Спиди си мислят, че са куриери!

  • 219 169
  • 1 631
# 150

Общо взето ако някъде има само спиди като опция за доставка просто се отказвам да поръчвам...
Е, освен, ако доставката е за сметка на изпращача - тогава просто не мога да се сърдя, но отново, не винаги се навивам да поръчам. Аз да им плащам за доставка - абсурд.
Единствените по-некомпетентни и нагли са някаква интерлогистика или нещо подобно.
Виж целия пост
# 151
Имам наблизо офиси на Спиди и Еконт. Дребни неща поръчвам до офисите им. По-лесно ми е да се разходя, отколкото да съм вързана цял ден в къщи.
Когато поръчвам някаква техника, няма как, чакам ги и тогава се е случвало да ми минат със същия номер  - били ми звъняли, нямало сигнал и др. подобни. И винаги получавам смс, че пратката ще дойде до 12:30 и винаги е идвала късния следобяд. Вече не се връзвам да вися цял ден да ги чакам.
Виж целия пост
# 152
Прясна случка от днес. Поръчвам домакински уред от един сайт, условията са за безплатна доставка от Спиди до адрес. Доставката трябваше да се осъществи в четвъртък миналата седмица. Съответно доставка в четвъртък нямаше. Петък ми се обажда служител от Спиди , който ми обяснява, че е станала грешка с пратката по тяхна вина и могат да ми я доставят в петък по някое време на адрес или да я взема от централен офис. Централният им офис е на другият край на града и аз съответно питам за възможност да си я взема от офис в моя квартал, тъй като в петък не ми е удобно да ги чакам цял ден. Разбираме се , че пратката ще е в офиса в моя квартал едва събота, тогава мога да си я взема от там. Приемам условията, които заради тяхната грешка са ми меко казано неудобни и въпреки платената доставка до адрес се съгласявам на добра воля да си я взема с 2 дена закъснение от техен офис. За съжаление детето ми се разболя в събота и съответно не успях да стигна до   заветния офис в събота. Днес отивам да си взема пратката и каква беше изненадата ми, че не само не ми се извиниха за грешката за недоставената до адрес пратка, за разиграването по офиси и т.н, а ми начислиха и 1,50 такса магазинаш, затова че са ми съхранявали три дена пратката. Честно казано останах без думи....Не само, че не ти доставят пратката до адрес, както им е платено от съответния сайт и то по тяхна вина, не само че те разиграват напред назад, ами на всичко отгоре си плащаш за техните грешки. Не съм за 1.50 но отношението е подигравателно
Виж целия пост
# 153
Да, тотални смешници. На мен ми обещаха, след последната случка, да ми се обадят и да обяснят каква е била грешката... от умрЕл писмо.
Но ги нахраних пред enzo.bg и им заявих, че няма да поръчвам повече от тях, докато работят със Спиди.
Не знам дали ще се впечатлят, но поне да знаят, че губят клиент заради фирмата разносвач.
Виж целия пост
# 154
Прясна случка от днес. Поръчвам домакински уред от един сайт, условията са за безплатна доставка от Спиди до адрес. Доставката трябваше да се осъществи в четвъртък миналата седмица. Съответно доставка в четвъртък нямаше. Петък ми се обажда служител от Спиди , който ми обяснява, че е станала грешка с пратката по тяхна вина и могат да ми я доставят в петък по някое време на адрес или да я взема от централен офис. Централният им офис е на другият край на града и аз съответно питам за възможност да си я взема от офис в моя квартал, тъй като в петък не ми е удобно да ги чакам цял ден. Разбираме се , че пратката ще е в офиса в моя квартал едва събота, тогава мога да си я взема от там. Приемам условията, които заради тяхната грешка са ми меко казано неудобни и въпреки платената доставка до адрес се съгласявам на добра воля да си я взема с 2 дена закъснение от техен офис. За съжаление детето ми се разболя в събота и съответно не успях да стигна до   заветния офис в събота. Днес отивам да си взема пратката и каква беше изненадата ми, че не само не ми се извиниха за грешката за недоставената до адрес пратка, за разиграването по офиси и т.н, а ми начислиха и 1,50 такса магазинаш, затова че са ми съхранявали три дена пратката. Честно казано останах без думи....Не само, че не ти доставят пратката до адрес, както им е платено от съответния сайт и то по тяхна вина, не само че те разиграват напред назад, ами на всичко отгоре си плащаш за техните грешки. Не съм за 1.50 но отношението е подигравателно


Не е трябвало да ги плащаш. Изобщо. Крайно невъзпитателно е.
Виж целия пост
# 155
Спиди са отвратителни. След като преди години ме разиграваха в офиса им за една книга, поръчана от електронна книжарница, реших че не струват и ги избягвам, обаче онзи ден поръчах нещо, което се оказа, че ще се носи от Спиди. Е, няма такава подигравка. Онзи ми се обажда, че бил звънял и никой не му отворил, викам "от другата страна на блока съм, разхождам кучето, ей сега идвам", обаче не, той щял да дойде по-късно. Два пъти го правихме този номер. Според мен трябва да звъниш  предварително, а не след като си си тръгнал, да уведомяваш, че си звънил на вратата.   За сравнение -  последно от Еконт ми донесоха маса, като звъннаха, да питат дали има някой на адреса, идвали след 20 минути.
Виж целия пост
# 156
Много пъти съм получавала пратки със Спиди. От предната вечер получавам СМС да очаквам утре до еди колко си часа пратка. Винаги са ми звъняли 5-10 преди да дойдат, за да питат има ли някой на адреса. Не мога да се оплача от тях, винаги са били коректни и любезни.
Виж целия пост
# 157

Общо взето ако някъде има само спиди като опция за доставка просто се отказвам да поръчвам...


И аз съм вече така...Откакто ми пратиха смс, че пратката не е доставена, защото не съм била на адреса, без да са ми звъняли преди това...
Виж целия пост
# 158
Спиди са отвратителни. След като преди години ме разиграваха в офиса им за една книга, поръчана от електронна книжарница, реших че не струват и ги избягвам, обаче онзи ден поръчах нещо, което се оказа, че ще се носи от Спиди. Е, няма такава подигравка. Онзи ми се обажда, че бил звънял и никой не му отворил, викам "от другата страна на блока съм, разхождам кучето, ей сега идвам", обаче не, той щял да дойде по-късно. Два пъти го правихме този номер. Според мен трябва да звъниш  предварително, а не след като си си тръгнал, да уведомяваш, че си звънил на вратата.   За сравнение -  последно от Еконт ми донесоха маса, като звъннаха, да питат дали има някой на адреса, идвали след 20 минути.
Почти същото,накрая- след като се уговаряше и с някой друг по телефона, че не е бил на адреса, попитах куриера, защо не звънкат предварително. Защото не можело да се набутва да звъни на по -20 адреса примерно на ден- били сме получили смс. В него обаче не е упоменат точен час и аз не мога от днес за утре да си взема отпуск, защото Спиди ще ми доставят нещо!
  От Еконт винаги звънят и се уговарят индивидуално с клиентите, съобразявайки се с тяхното удобство!
Виж целия пост
# 159
Явно най-много си зависи от местния куриер на квартала/района, попаднеш ли на смотаняк, няма значение коя е фирмата, аз такива изводи си правя към момента.
Виж целия пост
# 160
Чудно ми е защо не си поръчвате на служебния адрес, та да не ви се налага да излизате в отпуска  newsm78
Иначе нямам лоши впечатления от Спиди. Както и от други куриерски фирми. Просто винаги поръчвам в офиса и никога не е имало проблем.
Виж целия пост
# 161
Чудно ми е защо не си поръчвате на служебния адрес, та да не ви се налага да излизате в отпуска  

Maсата ли да ми пратят на служебния адрес  Laughing   Peace
Виж целия пост
# 162
Чудно ми е защо не си поръчвате на служебния адрес, та да не ви се налага да излизате в отпуска  newsm78
Иначе нямам лоши впечатления от Спиди. Както и от други куриерски фирми. Просто винаги поръчвам в офиса и никога не е имало проблем.


И аз така - на еконт. Щото имат офис на всеки ъгъл. А на Спиди трябва да прекося от два квартала в третия. Да обикалям там докато намеря как да паркирам. Ми не, предпочитам си моето удобство - в крайна сметка, аз плащам услугата.
Виж целия пост
# 163
Чудно ми е защо не си поръчвате на служебния адрес, та да не ви се налага да излизате в отпуска  

Maсата ли да ми пратят на служебния адрес  Laughing   Peace

 Laughing
За мебели няма как да стане, но едва ли човек си поръчва мебели всяка седмица.

katiABV, имах предвид месторабота, а не офис на куриерската фирма. Масово хората поръчват до домашния си адрес, а знаят, че доставките са в работно време. Не знам какво очакват.
Виж целия пост
# 164
Много хора работят вкъщи, други изобщо не работят.  Simple Smile
Това не значи, че им е мн удобно да стоят цял ден вкъщи, вързани за телефона и да не могат дори до вс-то да отидат, да не би случайно да изпуснат куриера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия