Спиди си мислят, че са куриери!

  • 219 195
  • 1 631
# 180
DHL тук е много добър. Явно има разлика.
Виж целия пост
# 181
Просто не намирам думи да опиша колко съм възмутена и бясна на Спиди. Няма такива идиоти. Вчера трябваше да ми доставят пратка, която ми е супер спешна на служебния ми адрес, но не я доставиха като чаках 7 часа , за да ми го кажат и висях повече от половин час на телефона. Днес понеже съм в отпуск и съм в къщи им казах да я доставят на домашния ми адрес. Отново не я доставиха, висях по телефоните им на изчакване и половин ден се занимавам с тях и дори не можели да ми кажат кога изобщо ще я доставят. Думи нямам - това не са куриери.....
Виж целия пост
# 182
Вчера получих смс от тях, че ще получа пратка днес до 15.30 , я познайте дали имам пратка  Naughty Много съм ядосана , успях да се свържа някак с кол центъра - не била дадена на куриер още, чакай да си я получа. Изключително некоректни, чакам обаждане уж. Утре не съм в града... Може ли да получим обезщетение за некоректността и лъжите им или си живея в някакъв свят на приказки?
Виж целия пост
# 183
Според моя смс трябваше вчера да я получа до 15.30, а дори не се знае и утре дали ще ме огрее. Говорих с поне десетина женички и всички казват : " Ще проверя и ще предам на колегите" и дотам вече два дни. И с рекламации говорих - полза никаква. Мисля, че каквато и да е компенсация е мираж. Сигурно е написано със ситни буквички в общите им условия, че не носят отговорност в такива случаи. А колежката ми каза, че системата им не позволява изпращане на физически лица. Явно гледат да обслужват що годе фирмите, а физическите лица са ги отсвирили напълно. Нещастници  #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 184
Според моя смс трябваше вчера да я получа до 15.30, а дори не се знае и утре дали ще ме огрее. Говорих с поне десетина женички и всички казват : " Ще проверя и ще предам на колегите" и дотам вече два дни. И с рекламации говорих - полза никаква. Мисля, че каквато и да е компенсация е мираж. Сигурно е написано със ситни буквички в общите им условия, че не носят отговорност в такива случаи. А колежката ми каза, че системата им не позволява изпращане на физически лица. Явно гледат да обслужва що годе фирмите, а физическите лица са ги отсвирили напълно. Нещастници  #Cussing out #2gunfire

Същата история при мен. Звъннаха ми и ми казаха, че не могат да ми кажат кога ще я получа. Разликата е, че при мен става въпрос за обувки и колкото и да ги харесвам и колкото и да бяха намалени ще оцелея и без тях. До понеделник, ако не я получа я връщам.
Виж целия пост
# 185
И на мен напоследък  ми ври и кипи и Спиди беше капката, която преля чашата. Накратко от месец нямаме достъп до мазето да си вземем зимните гуми, онзи ден успяваме да слезем, но гумите откраднати Twisted Evil. Поръчвам бързо нови, които днес трябваше да дойдат с тъпото Спиди!!! Естествено никакви ги няма, нямам известие, на проследяването пише, че са изпратени днес от офис в София и са пристигнали в офис в София - ама кой е тоя офис! И защо офис, като поръчката ми е до врата.
От една седмица сме без кола, утре имаме обикаляне на сто места и то преди обяд, а в най-лошия сценарий може да тръгна да раждам.

Имам и една пратка с Европът за 1 ден, на 29ти трябваше да дойде. Тя не ми е толкова важна, търговецът също не отговаря.. Освен да тегля една на всички.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 186
Питам ги и кога е максималният срок, в който ще я получа - "Не знам, никога не се е случвало такова забавяне"  Joy Joy Joy Joy

szervusz Стискам палци да устискаш.
Виж целия пост
# 187

Аз в такива случаи директно казвам, че за своя сметка не ползвам Спиди, ползвам само (каквото съм избрала). Ако искат, да поемат те доставката. Пък ако не искат, ще го поръчам от другаде. нямате представа колко пъти след това са ми връщали обаждане, че, видите ли, за мен ще направят изключение... изключение - трънки! Щом аз плащам, аз определям куриера. Единствено когато доставката е за сметка на изпращача могат да имат претенции.



Само при малки онлайн-магазини, където си работят собствениците, може да ти мине номерът така да им извиваш ръцете. Искам да видя как ще го направиш при сайтове като Енцо и Емаг. Обикновено онлайн-магазините, които имат фиксирана цена на доставката, имат сключен договор с куриерска фирма, със съответните отстъпки за оборот, които им намаляват цената на доставката. Ако си разпокъсат доставките между повече от един куриер, оборотът (броят на пратките по-точно) за всяка от куриерските фирми е по-малък, съответно куриерските фирми им предлагат по-високи цени за доставка. При фиксирана цена за доставка от 3-4 лв. за куриерска услуга, която е постигната благодарение на подобен договор с отстъпки със съответния куриер (Спиди предлагат по-добри условия от Еконт), съгласна ли си да платиш 6-7 лв. по официалната тарифа, за да ти изпратят поръчката, с куриер, с който не работят и нямат сключен договор? Това не само им оскъпява самата куриерска услуга, но и някой служител трябва специално заради твоята едничка пратка да отиде в съответния офис на куриерската служба, което може да е по-голям разход на време и на бензин, отколкото за 20-50-100 пратки, които ще занесе до офиса на куриерската фирма, с която имат сключен договор. Връщането на пратките и възстановяването на парите на клиента, събирането на паритр от магазина и пр. също е по-сложно, когато фирмата няма сключен договор с куриера - няма я опцията да плащаш веднъж месечно наведнъж за всички пратки, които фирмата ти е изпратила по куриера, а трябва да плащаш всяка пратка отделно и на място, не събират наложения платеж по банков път, повече галимация е да възстановиш парите на клиент, който е върнал пратка.   
Виж целия пост
# 188
Сагата продължава - отново нямат идея какво се случва и никаква информация кога ще си получа пратката.
Виж целия пост
# 189
Сагата продължава - отново нямат идея какво се случва и никаква информация кога ще си получа пратката.


Нека да позная, не могат да се свържат с колегите? newsm78
Виж целия пост
# 190
Ха ха ха - не позна - те са предали запитването към колегите ама те още не са им дали информация. Явно и днес няма да е щастливия ден. Сега искам да ми я доставят на първоначалния адрес ( служебния ), тъй като в понеделник съм на работа и няма кой да я получи в къщи ако евентуално решат да я доставят, но не можело втори път да се пренасочва. То не може и 5 дни да не ми я доставят от София в София, но е факт.
Виж целия пост
# 191
Aз честно казано имам чувството, че изобщо не знаят къде ми е пратката.  Thinking
Виж целия пост
# 192
На мен ми казаха, че е преместена в склад Сомат, което е някъде в Горубляне.
Виж целия пост
# 193

Аз в такива случаи директно казвам, че за своя сметка не ползвам Спиди, ползвам само (каквото съм избрала). Ако искат, да поемат те доставката. Пък ако не искат, ще го поръчам от другаде. нямате представа колко пъти след това са ми връщали обаждане, че, видите ли, за мен ще направят изключение... изключение - трънки! Щом аз плащам, аз определям куриера. Единствено когато доставката е за сметка на изпращача могат да имат претенции.



Само при малки онлайн-магазини, където си работят собствениците, може да ти мине номерът така да им извиваш ръцете. Искам да видя как ще го направиш при сайтове като Енцо и Емаг. Обикновено онлайн-магазините, които имат фиксирана цена на доставката, имат сключен договор с куриерска фирма, със съответните отстъпки за оборот, които им намаляват цената на доставката. Ако си разпокъсат доставките между повече от един куриер, оборотът (броят на пратките по-точно) за всяка от куриерските фирми е по-малък, съответно куриерските фирми им предлагат по-високи цени за доставка. При фиксирана цена за доставка от 3-4 лв. за куриерска услуга, която е постигната благодарение на подобен договор с отстъпки със съответния куриер (Спиди предлагат по-добри условия от Еконт), съгласна ли си да платиш 6-7 лв. по официалната тарифа, за да ти изпратят поръчката, с куриер, с който не работят и нямат сключен договор? Това не само им оскъпява самата куриерска услуга, но и някой служител трябва специално заради твоята едничка пратка да отиде в съответния офис на куриерската служба, което може да е по-голям разход на време и на бензин, отколкото за 20-50-100 пратки, които ще занесе до офиса на куриерската фирма, с която имат сключен договор. Връщането на пратките и възстановяването на парите на клиента, събирането на паритр от магазина и пр. също е по-сложно, когато фирмата няма сключен договор с куриера - няма я опцията да плащаш веднъж месечно наведнъж за всички пратки, които фирмата ти е изпратила по куриера, а трябва да плащаш всяка пратка отделно и на място, не събират наложения платеж по банков път, повече галимация е да възстановиш парите на клиент, който е върнал пратка.   


Да, съгласна съм - плащам си каквото ми калкулира куриерът, но пък си получавам пратката. Няма такова нещо ма сега ще плащат, ма след месец ще плащат - аз плащам на куриера, обикновено е с доставка за сметка на получателя. За какъв бензин, за какви драми - те еконт имат офис на всеки ъгъл, ще отиде пеш с пратката ми. В най-лошия случай ще му отнеме допълнително 10-15 минути. Ако съм поръчала нещо, дето тежи 20-50 кг - хубаво, ще го занесе с кола, ама ти да не мислиш, че при други условия тези 20-50 килограма ще ми ги доставят за 3 лв. до вратата?  Sunglasses Ей сегинка ще го повярвам това.Енцо понятие си нямам какво е, от емаг редовно си получавам пратките в офиса на еконт.
Виж целия пост
# 194
Питам ги и кога е максималният срок, в който ще я получа - "Не знам, никога не се е случвало такова забавяне"  Joy Joy Joy Joy

szervusz Стискам палци да устискаш.
Благодаря ти!

Получих си днес гумите, след като снощи им писах гневно писмо, днес рано-рано получих СМС да чакам. В 11:30 им звънях да питам какво става - ще дойде! В 13:40 пак звънях и тепърва я качиха на колата... Цял ден киснахме да ги чакаме, нищо друго не успяхме да свършим, но поне дочакахме.
Европът също благоволиха накрая да ми звъннат и от тях си получих нещата. Ура!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия