Бихте ли изтеглили парите си от КТБ, ако имахте там пари? И защо?

  • 49 693
  • 964
# 480
Здравейте!

Нямах възможност да проследя цялата тема, но живо се интересувам какво става, защото всичките ми (не много)спестени пари са там. Sad

Има ли информация колко са парите във ФГВБ? Ще стигнат ли наистина за покриването на сумите по депозитите по-малки от 100 000 евро, ако КТБ фалира? Настроена съм много скептично към "гаранцията" на влоговете и към оздравяването на банката. Не искам да имам да вземам от държавата... Знам много добре кога ще ги взема и кога ще успея да осъдя някого.

О, и отговорът ми на въпроса е: Да, ще ги изтегля при първа възможност. Макар че осъзнавам, че една банка не може да функционира без вложителите си. Нямам достатъчно пари да финансирам оздравяването на която и да е банка.

Благодаря!
Виж целия пост
# 481
Аз не участвам в стремежите на един или друг от този или от който и да било друг форум да защитава която си иска кауза или да вярва на който си иска сайт. Позволявам си да се самоцитирам, защото става ясно, че хората не четат предишни мнения или ако го четат - трудно ги разбират.

Не е нужно да вярваш сляпо нито на това, което се пише в Биволъ, нито пък на захаросаните коментари на правителствените сайтове. Да не говорим, че за повечето неща няма нужда да се пише, защото те са публична тайна.
Малко критичен поглед няма да навреди на никого. Достатъчно е да имаш глава на раменете си.

Разбирам те идеално аз, hellymod. От известно време се каня да напиша, че за мен част от списващите тази тема не са никакви "обикновени потребители, родители, и въобще, обикновени граждани", а тролове с изкупени профили - независимо от това, че някои от тях имат много мнения и не са новаци във форума. Този безумен оптимизъм и "професионална" обяснителност, която струи от постовете (вие си знаете кои сте, да не ви цитирам), ме кара да се замисля в какво се е превърнал този форум.
Виж целия пост
# 482
Големи конспирации в тази тема -тролове, тайни агенти, а Делян Пеевски пише под псевдонима Fidanka_81  Laughing
Да, аз съм що годе оптимистка за развоя на нещата, въпреки че всичките ни спестявания с мъжа ми, събирани няколко години, са в тази банка. Ако загубя тези пари не само няма да можем да си вземем плануваното жилище, но и очевидно няма да може да си позволим и да имаме дете, а не е като да съм на 23г. и да мога да чакам още 5. Така, че спрете да се съмнявате във всеки. Всички тук сме загрижени. Може да съм наивна, че нещата ще се оправят, но ако нямам малко вяра, сигурно ще се побъркам  Tired
Виж целия пост
# 483
За пореден път долните мръсници от БСП са в дъното на всичко! smile3515

http://vevesti.bg/komentari-i-analizi/5977-kapital-eto-koj-syzda … enie-ot-vevestibg
Виж целия пост
# 484

Тези с оптимизма и професионалната обяснителност все пак не вършат лоша работа, независимо какви мотиви ги водят. Първо, успокояват разтревожените хора, второ, потушават ескалирането на паника. Сега това, което най-малко ни трябва, е масова истерия, психоза и всички да се юрнат да теглят пари и да слагат под дюшека.
Колкото и да е безобразно това, което се случва и колкото и да е национално предателство, точно сега не трябва да се правят резки движения. Защото тях ще ги платим отново всички.

Колкото до КТБ, Мудис понижава кредитния рейтинг на КТБ за дългосрочна перспектива още през септември 2013 г.
Забележете с какви мотиви, за да ви стане ясно, че това отдавна се знае, но няма кой да чете.
И Мудис не са нито от надзора на БНБ, нито Ванга. При положение, че толкова точно са прогнозирали рисковете, малко трудно е да се повярва, че само банкстерската конспирация на Прасчо е виновна.
Виж целия пост
# 485
Miss July, не знам какво да ти кажа, освен, че искрено се надявам всичко да се нареди за гражданите като теб, които нямат принос за неприятната ситуация. Естествено, че няма полза човек да изкука, но и да си затваря очите... не знам. Както и да е, всички могат да четат тук и да си правят изводите кой защо пише и колко е обективен и компетентен.

Виж целия пост
# 486
Аз се чудя защо банката е толкова "изненадана" при условие, че знае крайния срок за изтегляне на държавните пари от КТБ - 31 май. Те са ги изтеглили малко по-късно, но това не би трябвало да е от такова значение. Освен ако не са изтеглили абсолютно всичко.
Виж целия пост
# 487
Всъщност коментарите тук следват информацията, която излиза. С наличната нова информация се хвърля нов поглед върху нещата. Нещата все още не са доизяснени.
Тук има новина, че държавата първо ще даде възможност на сегашните акционери да се намесят
http://www.mediapool.bg/darzhavata-dade-zaden-za-natsionalizatsi … b-news221794.html
Преди да национализира Корпоративна търговска банка (КТБ) и дъщерната й "Креди агрикол България" държавата ще даде възможност на сегашните акционери да осигурят необходимия ресурс. Държавата ще се намеси, само ако те не успеят, заяви финансовият министър Петър Чобанов, цитиран от пресцентъра си в понеделник.

И още едно място, където се твърди същото
http://www.vesti.bg/pari/finansova-politika/chobanov-za-ktb-na-2 … mat-izbor-6015446
С решението за КТБ опитваме да дадем ясен сигнал, че държавата е готова да действа бързо, навременно и решително за овладяване на системния риск. Целта е банковата група да се оздрави и депозантите да получат средствата си в пълен размер. Така министърът на финансите Петър Чобанов коментира пред "Труд" предприетите от Българска народна банка действия, свързани с банковата група на Корпоративна търговска банка.

Той допълни, че преди Българската банка за развитие (ББР) и Фондът за гарантиране на влоговете в банките да влязат в КТБ, ще се даде възможност на сегашните акционери да осигурят необходимия ресурс, като държавата ще се намеси, само ако те не успеят, информират от финансовото министерство.

Чобанов уточни, че на 21 юли хората ще имат избор между това да оставят депозитите си в КТБ, която към този момент може да е държавна, или да ги пренасочат към друга банка, включително държавната ББР, която ще започне да набира депозити.

Според министъра на финансите в момента не може да се каже колко точно е необходимият допълнителен капитал за двете банки, но това ще стане ясно до 10 дни, когато трябва да са готови одитът и оценката на активите и пасивите на двете финансови институции.

Противоречиви новини и неяснота, но да се надяваме, че след 10 дни нещата ще са по-ясни.
Виж целия пост
# 488
Miriel какъв е този срок. Ако става въпрос за привеждане в норма на кешовите/депозитните наличности на дружествата с държавно участие спрямо постановлението на служебното правителство... то това отдавна е изпълнено. В случая става въпрос, че държавни предприятия по нечие нареждане (на БЕХ или по-нагоре) са изтеглили без предупреждение милиони за 2 дни. Която и да е банка би се сринала след подобна медийна атака и "дърпане" на сериозен ресурс.
А че "совите не са това което са" в КТБ отдавна се говори гласно (не се шушука). Но аз пак питам - къде е БНБ? Не е ли видяла, че "лошите" кредити на банката са много пъти  под средните за цялата банкова система. Не са ли видели свързаността на кредитирани фирми в пъти над позволеното от закона за банките? Как в началото на седмицата излизат с изявление, че КТБ е ОК, а в петък се оказва че самата КТБ иска да я поставят под надзор. Кой каза, че БНБ си е свършила работата? Не БНБ е назначила надзора, а КТБ сами си го пискаха.  Mr. Green
Виж целия пост
# 489
Miss July, не знам какво да ти кажа, освен, че искрено се надявам всичко да се нареди за гражданите като теб, които нямат принос за неприятната ситуация. Естествено, че няма полза човек да изкука, но и да си затваря очите... не знам. Както и да е, всички могат да четат тук и да си правят изводите кой защо пише и колко е обективен и компетентен.



Питах 2 пъти друга потребителка, която не ми отговори, ще питам и теб.
Какво съветвате хората, които имат свободни пари?

Хайде, като си отваряте очите, дайте смислен съвет, не само забележки. Peace
Виж целия пост
# 490
След като бяха разкритикувани хората, които се опитват да запазят спокойствие в създалата се ситуация, бих искала да изразя и своето мнение, че паниката и крайният песимизъм не са рационално мислене и определено не водят до контрол над положението, при това имат изразен отрицателен ефект, а не е ясно доколко са основателни. Параноичното мислене е някакъв вид патология. Времето ще покаже обективно какво е положението. Дотогава, няма смисъл да спорим.
Виж целия пост
# 491
Аз не участвам в стремежите на един или друг от този или от който и да било друг форум да защитава която си иска кауза или да вярва на който си иска сайт. Позволявам си да се самоцитирам, защото става ясно, че хората не четат предишни мнения или ако го четат - трудно ги разбират.

Не е нужно да вярваш сляпо нито на това, което се пише в Биволъ, нито пък на захаросаните коментари на правителствените сайтове. Да не говорим, че за повечето неща няма нужда да се пише, защото те са публична тайна.
Малко критичен поглед няма да навреди на никого. Достатъчно е да имаш глава на раменете си.

Разбирам те идеално аз, hellymod. От известно време се каня да напиша, че за мен част от списващите тази тема не са никакви "обикновени потребители, родители, и въобще, обикновени граждани", а тролове с изкупени профили - независимо от това, че някои от тях имат много мнения и не са новаци във форума. Този безумен оптимизъм и "професионална" обяснителност, която струи от постовете (вие си знаете кои сте, да не ви цитирам), ме кара да се замисля в какво се е превърнал този форум.
Сега ако може конкретно да ми посочиш кое в постовете ми в тая тема е "безумен оптимизъм" и "професионална обяснителност" ще ти бъда много благодарна. Честно!
Аз по-напред писах, че при не малка част от потребителите съществува проблемът "четене с разбиране" и той ги води неминуемо към грешните заключения.
А иначе благодаря, че си се занимала така обстойно с моята персона. Досега не ми се беше случвало да предизвикам такива дълбоки чувста у някой в този форум  Mr. Green
Виж целия пост
# 492


Хайде, като си отваряте очите, дайте смислен съвет, не само забележки. Peace

Разделете си парите, т.е. направете депозити в две или повече банки (в зависимост от общата сума). Не се лакомете за лихви. Няма да забогатеете от 1-2 % повече ( е освен ако нямате милиони като Веждичката). Гледайте банките да са големи, стабилни (без слухове, скандали и прочие около тях), следете какво се пише и говори за тези банки (пример: ОББ и последните новини около кредитния им портфейл). Аз лично не си слагам парите на депозит по дълъг от 3 м.

Това са ми личните принципи. Имам си списък от банки, в които никога не бих депозирала пари. По тази логика списъка ми от банки, в които бих депозирала се изчерпва до 4 или максимум 5.
Виж целия пост
# 493
След като бяха разкритикувани хората, които се опитват да запазят спокойствие в създалата се ситуация, бих искала да изразя и своето мнение, че паниката и крайният песимизъм не са рационално мислене и определено не водят до контрол над положението, при това имат изразен отрицателен ефект, а не е ясно доколко са основателни. Параноичното мислене е някакъв вид патология. Времето ще покаже обективно какво е положението. Дотогава, няма смисъл да спорим.

Именно защото хората истерясаха се стигна до тук.
Лично за себе си при положение, че нямам контрол над ситуацията, предпочитам да не се паникьосвам и да мисля положително, защото иначе не бих постигнала нищо друго освен да си навредя на здравето. Вътрешно съм почти сигурна, че няма да се стига до фалити и до загуба на хорските спестявания.
При положение, че при ужасната криза в Гърция, банките там не фалираха, защо да допускаме, че тази банка ще фалира. Нямам претенции да разбирам добре и напълно финансовата материя, но поне не ми се струва логично да се стигне до неблагоприятните последици, от които хората се страхуват. Дори не съм убедена, че като отворят банката ще си изтегля всичките пари от нея. Част от тях ще изтегля определено, но всичките.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 494
Пак казвам, че ако има депозити с високи лихви в КТБ, то те са стари.
В момента не са им високи лихвите.

За срок - моят депозит е безсрочен. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия