МАШИНА ЗА ХЛЯБ-54-та тема

  • 69 859
  • 736
# 300
Някой беше проучвал мелничките за хляб. В момента има в сайтовете за групово пазаруване - http://oferti.data.bg/melnitza-0huuhb/ec:e173445e20130/ev:139650 … 3151136/?dc=29585.
Виж целия пост
# 301
Аз меря с везна.
Виж целия пост
# 302
Аз искам да попитам дали е нужна кухненска везна за работа с хлебопекарната. Предполагам, че естествено не е абсолютно задължителна, но дали е добре да имам?
Иначе поръчах панасоник от ибей и нямам търпение да пристигне Simple Smile
според мен по-важно е да си следиш тестото. 1 гр. в повече сол, захар или мая не вярвам да са фрапиращи.  да не говорим за 1 гр. течност или брашно.  Laughing
Виж целия пост
# 303
Някой беше проучвал мелничките за хляб. В момента има в сайтовете за групово пазаруване - http://oferti.data.bg/melnitza-0huuhb/ec:e173445e20130/ev:139650 … 3151136/?dc=29585.

Аз пък мелничка имам, а се чудя от къде си купувате и какво мелите? Аз мелих овес и ориз само за сега. Тия дни мисля да смеля просо и ечемик за довавяне в хляба.
Виж целия пост
# 304
Аз понякога меля нахут или лешници и добавям към брашното, когато примерно ще го ядат и деца, които не харесват ядките да са на едри парчета. Моята мелничка е от робота.
Виж целия пост
# 305
Нямам предвид ядки, а от какви зърнени култури си правите брашно и от къде купувате пшеница за мелене?
Виж целия пост
# 306
Нямам предвид ядки, а от какви зърнени култури си правите брашно и от къде купувате пшеница за мелене?

Лимец предимно мисля, че ще меля, пшеница, овес и ръж. Само да си взема мелничката. Simple Smile Зърно може да се купува от пазарите за фуражи, предполагам.  Peace

Силви-7, сега ще я добавя. Peace
Виж целия пост
# 307
Аз понеже не разбирам от сортове и затова нямам представа кои са подходящи. Кои са фуражни, кои не. newsm78
Виж целия пост
# 308
Аз понеже не разбирам от сортове и затова нямам представа кои са подходящи. Кои са фуражни, кои не. newsm78

Е, овеса си е фураж, но пък е ужасно вкусен. Mr. Green Сега често се храня с едро натрошени зърна от овес и накиснати във вода. Peace Пшеницата си има някакви сортове, но и аз не съм много наясно. Иначе ръжта мисля си е един вид, както и лимеца, който се води непретенциозна култура и е някакъв древен вид пшеница. Аз, лично, четох доста и най-подредена и хубава информация ми се струва, че има в този сайт: http://limec-bgagro.bg/limec/vsichko-za-limetc/information/ - ако искаш прочети. Peace
Виж целия пост
# 309
Tony_st, благодаря. Аз овес, ечемик и просо купувам от руските магазини. Но са скъпи пакетите.
За закуска си варя овес с нарязани ябълки и много ми е вкусно също. Hug
Виж целия пост
# 310
Прилежно да се запиша и аз като пресен-пресен собственик на чудесна машина за хляб Peace, отдавна се канех за такава придобивка (и хвърлях по едно оче тук), но му дойде най-накрая времето.
Естествено машината бе изпробвана зверски Laughing и за под 24 часа успя да спретне бял хляб, типов хляб и кекс...
Та така - и аз хлебарка Joy, ще наминавам да ви чета.
Виж целия пост
# 311
  Честито! Със здраве и безпроблемно да си я ползваш!
Виж целия пост
# 312
за под 24 часа успя да спретне бял хляб, типов хляб и кекс...


Съвсем информативно - някои машини си казват, че искат почивка. Твоята от кои е? Един час почивка между две програми, включващи печене е добре. Когато ми се наложи да пека хляб за повече хора, използвам само месене с втасване и пека във фурната. Последния хляб го оставям на програма с печене. Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Момичета, някой от Амазон поръчвал ли е? Гаранция предполагам няма?  Thinking
Виж целия пост
# 314
Моята е UNOLD, не пише уж в указанията да има почивка, но благодаря, ще ми е полезно да знам.
А и то радост ще е за 2-3 дни, после ще си влезе в нормален ритъм... просто ми писна да купувам все по-гаден и по-гаден хляб...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия