Спиди си мислят, че са куриери!

  • 219 191
  • 1 631
# 375
... ти като търговец, който иска клиентите да са доволни и пак да се върнат при него ...

 newsm10 newsm10

Не разбирам какво се връзвате на Silver Light. Не помните ли как обясняваше, че иска само елитарни клиенти, които задължително купуват, а не такива, които гледат... Според мен участието ѝ по темите е нарочно провокативно, за да гугълнат хората и да се поинтересуват от произведенията ѝ, рекламка един вид  Mr. Green
Другият вариант - да ги мисли тия всичките работи НАИСТИНА, би бил пък перфектно онагледяване на културата на средностатистическия пишман-търговец.
Аз лично се надявам да е първото, защото предполага наличие на някаква мисъл и план за действие  Sunglasses

Виж целия пост
# 376
аз се включвам с продължение на моята сага с европът. пратката ми действително е загубена, но днес получих обаждане от търговеца, което беше много по-любезно от суховатия имейл от събота. момичето от кол центъра ми се извини, каза, че са пуснали експресна доставка за утре с моите стоки за тяхна сметка и са прибавили и подарък. благодари ми, че съм се обърнала към тях, защото куриерът явно не си е изпълнил договора и ще следва да плати неустойки по него. мен това не ме касае, но ми хареса обратната връзка от търговеца.  Peace

Алелуя! Чак ми идва и аз да ти изпратя подарък, за хубавите думи към колегата
Дано повече търговци се научат да работят така!
Никой не пести хубавите думи към коректните.
Виж целия пост
# 377
Дори и да е в куриера вината, ти като търговец, който иска клиентите да са доволни и пак да се върнат при него, действително ли си изми ръцете и остави клиентът да се набуха с 2 доставки, защото той плаща, атеб не те касае, не излизат от твоя джоб парите? Възстановяваш му парите за доставка, ако трябва и малък подарък му пращаш за извинение и междувременно се занимаваш с куриера, за да ти възстанови разходите. ти, ако си коректен търговец, на сайта си имаш условия и цена на доставка, да речем сума Х, и при никакви обстоятелства не трябва за клиента тази сума да е по-голяма от сумата, която е написана в сайта.

 newsm10 newsm10

Аз се намесих в темата, за да обясня и дам  по веригата търговец-куриер-клиент - верига, която вие обсъждате, гледна точка, която няма как да имате, да дам информация как работят помежду си търговеца и куриера. Вие обаче развонявате темата, като ме учите как да си върша работата , което е нелепо, поради причини, които съм обяснила в предишен пост.

Добре, че не сте търговци, с това мислене, щяхте да умрете от глад и да оставите персонала си без заплати.

BirdsFlu , как по-точно това е реклама, като не съм си написала никъде фирмата? И как съм пишман търговец, след като в действителност вече освен с търговия се занимавам и с производство на част от стоките, с които търгувам? Може ли да ми обясниш? И никъде не съм написала, че искам елитарни клиент - но , ако това да си мислиш така, те успокоява, ок.
Виж целия пост
# 378
Дори и да е в куриера вината, ти като търговец, който иска клиентите да са доволни и пак да се върнат при него, действително ли си изми ръцете и остави клиентът да се набуха с 2 доставки, защото той плаща, атеб не те касае, не излизат от твоя джоб парите? Възстановяваш му парите за доставка, ако трябва и малък подарък му пращаш за извинение и междувременно се занимаваш с куриера, за да ти възстанови разходите. ти, ако си коректен търговец, на сайта си имаш условия и цена на доставка, да речем сума Х, и при никакви обстоятелства не трябва за клиента тази сума да е по-голяма от сумата, която е написана в сайта.

Това изобщо не е така, аз не те уча как да вършиш твоята работа, не ме учи и ти как да върша моята, след като очевидно я върша добре. Клиентката сама се съгласи да си поеме разхода, след като видя , че куриера е виновен и си се е оправяла сама и доброволно с него


не я вършиш,добре. Точно това ти казват всички - не я вършиш добре. Намерила си някакво нещастно момиче, неориентирано, без самочувствие и си го "изцедила". Това добре, но защо ни се хвалиш с некоректната си постъпка? Надяваш се да докараш останалите потенциални клиенти до нейното ниво? Ами не, няма да стане,
Виж целия пост
# 379
Ами това ви е проблема, че искате само да оплювате и не ви интересуват отговорите на въпросите ви.
Виждам, колко си прочела и случая с опаковките, макар, че го цитираш.

Пиша изобщо , за да ви обясня, че тези бленувани от вас обещетения не се плащат реално.  Когато търговеца си иска обещетение от куриера, куриера рядко го плаща, в повечето случаи това става само при загубена стока, не при забавяне в доставаката. Може да са длъжни, но не го правят.



Ако договорът ти включва срок на доставка - куриерът не го спази и клиентът откаже доставката - и ти не потърсиш дължимото обезщетение, а вместо това продължиш да принуждаваш своите клиенти да плащат на този превозвач, виновната си ти. При това не само за дължимото на теб, а за всички други, които не са получили стоката си.


Изобщо не съм озлобена. Но пишеш тенденциозно и нямаш причина да очакваш нещо друго, освен същото отношение. Нали си търговец, трябва да са ти ясни тези неща.
Не може да изкарваш куриерите нечитави, а търговците, които не защитават собствения си и на клиентите интерес, читави. Та нали търговеца избира куриера, ако не е читав защо избира него?

Много ми е странно Български пощи да откажат да приемат пратка. Никога не съм попадала на такъв случай. Да, предупреждават, че може да не пристигне за 2 дни, дори да е препоръчана, но да откажат да я приемат изобщо не ми се вярва.
А куриера като я приеме, това означава, че трябва и да я изпълни. Иначе би трябвало да я откаже и той или да таксува на по-ниска тарифа, защото ще пристигне за повече време.Нали претендират да са по-бързи от пощите и затова и тарифите им са двойни


Е, това би било доста тъпо, щото аз лично няма да тръгна да я издирвам какво продава, но пък ако някога по какъвто и да било повод заподозра, че може тя да е търговеца, просто ще потърся продукта другаде... подозирам, че повечето от останалите участници биха постъпили сходно.


аз се включвам с продължение на моята сага с европът. пратката ми действително е загубена, но днес получих обаждане от търговеца, което беше много по-любезно от суховатия имейл от събота. момичето от кол центъра ми се извини, каза, че са пуснали експресна доставка за утре с моите стоки за тяхна сметка и са прибавили и подарък. благодари ми, че съм се обърнала към тях, защото куриерът явно не си е изпълнил договора и ще следва да плати неустойки по него. мен това не ме касае, но ми хареса обратната връзка от търговеца.  Peace

Алелуя! Чак ми идва и аз да ти изпратя подарък, за хубавите думи към колегата
Дано повече търговци се научат да работят така!
Никой не пести хубавите думи към коректните.


Никол, в действителност повечето търговци са точно такива.
Не би било коректно тук да правя конкретна реклама, но - примернио. Едни търговци на опаковки (и др. подобни), пейпър-нещо-си - държаха да ми пращат със Спийди. Отказах им; после пък се оказа, че имат грешка в сайта - и за голяма поръчка, за която така и така трябваше доставката да е за тяхна сметка, си чаках. Това хубаво, ама това, което ми поискаха, не отговаряше на това, което беше изчислил калкулатора им - ами, имало грешка, аз що не съм се сетила... и др. подобни. Върнах им всичко  и се обърнах към друг доставчик. Много любезно момиче ми се за за потвърждение, обясни ми кои пликове колко големи са и  ме попита дали пък не ми трябват и етикети... Не бях сигурна дали ще става на принтера ми - и тя ми прати мостри. Ами, после си поръчах - доста много, някои се оказа, че няма май да ми вършат работа - нейсе, няма да й ги върна. Едно че си е моя грешката, че не съм съобразила дали наистина ми трябват, и второ, че просто беше много мила и любезна. И продължавам да поръчвам всевъзможни неща от тях. Редовно. От други едни, пак за офис-материали, какво ли не не поръчвам - ами, обадиха ми се, казаха ми, че имат намаление към Спийди, но няма проблем да ми изпратят до офис на Еконт (който ми е близо и удобен), че ще е еди-колко-си... и най-редовно им поръчвам.
Виж целия пост
# 380
А защо чакате последните дни, като знаете всяка година, какво става?



Това ми напомня на топлофикаторие, като ме питаха що се къпя в 7-8, като всички се къпят тогава и "знам какво става" - ще не се къпя, примерно, в 3 през нощта, когато никой не се къпе...


В петък пуснах 2 пратки до офис на Еконт - едната до малък град на 350-400 км разстояние, другата до областен град на около 200 км разстояние. Тази до малкия град беше получена в събота към 11 ч. предиобед, а тази до по-близкия голям град беше получена преди малко. А все с Еконт съм ги пуснала, в един и същ офис.


Е, от петък до понеделник, ако не е някаква спешна поръчка, си е наред, мисля...

Изобщо не съм озлобена. Но пишеш тенденциозно и нямаш причина да очакваш нещо друго, освен същото отношение. Нали си търговец, трябва да са ти ясни тези неща.
Не може да изкарваш куриерите нечитави, а търговците, които не защитават собствения си и на клиентите интерес, читави. Та нали търговеца избира куриера, ако не е читав защо избира него?

Много ми е странно Български пощи да откажат да приемат пратка. Никога не съм попадала на такъв случай. Да, предупреждават, че може да не пристигне за 2 дни, дори да е препоръчана, но да откажат да я приемат изобщо не ми се вярва.
А куриера като я приеме, това означава, че трябва и да я изпълни. Иначе би трябвало да я откаже и той или да таксува на по-ниска тарифа, защото ще пристигне за повече време.Нали претендират да са по-бързи от пощите и затова и тарифите им са двойни


БП отказват пратки до дестинации, които не приемат такива с пощенски пратки. Не знам в момента кои са, май по едно време Либия не приемаше никакви пощенски пратки.
Виж целия пост
# 381
Естествено, че не бих се разправяла за закъснение от един ден, но е факт, че Еконт пишат, че доставят за 1 работен ден там, където имат офиси - пробвайте например и в Олх, ако пусна товарителница и пратка утре, във вторник, ще даде в профила, че ще пристигне в сряда. На Спиди обикновената им пратка е със срок на доставка 2 работни дни, т.е. в този срок ще я очаквам.

Така или иначе акцентът ми беше не върху "огромното" закъснение от ден, а върху това, че работят различно различните хора от 1 куриерска фирма и плащаш едни и същи пари, а получаваш различна по качество удлуга.
Виж целия пост
# 382
Здравейте,
В събота сутрин получих смс да очаквам пратка с Рапидо. Към 17:30 реших да звънна и се оказа, че не работят вече. В техните смс-и винаги ми е пишело фамилия и телефон на куриера, освен номера на централата. Този път нямаше. В сайта пишеше, че е имало неуспешна доставка в 14:30 и пратката е върната в офис.
Писах им, че съм възмутена от лъжата на куриера, че не съм мръднала от вкъщи цял ден с болно дете, а звънеца, кучето и телефона ми работят и никой от тях не ме е известил за пристигане на куриер.
Днес ми се обадиха да проверят дали ми е удобно куриер да мине между 12 и 14 часа и да ме уверят, че се проверява сигнала ми. Следобед звънна човек от отдел Качество, който ми се извини,  увери ме, че ще се вземат мерки куриера да не повтори действието си и ми прати по имейл два кода за безплатна доставка с тях.
След тъпотиите на Спиди това е лъч надежда за мен, че и в България може да започнем да получаваме нормално отношение като клиенти  Peace
Виж целия пост
# 383
Здравейте,
В събота сутрин получих смс да очаквам пратка с Рапидо. Към 17:30 реших да звънна и се оказа, че не работят вече. В техните смс-и винаги ми е пишело фамилия и телефон на куриера, освен номера на централата. Този път нямаше. В сайта пишеше, че е имало неуспешна доставка в 14:30 и пратката е върната в офис.
Писах им, че съм възмутена от лъжата на куриера, че не съм мръднала от вкъщи цял ден с болно дете, а звънеца, кучето и телефона ми работят и никой от тях не ме е известил за пристигане на куриер.
Днес ми се обадиха да проверят дали ми е удобно куриер да мине между 12 и 14 часа и да ме уверят, че се проверява сигнала ми. Следобед звънна човек от отдел Качество, който ми се извини,  увери ме, че ще се вземат мерки куриера да не повтори действието си и ми прати по имейл два кода за безплатна доставка с тях.
След тъпотиите на Спиди това е лъч надежда за мен, че и в България може да започнем да получаваме нормално отношение като клиенти  Peace

A, дано.  Praynig
Виж целия пост
# 384
Дори и да е в куриера вината, ти като търговец, който иска клиентите да са доволни и пак да се върнат при него, действително ли си изми ръцете и остави клиентът да се набуха с 2 доставки, защото той плаща, атеб не те касае, не излизат от твоя джоб парите? Възстановяваш му парите за доставка, ако трябва и малък подарък му пращаш за извинение и междувременно се занимаваш с куриера, за да ти възстанови разходите. ти, ако си коректен търговец, на сайта си имаш условия и цена на доставка, да речем сума Х, и при никакви обстоятелства не трябва за клиента тази сума да е по-голяма от сумата, която е написана в сайта.

Това изобщо не е така, аз не те уча как да вършиш твоята работа, не ме учи и ти как да върша моята, след като очевидно я върша добре. Клиентката сама се съгласи да си поеме разхода, след като видя , че куриера е виновен и си се е оправяла сама и доброволно с него


не я вършиш,добре. Точно това ти казват всички - не я вършиш добре. Намерила си някакво нещастно момиче, неориентирано, без самочувствие и си го "изцедила". Това добре, но защо ни се хвалиш с некоректната си постъпка? Надяваш се да докараш останалите потенциални клиенти до нейното ниво? Ами не, няма да стане,


Ти имаш някакъв проблем...потърси помощ....

Обясних, че моята фирма не поема доставките. Моите клиенти поемат цената за доставките си.

Поясних също, че нямам договорни отношения с Еконт.  Носим ги на куриерите и те ги пращат на клиентите.

В конкретния случай, който цитираш, момичето след като разбра , че куриерите са некоректни сама реши да си поеме доставките.

А ти с това отношение никога не би имала  нормални отношения нито с куриери, нито с търговци, нито със самата себе си.
Виж целия пост
# 385
Имам мейл от търговец, че ми е пусната пратка към Рапидо, има товарителна, но единственото, което пише е дата 01.01.1970 г.  ooooh! Нещо смс да чакам ли, как процедират те? Ако ги помоля ще се качат ли до горе, с бебе съм и няма да мога да сляза.
Виж целия пост
# 386
С телепортация назад във времето ли работят? Как така 1970?
Виж целия пост
# 387
Скрит текст:
Виж целия пост
# 388
Рапидо съм ползвала. Много са коректни. Ще ти пратят смс. Дали ще се качат при теб зависи от конкретния куриер и настроението и натовареността му към момента.

Датата , която са дали е очевидно грешна. Просто в момента всички системи са претоварени и затова е станало така.
Виж целия пост
# 389
Имам мейл от търговец, че ми е пусната пратка към Рапидо, има товарителна, но единственото, което пише е дата 01.01.1970 г.  ooooh! Нещо смс да чакам ли, как процедират те? Ако ги помоля ще се качат ли до горе, с бебе съм и няма да мога да сляза.


Не знам ако ги молиш как е, аз по принцип просто казвам - звънецът ми е еди-кой си, на еди-кой си етаж съм.
Никога не съм имала проблеми и допълнителни разговори, винаги ного учтиво и любезно се разделяме (с всички куриери до врата, досега не съм слизала никога).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия