Културни и битови различия

  • 14 265
  • 201
Тези дни се позастоях в две теми- за това, доколко майките са длъжни на децата си и следва ли да са доживотна жертва, а др. тема-за мястото и времето, отделено за  готвене у дома.

И двете теми предизвикаха много спорове, като в нито един пост не се случи някой да приеме чуждата гледна точка.

Както се разбра, а и не само от посочените теми- в някои семейства е на почит домашната храна, но задължително приготвена от мама, в други/ като моето/ домашната храна също е издигната в култ, но това занимание "най-великодушно" е предоставено на бабите, в трети семейства- важно е да се готви някак си и за кратко/ нищо че в една от темите беше дискутиран и доста нелеп пример/, в четвърти- топлата храна е закон, в пети- няма проблем да се яде салата и сирене/ и в тази категория влизам/

Не само за храненето, но и за празници, почивки, начин на отглеждане на деца и ред др. въпроси различните семейства имат различни "библии" на които се доверяват неотменно.

Въпросът ми е- как се преодоляват тези различия, когато двама млади от семейства с различни разбирания  се срещнат ?
За моето семейство, което създадох- не зная дали е съдба, случайност, съвпадение, но сме отглеждани с мъжа ми в семейства с почти идентични разбирания и навици.

Затова ми е интересно в другите как  е?Виждам в уж прости и обикновени дейности, разлики от земята до небето, това би ли било пречка един ден за здрава и щастлива връзка?

Виж целия пост
# 1



Затова ми е интересно в другите как  е?Виждам в уж прости и обикновени дейности, разлики от земята до небето, това би ли било пречка един ден за здрава и щастлива връзка?



Да, пречка е. Трудно се преодолява, ако изобщо се преодолее. Най-добре е "младите" да живеят далеч от родата. Laughing
Виж целия пост
# 2
  С годините нещата се променят, други престават да ни учудват...
Съгласна съм с Хексе за родата, младите трябва да са свободни, за да се напаснат, а не единия да се напасва към цялата рода на другия.
 
Виж целия пост
# 3
Да, ясно че трябва да се оставят на собствените си разбирания, но все пак те носят някакво "наследство" ,имат от семействата от които произхождат възприети разбирания, навици.

Друг повод за тази тема е, че в последно време мои близки приятелки / чиито деца са по-големи/ точно в такъв план коментират изборите на децата си.Казват, че приемат всичко, но вътрешно изразяват несъгласие с разбирания и навици на избраника на детето си

А в една от темите една потребителка директно се закани на бъдещите си снахи, дори и на шега да е пак е притеснително.
Виж целия пост
# 4
Абсолютно! Кой квото да ми разправя, такова нещо като безоблачно съжителство в две поколения, няма. Винаги някой търка и стиска зъби от нерви.
Жалко само, че понякога живота поставя в безизходица и понякога се налага едно такова съжителство.

Виж целия пост
# 5
Родителите изразяват несъгласие. И свекърва ми и майка ми. Ако "младите" (относително младите) са самостоятелни и независими, си изграждат свой семеен стереотип. Нашия предизвиква недоволство и у двете страни по различни причини. Но нас ни устройва Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Казват, че любовта е сляпа.
Повечето привички в този период са интересни и лесни за допускане.
Вярвам, че влюбената дама с гурмето, ако е намерила своят принц, който обича свински уши на скара, тутакси ще й хареса да си ги хрускат заедно.

Темата не е за две поколения под един покрив или пак не съм разбрала?
Виж целия пост
# 7
Родителите изразяват несъгласие. И свекърва ми и майка ми. Ако "младите" (относително младите) са самостоятелни и независими, си изграждат свой семеен стереотип. Нашия предизвиква недоволство и у двете страни по различни причини. Но нас ни устройва Simple Smile

Има го и варианта различията да съществуват въпреки, че "младите" са сами. Например мъжът е свикнал да хапва "на крак", а жената е гурме фурия. Или обратния случай - мъжът иска първо, второ и трето, а съпругата знае и  желае само да опържи яйца и да намаже сандвичи. Mr. Green

Виж целия пост
# 8
Казват, че любовта е сляпа.
Повечето привички в този период са ти интересни и лесни за допускане.
Вярвам, че влюбената дама с гурмето, ако е намерила своят принц, който обича свински уши на скара, тутакси ще й хареса да си ги хрускат заедно.



О, само докато премине опиянението. След това хрускането на свински уши съвсем не е толкова романтично. Mr. Green
Виж целия пост
# 9
  Все в един момент ще им писне единият да яде на крак, а другият да реди свещи на масата и ще си намерят някакъв техен начин да им е удобно.
Виж целия пост
# 10

О, само докато премине опиянението. След това хрускането на свински уши съвсем не е толкова романтично. Mr. Green

Да, ама то минало време и тя взела, че ги харесала без да се усети.
Ааа, и другия вариант - пак минало време, само, че този път се чудела как може въобще да се е захласнала по принцът, не само в свинските му уши.
Виж целия пост
# 11
Родителите изразяват несъгласие. И свекърва ми и майка ми. Ако "младите" (относително младите) са самостоятелни и независими, си изграждат свой семеен стереотип. Нашия предизвиква недоволство и у двете страни по различни причини. Но нас ни устройва Simple Smile
Има го и варианта различията да съществуват въпреки, че "младите" са сами. Например мъжът е свикнал да хапва "на крак", а жената е гурме фурия. Или обратния случай - мъжът иска първо, второ и трето, а съпругата знае и  желае само да опържи яйца и да намаже сандвичи. Mr. Green
С времето с благоверния си напаснахме общо взето житейските привички до степен да не се дразним един-друг. Но двете родителки си продължават да не са съгласни  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
  Все в един момент ще им писне единият да яде на крак, а другият да реди свещи на масата и ще си намерят някакъв техен начин да им е удобно.

Понеже съм маниячка по красиво наредените маси и 16-та година не ми е писнало, да знаеш, че всеки луд с номера си.Ма и той не се дърпа де.
Виж целия пост
# 13
Е, аз може би съм късметлийка - баба ми ме гледаше през седмицата,готвеше ежедневно и с желание...но ужасно! За сметка на това ме обичаше  много и  го усещах. Майка ми готвеше  по празници само и го правеше страхотно, но  никога не съм усетила топлота от нея - само нерви и упреци и  неудовлетвореност от "скапания" живот. Та с тези различни модели, може би  съм станала гъвкава и се нагаждам лесно към партньора си, децата и изобщо към  близките същества, дотолкова, че да ми харесва напасването. Дали ще е готвене или отношение, дали ще са навици -  гледам всичко да пречупя през призмата на обичането и балансът никога не ми е бил проблем.
Виж целия пост
# 14
  Чудо на чудесата, ето, той се е напаснал. То и аз бих се напаснала веднага на негово място Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия