Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-4

  • 103 148
  • 756
# 465
Сигридов започва работа в клиника Малинов!
е к де е тази клиника не беше ли за пластична хирургия

Малинов си е клиника, вкл и за естетична хирургия. Надежда преди не се ли помещаваше в Малинов? Аз се сещам само за Малинов на бул. Гоце Делчев
Да там беше
Виж целия пост
# 466
Здравейте.
Въпреки че родих преди близо година в "Надежда", чета и съпреживявам всичко с вас отново. Явно бях от късметлийките, които родиха скоро след откриването на болницата и както всичко ново, почти всичко беше на ниво. Имам най-прекрасните спомени както от проследяването на бременността си там, така и от раждането и престоя  Laughing

Видях, че някой питаше за упойка - родих с епидурална и след поставянето й продължавах да чувствам контракции, но без болка. Без проблеми си усещах и всички напъни и въпреки голямото бебе, което родих (горда съм да заявя, че моята дъщеря беше най-голямото бебе, раждано дотогава в болницата  Crazy  ), имах минимални разкъсвания. Абсолютно нищо не усещах, докато ме шиеха, така че няма страшно  Peace    Родих при д-р Личева, не бях чувала за нея дотогава, но се оказа страхотен лекар и човек и не мога да кажа и една лоша думичка за нея  Simple Smile  Без колебания си я избрах и за личен гинеколог и с удоволствие ходя на профилактични прегледи при нея.  

Наблюденията ми са, че в тази болница няма случайни хора и всеки един лекар е адски добър и няма място за притеснения. Желая на всички ви лек остатък от бременността, както и бързи и леки раждания на здрави и хубави бебета  newsm10

Много  мерси за мнението, подейства ми успокоително, засега и аз клоня към нормално с епидурална, макар и да изпитвам истински ужас от естествено раждане..А горе долу колко време и колко силни бяха болките преди упойката, какво ги облекчаваше? Сама ли беше в зала през цялото време, пускаха ли мъжа ти да те види, даваха ли вода?

Стискам палци и аз за бебе Георги, в добри ръце е вярвам, че скоро ще ви буди нощем вкъщи  Hug

Малко късно се включвам, дано все още съм от полза.
Болеше ме, след като изтекоха водите. Болката е силна, но всеки има различен праг на болка и за някои е търпима, за други не... Можех да ги изтърпя, но реших да си ги спестя, след като хората са измислили упойката  Grinning    Като ми я поставиха, можех спокойно да си се разхождам по етажа и така да ускоря разкритието  smile3521

Няма проблем таткото да е при родилката в родилната зала, въпрос на личен избор е. Моят мъж стоя при мен почти през цялото време, но като усети, че започват напъните и приближава най-сюблимният момент, явно се уплаши и се изниза тихомълком  newsm12   А с вода по едно време май ми мокреха устните...Веднага след раждането обаче акушерката ми донесе чаша с кола, много вкусна и ободряваща ми се стори  smile3508

Пожелавам много здраве и късмет на Георги, сигурна съм, че съвсем скоро ще си го гушкате у дома   bouquet
Виж целия пост
# 467
Защо не се консултираш с друг доктор? Доколкото разбирам зачестиха грешките в тази болница
Можеш ли да споделиш някои от  тези зачестили грешки?
Виж целия пост
# 468
Момичета, хайде да спрем да пишем за грешки, особено когато са констатирани на база......чух нещо от някъде си. Хората в болницата си вършат работата повече от добре. Аз лично съм много доволна от всички до тук. Позволих си да пиша лошо за лекар преди време, единствено поради една причина- бях прекалено афектирана от напускането на д-р Сигридов, за да приема друг лекар. Но истината е, че въпросният лекар се справя добре и единствено му трябва малко време, за да влезне наистина в ритъм. Да му дадем шанс! И нека не забравяме, че лекарите също са хора. Аз не съм чула за допусната фатална грешка до този момент.
Виж целия пост
# 469
Да, определено стана развален телефон..... от нечие изказано мнение се развиват "факти".
Виж целия пост
# 470
Заради всички онези "трудни" бебета, които чакат да се родят и заради всички онези семейства, които в отчаянието си се свързаха с мен... и за да не пропусна някой на лични съобщения, искам да споделя тук новите координати на д-р Иван Сигридов. Всеки, който иска да бъде отново спокоен, че е негов пациент, може да го намери в клиника "Малинов", с адрес: гр. София, бул. Г. Делчев, 46 и телефон за записване на часове 02 9655711. Успешни и прекрасни бременности, мили момичета!
Виж целия пост
# 471
Заради всички онези "трудни" бебета, които чакат да се родят и заради всички онези семейства, които в отчаянието си се свързаха с мен... и за да не пропусна някой на лични съобщения, искам да споделя тук новите координати на д-р Иван Сигридов. Всеки, който иска да бъде отново спокоен, че е негов пациент, може да го намери в клиника "Малинов", с адрес: гр. София, бул. Г. Делчев, 46 и телефон за записване на часове 02 9655711. Успешни и прекрасни бременности, мили момичета!


 Party Браво, както се казва една, две преки по-нагоре. Това е чудесно.
Виж целия пост
# 472
Не знам дали е за тази тема, ако не е- насочете ме към по-подходяща...

Иска ми се ако има някой с опит в двете болници- Надежда и Щерев- да ми направи някакво сравнение. Отнася се за раждане най-вече. Доколкото знам в Щерев е по-скъпо, но има избор на екип.Напливът е по-малък и отношението е много ВИП- от мъжа на една позната, раждала там, знам "ще се държат с теб като с принцеса". За съжаление не са ми близки, за да ги питам повече.

Досега клонях само към "Надежда" в сравнение с други болници, но си признавам, че не бях проучвала нищо за "Щерев"...Не знам как ще ви прозвучи, но съм с чувствителна психика и мога да изпадна в рев и истерия от една по-груба дума, зартова за мен отношението е много, много важно (разбира се както и добрите специалисти). А започнах да чувам за по-грубичко отношение в Надежда, например в реанимация след секцио (на една приятелка не са й дали бебето 24 ч и не е имало кой да й обърне никакво внимание 1 ден). От друга страна в "Надежда" вече познавам Ташков и Михова и много мои познати раждаха там, а за "Щерев" още нищо не знам за лекарите и затова са ми колебанията...

Мерси предварително   bouquet
Виж целия пост
# 473
по-добре питай е темата за Щерев  newsm78
едва ли обаче ще намериш някоя раждала и на двете места, че  и сравнения да прави.
Виж целия пост
# 474
по-добре питай е темата за Щерев  newsm78
едва ли обаче ще намериш някоя раждала и на двете места, че  и сравнения да прави.


Е не е нужно да е раждала и на двете, може само да се е следила на едното и да има впечатления, или да има близък човек...Иначе ще посетя и другата тема и сама ще си направя изводите, но ако има някой с опит ще е чудесно. Wink
Виж целия пост
# 475
Аз имам съседка,която първото дете е раждала в Щерев и месец преди аз да родя, роди второто в Надежда...за мен е ясно,къде  е по-добре...Аз раждах в Тина Киркова първото и второто тук-при кажи-речи същия екип Simple Smile
Виж целия пост
# 476
Аз имам съседка,която първото дете е раждала в Щерев и месец преди аз да родя, роди второто в Надежда...за мен е ясно,къде  е по-добре...Аз раждах в Тина Киркова първото и второто тук-при кажи-речи същия екип Simple Smile

Кое е по-добре- Надежда ли? Моля те сподели защо. Иска ми се и аз да стигна до този извод, защото както казах вече познавам болницата и някои лекари поне малко. Само ме блазни онова с принцесите в Щерев и не ми излиза от главата  Laughing
Виж целия пост
# 477
Здравейте!

Изчетох темата от край до край и все още се чувствам несигурна да пиша и задавам въпроси, тъй като съм в сравнително ранна бременност като се сравнявам с вас.
Тъй като ми е първа с много неща не съм запозната и ги научавам от вас....та вие сте половин лекари като чета   bouquet

Моля някой, ако има възможност да ми обясни на кратко, за да не отегчавам останалите (може и на лс) какво представлява скрининга, заедно с ФМ ли се прави и колко след това имам преглед за ЖК?
Последното ме интересува, тъй като трябва да избера лекар, а все още не съм (тъй като гледах да се информирам при вас първо), а знам как стоят нещата с часовете и искам да реагирам своевременно.

Извинявам се за дългия първи пост, но малко по малко ще синтезирам нещата  Grinning
Виж целия пост
# 478
Аз имам съседка,която първото дете е раждала в Щерев и месец преди аз да родя, роди второто в Надежда...за мен е ясно,къде  е по-добре...Аз раждах в Тина Киркова първото и второто тук-при кажи-речи същия екип Simple Smile

Кое е по-добре- Надежда ли? Моля те сподели защо. Иска ми се и аз да стигна до този извод, защото както казах вече познавам болницата и някои лекари поне малко. Само ме блазни онова с принцесите в Щерев и не ми излиза от главата  Laughing
Освен реанимация, след това също е много важно отношението. Не искам да бъда цветиста и образна в описанията,но имах  такива тежки моменти в родилно,а така се грижеха за мен,че....думи нямам-за повече от човешкото отношение.
Виж целия пост
# 479
Здравейте!

Изчетох темата от край до край и все още се чувствам несигурна да пиша и задавам въпроси, тъй като съм в сравнително ранна бременност като се сравнявам с вас.
Тъй като ми е първа с много неща не съм запозната и ги научавам от вас....та вие сте половин лекари като чета   bouquet

Моля някой, ако има възможност да ми обясни на кратко, за да не отегчавам останалите (може и на лс) какво представлява скрининга, заедно с ФМ ли се прави и колко след това имам преглед за ЖК?
Последното ме интересува, тъй като трябва да избера лекар, а все още не съм (тъй като гледах да се информирам при вас първо), а знам как стоят нещата с часовете и искам да реагирам своевременно.

Извинявам се за дългия първо пост, но малко по малко ще синтезирам нещата  Grinning
Скринингът може  да се направи заедно с така наречената ранна ФМ - даже обикновено така процедират. Първо те оглеждат на ехограф орган по орган, измерват разни неща, като например нухална гънка. След това те пращат да дадеш кръв за БХС. Самият БХС е кръвно изследване, което дава статистическа вероятност бебето да има някаква аномалия. Базират на твоите конкретни параметри, както и на възрастта. Ако рискът е висок - лекарите препоръчват допълнителни изследвания.

Лекарят, който ще ти направи ФМ и този, който ще ти води ЖК не е задължително да бъдат един и същ. ФМ прегледът също така няма нищо общо с редовните посещения в ЖК, тоест няма нужда единият да е преди другия. Аз примерно се следя при Цветков, а ФМ правя при Михова. Препоръчвам и двамата  Peace
Ранната ФМ обикновено се прави 10-12 седмица, горе долу по това време се записваш и за ЖК, така че можеш смело дори да запишеш часовете в един ден. В коя седмица си?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия