# 117
Ще ви помоля да не се обиждаме и да запазиме добрия тон в темата.

В тази тема, ако не желаеш да се тъпчеш с мазнини / противно на всички медицински теории/ задължително ще получиш обиди. Г-жа Cioccolata няма медицинско образование, но винаги е готова да направи "на пух и прах" всички светила на ендокринологията. Така че, Малиш, не го приемай лично Wink
Виж целия пост
# 118
Ще ви помоля да не се обиждаме и да запазиме добрия тон в темата.

В тази тема, ако не желаеш да се тъпчеш с мазнини / противно на всички медицински теории/ задължително ще получиш обиди. Г-жа Cioccolata няма медицинско образование, но винаги е готова да направи "на пух и прах" всички светила на ендокринологията. Така че, Малиш, не го приемай лично Wink

Ами не го приемам лично. Не приемам това да препраща хората от тази тема към друга тема.
Тук сме да споделим опита си относно метформинсъдържащите препарати
Виж целия пост
# 119
Не съм съгласна с г-жа Cioccolata защото съм живият пример, че не е нужно да си само на ВМ-НВХ. За 5 месеца съм вече - 20 кг, захарта ми е желязна, инсулина ми е намалял ( да, все още се боря с него, но и не очаквах за 3 месеца да го коригирам). Ям разрешените ми въглехидрати и но спазвам режим, който ендокринолога ми е назначил и в него картофите и ориза не са табу, дори напротив. Табу са храните, които имат висок гликемичен индекс - толкова. След като това действа и ме лекува, с помоща и на Сиофор, не мога да приема препратките към друга тема, които са на всяка страница тук. И наистина на всички ни омръзна, сериозно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия