Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 690
За мен решаването на проблема трябва да тръгне от премахване на корупционните практики.
Да, стоеж на достатъчно ДГ и проверки на критериите са хубави неща, но нереалистични към настоящия момент.

В статията е написано за автономността на решенията на диркеторките, нещо, което считам за основна предпоставка з акорупция. И въпреки, че диркеторът на 7 ОДЗ е отрекла да е приемала еди-как-си деца, е ясно, че това е масова практика, публична тайна са тарифите за прием на дете. Ето, от тук трябва да се тръгне + прозрачен и по-ясен прием по т. 2.2.4 (защото атопичния дерматит е сигурно най-често поставяната диагноза на децата, нямам познато дете без такава диагноза).
Виж целия пост
# 691
Здравейте, искам да попитам за районите по местоживеене. 
Аз съм в Триадица по адресна регистрация, но всички ясли от този район са ми безумно далеч. На 2 пресечки от мен е 28-а ясла, но тя по район е в Средец. Ако  не посоча в системата, че живея в района на Средец отивам доста по-назад. Мога ли нещо да направа в случая? Да пиша до някой или? И двете най-близки до мен ясли са от Средец, другите, които са ми по район са на километри от мен?!
Преди години когато кандидатствах за каката набор 2006-та  ми даваше да ползвам и двата района. Сега питах във форма за обратна връзка в системата, но ми отговориха супер неадекватно, т.е. нищо по въпроса. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 692
И според мен трябва да има по-голям контрол на приетите по т. 2.2.4. Първо в общия случай, деца с АБКМ не могат да посещават масова ДГ, заради храната, която е всичко друго, но не и диетична. Вярно е, че има промяна в наредбата за осигуряването на диетична храна, но съм убедена, че почти никъде не се спазва. Второ, съжалявам, но с какво детето с алергичен ринит е в по-голяма нужда да бъде прието в ДЗ от едно "здраво" дете?!?!? Не говорим за деца със СОП...които имат нужда от интеграция в масова детска градина. Моето дете с алергии умишлено го записах в частна ясла, със собствена кухня, където готвеха само за него...Пълни недомислици.
Виж целия пост
# 693
Здравейте, искам да попитам за районите по местоживеене. 
Аз съм в Триадица по адресна регистрация, но всички ясли от този район са ми безумно далеч. На 2 пресечки от мен е 28-а ясла, но тя по район е в Средец. Ако  не посоча в системата, че живея в района на Средец отивам доста по-назад. Мога ли нещо да направа в случая? Да пиша до някой или? И двете най-близки до мен ясли са от Средец, другите, които са ми по район са на километри от мен?!
Преди години когато кандидатствах за каката набор 2006-та  ми даваше да ползвам и двата района. Сега питах във форма за обратна връзка в системата, но ми отговориха супер неадекватно, т.е. нищо по въпроса. Rolling Eyes

Ако въпросната ясла е посочила и граничния район да носи точка, тогава нямаш проблем. Но се съмнявам да е така. Нищо не можеш да направиш по въпроса.

Аз съм в същото положение, губя бонусната 0,1 т. за яслата, която ми е на 1 желание, заради това, че е в друг район, нищо, че ни дели една улица.
Виж целия пост
# 694
catty m ама тъпотия, с училищата не е така. Дали има смисъл да ходя до яслата и да питам директорката, макар че щом в системата не излиза, не вярвам да има надежда.
Виж целия пост
# 695
catty m ама тъпотия, с училищата не е така. Дали има смисъл да ходя до яслата и да питам директорката, макар че щом в системата не излиза, не вярвам да има надежда.

Ми, не знам дали има смисъл да се говори с директорката, то каквото е заявила като критерии си излиза в системата и ти се смята автоматично.
Виж целия пост
# 696
Наистина ли не си давате сметка как се проверяват на 20хил. кандидати местожителството и на 40хил. родители местоработата? И мислите ли, че ако някой ми звънне на вратата да ме пита дали детето Х живее в съседния апартамент, аз няма да го изгоня? И кой точно трябва да направи тази проверка?
Местоработата лесно би могла да се проверява, ако има интеграция на системата с НОИ. Същото е и за адреса. Ако има необходимата интеграция между системите, би могло поне тези проверки да стават автоматично. Ама май никой няма интерес това да стане.

Относно 2.2.4 - за мен по-логичното е да се определи кои заболявания спадат към списъка с ХЗ и да се определи за всяко заболяване какви документи трябва да се представят. И съответно директорките да работят само с този списък, да искат точните документи и да спрат да правят свободни съчинения.

ПС. Едното ми дете има логопедичен проблем и ходи доста по терапии и уроци.
Ми не че нещо, ама не държа да минава през още една камара комисии с непознати хора.
Достатъчно трудно беше да се сприятели с педагозите и да се отпусне, за да почнат работа с него...

ПС2.
Начинът е описан от Мама Сання нееднократно. Тази година дори има нарочна тема за обсъждане на критериите, писаха се много неща и накрая 10 човека депозираха официално запитвания.
Май бяхме даже под 10 човека  Whistling
Виж целия пост
# 697
Днес трябва да обявят свободните места за трето класиране а пък все още нищо
Виж целия пост
# 698
Ако има такива и аз се надявах,но вместо нови места само се записаха още две деца и бройката на незаписаните места намаля  Tired
Виж целия пост
# 699
В система пише, че записванията след второ класиране се извършва до 6-ти, а третото класиране ще се извърши на 7-ми. Следователно свободните места за третото класиране би трябвало да бъдат обявени на 6-ти в 17:00. Защо ги чакате днес? Да не би аз да пропускам нещо  newsm78
Виж целия пост
# 700
По принцип ако се обявят допълнителни свободни места го правят понеделника преди класирането,но явно няма да има такиваж Sad
А за незаписалите се дето ще останат свободни ако има такива да ще станат ясни чак в петък,дано да има повече такива и да очакваме поне нещо.
Виж целия пост
# 701
Е, обявиха "увеличение" на "свободни места", и кво от това! Такава подигравка и прах в очите, че направо не знам какво да коментирам повече.
Виж целия пост
# 702
Дам....
И аз си чакам ли чакам....
Виж целия пост
# 703
Здравейте! За всички от Младост 4 и по-точно до Бизнес парка - пуснали са места за набори 2012 и 2013 на 188 ОДЗ Simple Smile
Виж целия пост
# 704
Здравейте! За всички от Младост 4 и по-точно до Бизнес парка - пуснали са места за набори 2012 и 2013 на 188 ОДЗ Simple Smile
Голяма част от неприетите отидоха в Горубляне на 2-ро класиране, сега ще има още 10-15 места... Направо се чудя дали и ние да не поемаме натам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия