Спиди си мислят, че са куриери!

  • 219 192
  • 1 631
# 165
Здравейте. Тези дни ще чакам пратка до дома, но тъй като ще бъда сама, да ви попитам, има ли такава практика да дам някой лев на куриера, да ми качи пратката по стълбите на първи етаж над партер.Не в нещо кой знае колко тежко, мъж ще се справи без проблем, но за мен ще е трудно. За Техно магазините, знам че става да им дадеш някой лев да помогнат, но за Спиди не знам.
Виж целия пост
# 166
Зависи от куриера, но не пречи да пробваш.
Виж целия пост
# 167

Уведомяват ме отново с смс, че не са успели да доставят пратката и не съм открита на телефона!


Абсолютно идентични преживявания със Спиди  Peace Неколкократно. Подавала съм оплакване на техен телефон за клиенти, а те нагли. Вместо да се извинят ми държат тон, все едно аз съм виновна видиш ли глуха съм. Показвала съм и регистър на обажданията, където тяхно липсва.....
Отделно скоро ме правиха на луда със сгрешен адрес за доставка. Едни рози обиколиха всички всевъзможни офиси на Младост и Студ. град и да не ви казвам, кога и в какво състояние ги получих. Отделно, че пак имаха нагло поведение по телефона, че съм дала адрес друг офис, аз показвам кой, показвам и подателя и те пак отричат и не признават............. Ако зависеше от мен, никога не бих работила с тях, но уви повечето сайтове, които ползвам работят с тях ...  ooooh!
За обслужването в Младост 1 офис пък са под всякаква критика. Ако недай си Боже отидеш и служителката пуши те гледа така убийствено и едно грубо обслужване, отделно в пикови моменти визирам 17.00-18,00ю , когато повечето хора са приключили работа и могат да отидат до офис на Спиди става една невъобразима навалица. Случвало ми се е поне 2-3 пъти да целя един и същи младеж, който пуска заявки слушалки за телефони около 15-20 пакета!!!!, а познайте, кога ти идва реда..... И питам няма ли друг служител предвид натовареността на офиса и само се подсмихват и повдигат рамене.
 Кретени са, а служителите в по-голямата част имам чувството, че са от някаква социална програма за интеграция на дебилите!
Виж целия пост
# 168
Иначе в нов коментар да ви кажа /успокоя, че може да е и по-зле и ще ви изненадам с DHL. Изключително важен документ пуснат по   DHL  от София с идеята и по договор на следващият ден да е в Швейцария т.е. пуска се в сряда и трябва да пристигне в четвъртък срещу сума от 100лв., но неотложността на този документ беше над всякаква тарифа от тази излишно прехвалена фирма, е познайте документа пристигна в понеделник вечерта.................. ooooh! ooooh! ooooh!
Като мевду другото като е тръгнал от София преди да стигне до Швейцария е минал през Бахрейн!!!! после Лондон....... и така
Малоумницата от  DHL само циклеше и ми се обясняваше "Ще ви върнем парите", ама краво а щетите, които търпя за 5 дни закъснение  и нервите, кой ще ми ги компенсира...

Виж целия пост
# 169
   Включвам се да следя темата!
Виж целия пост
# 170
Като редовен клиент на куриерските фирми имам следните впечатления:
Еконт имат по-организирана и стройна система от Спиди.По-бързи,точен график.Но са и скъпчии.Аз съм им клиент основно като консуматор,за 52 седмици годишно със сигурност над 52 пратки.Страшно ме дразни оскъпяването до адрес примерно,станаха скъпчии и определено ползвам услугите им до офис,въпреки,че ми излиза 7лв. само горивото до там..но не искам да ги гуша допълнително.
 Спиди са по-мудни,с по-малко коли и офиси,и шофьорите им изнемогват.Кадрите по офисите пък са супер мудни и малобройни.Карат по-евтино,но закъсняват.Опция преглед доскоро нямаха въобще,а откакто я имат е платена.
Лео експрес ползвах веднъж и останах изумен.Доставката до адрес на 10кг./300лв. наложен платеж/ обемист чувал ми излезе 7 лв.В същия момент Еконт карат настолен компютър на комшията и искат 26лв./100лв. наложен платеж/.Попитах защо е толкова скъпо,отговориха,че компа/само кутия,без периферия/ бил 11кг....Човека го върна обаче и снесе 40лв/явно с отстъпка/ за транспорта в двете посоки.Е,той го плати един вид половината комп,ама така си реши...
Спиди апропо натрупа точки в моите очи,още повече,че пое и доставките от УК ибея...и то на хубави цени.
пп.Нещо не ми се вярва оня дърт комп да е бил 10кг.,ама нейси.Отделно кантара в офиса им лъже определено и все се каня да ида с една тежест да го проверя...
Виж целия пост
# 171
Чудно ми е защо не си поръчвате на служебния адрес, та да не ви се налага да излизате в отпуска  

Maсата ли да ми пратят на служебния адрес  Laughing   Peace

 Laughing
За мебели няма как да стане, но едва ли човек си поръчва мебели всяка седмица.

katiABV, имах предвид месторабота, а не офис на куриерската фирма. Масово хората поръчват до домашния си адрес, а знаят, че доставките са в работно време. Не знам какво очакват.


Има много хора, на които работата е свързана с движение. И ако могат да гарантират, че ще са на дадено място в продължение на, примерно, 2, 3 или 4 чаа, не могат да го организират за целия работен ден без отпуск.
Виж целия пост
# 172
Здравейте. Тези дни ще чакам пратка до дома, но тъй като ще бъда сама, да ви попитам, има ли такава практика да дам някой лев на куриера, да ми качи пратката по стълбите на първи етаж над партер.Не в нещо кой знае колко тежко, мъж ще се справи без проблем, но за мен ще е трудно. За Техно магазините, знам че става да им дадеш някой лев да помогнат, но за Спиди не знам.


Ами като си платиш доставка до врата, са длъжни да го донесат до вратата - до ТВОЯТА врата, където и да е тя. Не до вратата на входа, на комплекса, или, примерно, до вратата на градската стена (има тук-таме и такива археологически разкопки). Не е нужно да плащаш каквото и да било допълнително за целта,. Същото се отнася и до тези от Техно магазините.
Виж целия пост
# 173

Уведомяват ме отново с смс, че не са успели да доставят пратката и не съм открита на телефона!


Абсолютно идентични преживявания със Спиди  Peace Неколкократно. Подавала съм оплакване на техен телефон за клиенти, а те нагли. Вместо да се извинят ми държат тон, все едно аз съм виновна видиш ли глуха съм. Показвала съм и регистър на обажданията, където тяхно липсва.....
Отделно скоро ме правиха на луда със сгрешен адрес за доставка. Едни рози обиколиха всички всевъзможни офиси на Младост и Студ. град и да не ви казвам, кога и в какво състояние ги получих. Отделно, че пак имаха нагло поведение по телефона, че съм дала адрес друг офис, аз показвам кой, показвам и подателя и те пак отричат и не признават............. Ако зависеше от мен, никога не бих работила с тях, но уви повечето сайтове, които ползвам работят с тях ...  ooooh!
За обслужването в Младост 1 офис пък са под всякаква критика. Ако недай си Боже отидеш и служителката пуши те гледа така убийствено и едно грубо обслужване, отделно в пикови моменти визирам 17.00-18,00ю , когато повечето хора са приключили работа и могат да отидат до офис на Спиди става една невъобразима навалица. Случвало ми се е поне 2-3 пъти да целя един и същи младеж, който пуска заявки слушалки за телефони около 15-20 пакета!!!!, а познайте, кога ти идва реда..... И питам няма ли друг служител предвид натовареността на офиса и само се подсмихват и повдигат рамене.
 Кретени са, а служителите в по-голямата част имам чувството, че са от някаква социална програма за интеграция на дебилите!


Аз в такива случаи директно казвам, че за своя сметка не ползвам Спиди, ползвам само (каквото съм избрала). Ако искат, да поемат те доставката. Пък ако не искат, ще го поръчам от другаде. нямате представа колко пъти след това са ми връщали обаждане, че, видите ли, за мен ще направят изключение... изключение - трънки! Щом аз плащам, аз определям куриера. Единствено когато доставката е за сметка на изпращача могат да имат претенции.
Виж целия пост
# 174
Аз вчера си получих пратката. Човек пита на адреса ли съм, дали звънеца работи. Всичко си е до служител.
Виж целия пост
# 175



Ами като си платиш доставка до врата, са длъжни да го донесат до вратата - до ТВОЯТА врата, където и да е тя. Не до вратата на входа, на комплекса, или, примерно, до вратата на градската стена (има тук-таме и такива археологически разкопки). Не е нужно да плащаш каквото и да било допълнително за целта,. Същото се отнася и до тези от Техно магазините.

Доставката е да адрес.Пощите също ти ползват точния адрес,ама вместо до вратата на апартамента,стигат до пощенската кутия.
Виж целия пост
# 176



Ами като си платиш доставка до врата, са длъжни да го донесат до вратата - до ТВОЯТА врата, където и да е тя. Не до вратата на входа, на комплекса, или, примерно, до вратата на градската стена (има тук-таме и такива археологически разкопки). Не е нужно да плащаш каквото и да било допълнително за целта,. Същото се отнася и до тези от Техно магазините.

Доставката е да адрес.Пощите също ти ползват точния адрес,ама вместо до вратата на апартамента,стигат до пощенската кутия.



СУХОПЪТНИ ДОСТАВКИ ОТ БЪЛГАРИЯ ДО ЕВРОПА
DPD ECONOMY PICK-UP - от врата подател до врата получател [306]
Зона    Държава   до 0.5 кг.    до 5 кг.    до 10 кг.    до 31.5 кг.
Зона 2*    ГЕРМАНИЯ    37.91    40.55    41.58    41.58
Зона 2    АВСТРИЯ, УНГАРИЯ    37.91    40.55    48.47    52.43
Зона 3    БЕЛГИЯ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, ДАНИЯ, ИТАЛИЯ, ЛЮКСЕМБУРГ, ПОЛША, СЛОВАКИЯ, СЛОВЕНИЯ, ФРАНЦИЯ, ХОЛАНДИЯ, ХЪРВАТИЯ, ЧЕХИЯ    53.75    56.39    62.99    65.63
Зона 4    ЕСТОНИЯ, ИРЛАНДИЯ, ИСПАНИЯ, ЛАТВИЯ, ЛИТВА, ПОРТУГАЛИЯ, ФИНЛАНДИЯ, ШВЕЦИЯ    77.51    80.15    88.07    92.03
Зона 5    ШВЕЙЦАРИЯ **    141.59    141.59    141.59    141.59
Цените са в лева с включени такса гориво и ДДС (За зона 5 цените са с включена такса гориво без ДДС)
DPD ECONOMY - от офис на Спиди до врата получател [305]
Зона    Държава   до 0.5 кг.    до 5 кг.    до 10 кг.    до 31.5 кг.
Зона 2*    ГЕРМАНИЯ    33.95    36.59    41.58    41.58
Зона 2    АВСТРИЯ, УНГАРИЯ    33.95    36.59    41.87    47.15
Зона 3    БЕЛГИЯ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, ДАНИЯ, ИТАЛИЯ, ЛЮКСЕМБУРГ, ПОЛША, СЛОВАКИЯ, СЛОВЕНИЯ, ФРАНЦИЯ, ХОЛАНДИЯ, ХЪРВАТИЯ, ЧЕХИЯ    45.83    51.11    55.07    60.35
Зона 4    ЕСТОНИЯ, ИРЛАНДИЯ, ИСПАНИЯ, ЛАТВИЯ, ЛИТВА, ПОРТУГАЛИЯ, ФИНЛАНДИЯ, ШВЕЦИЯ    68.27    72.23    78.83    84.11
Зона 5    ШВЕЙЦАРИЯ **    141.59    141.59    141.59    141.59
Цените са в лева с включени такса гориво и ДДС (За зона 5 цените са с включена такса гориво без ДДС)
Следните пощенски кодове не се обслужват с услуги: DPD ECONOMY PICK-UP - от врата подател до врата получател [306]; DPD ECONOMY - от офис на Спиди до врата получател [305]
ДАНИЯ    3900-3999
ИТАЛИЯ    47031, 47890-47899
ФРАНЦИЯ    00001-00030, 00100-00151, 00153-00299, 00361-00429, 00500-00699, 00750-00999, 96000-97999, 97100-97499, 98100-98999


Именно до врата е.

Пощи:


Вътрешните и входящите международни непрепоръчани пратки се доставят в пощенската кутия на адреса на получателя.



Куриерска и пощенска услуга не е точно същото. И цената като цяло не е същата.  Crossing Arms Не се оставяйте да ви лъжат! Ако плащате за доставка "до врата", то това е именно вашата врата - не някъде наоколо, пред входа, из квартала или където и да било другаде.

Виж целия пост
# 177
 Но тук възниква въпросът, ако покупката е нещо тежко и обемно, длъжен ли е куриерът да го носи до вратата на апартамента?
Аз се притеснявах за два електроуреда, които поръчах от Емаг.Винаги през деня съм сама вкъщи  и се тревожех да не ми ги остави на тротоара Laughing Първият, който не беше много тежък,куриерът го остави в двора на кооперацията. Тъй като от самият двор има стълби нагоре към входа, не посмях да го помоля да го качи по стълбите, защото като не знаех  кое се счита за вход-входа на двора или входа на кооперацията.
Вторият път беше мини печка, която уж малка, но доста тежка, сама не мога да я нося нагоре.  Куриерът направо ми я качи по стълбите, без никакви уговорки.
Така и не разбрах какво се има предвид под "врата на дома" и какво се случва, ако стоката е пералня, хладилник и т.н.
Особено пък при моя случай, хем е жилищна кооперация, хем има двор, та въпросът докъде са длъжни да влизат е спорен.
Когато идват от Зора, Технополис, Техномаркет знам как процедират. Винаги са по двама в колата и като им дадеш 10 лева качват докъдето кажеш. Но в Спиди все пак е куриер и сам. Доста е объркан регламента.
Виж целия пост
# 178

Не знам - нямам двор, може и да е спорно. Мп са ми носели (жилищен блок, няма двор) и от зора, и от технополис - никога нищо не съм давала допълнително, носвели са ми го до вратата, в два случая - понеже бях бременна, доста - за печка и за хладилник - ми ги претикаха до сътре, с навеждане, без да влизат, понеже имали изрични нструкции (разбирам ги напълно, ама не можех да ги прибутам в този момент, макар да е по принцип лесно).
Виж целия пост
# 179
Със Спиди и DHL си имах едно преживяване това лято. Приятели по моя молба ми бяха пратили едни документи - международна пратка за Русия. Спидито нищо не каза, че в Русия работят не сами, а по договор с DHL. Иначе нямаше да се вържа.
Та значи Спиди предаде документите ми на тази скапана компания, която ги връчи на друг човек. След дълги разправии отказаха нещо да предприемат за да върнат пратката и да ми я връчат на мене. Както ми отговориха, практиката им била такава: който погрешка ми е взел пратката, сам да поиска да я върне!  #Crazy Ако пък не поиска сам, не предприемат нищо, трябвало сама да си я търся из града.  #Cussing out Добре че излезе свестен човекът и ми върна пратката без проблеми, но разбира се, намерих го сама, без помощта на тези мизерници DHL.
Като си поисках обратно парите, DHL отказа. Спидито пък ми ги върнаха, макар че не беше тяхна пряка вина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия