Бихте ли изтеглили парите си от КТБ, ако имахте там пари? И защо?

  • 49 692
  • 964
# 525
Bliss, доколкото аз разбрах и четох, процесът на преразпределение на парите на държавните предприятия по други банки, и по-специално на БЕХ, е приключил точно в началото на юни.

Не. По постановление на служебното правителство има минимум за една банка, който дружествата са си оставили в КТБ. Не мога да твърдя колко и кои дружества, защото никой не го е оповестил публично. Именно тези пари някои от дъщерните на БЕХ са дръпнали. За сега всичко е само в сферата на слуховете, но аз и не очаквам някой да го потвърди публично. За мен лично е достатъчно, че за подобно нещо заговориха поне 3-ма или 4-ма публични личности едновременно. На поне двама от тях вярвам какво говорят.
А и е интересно, че шефа на БЕХ се спряга да е от близкото обкръжение на Пеевски.
Виж целия пост
# 526
Аз не съм чула, че са изтеглени повече пари, а се говори основно за това да се спази срок 31 май за дружествата. Затова и по-горе писах "освен да не са изтеглили абсолютно всичко".

Ще стане ясно какво е станало. Нали щял да идва чуждестранен одитор. Според Иван Костов, щом финансовият министър заявява, че ще се даде възможност на акционерите да покрият "дупката", парите са под 300 млн.
Виж целия пост
# 527
Не се лакомете за лихви. Няма да забогатеете от 1-2 % повече ( е освен ако нямате милиони като Веждичката). Гледайте банките да са големи, стабилни (без слухове, скандали и прочие около тях), следете какво се пише и говори за тези банки

Това ми хареса!
От депозит може и да загубите ако  инфлацията за периода на депозита е била по-голяма от %та , който получавате от банката за този депозит.
Депозита поне дава сигурност, че няма да ви оберат спестяванията от бурканбанк кварталните апаши.  #Crazy

Виж целия пост
# 528


Разбирам те идеално аз, hellymod. От известно време се каня да напиша, че за мен част от списващите тази тема не са никакви "обикновени потребители, родители, и въобще, обикновени граждани", а тролове с изкупени профили - независимо от това, че някои от тях имат много мнения и не са новаци във форума. Този безумен оптимизъм и "професионална" обяснителност, която струи от постовете (вие си знаете кои сте, да не ви цитирам), ме кара да се замисля в какво се е превърнал този форум.

Това е толкова отвратително, че нямам думи просто. Желая успех и най-вече спокойствие на всички вложители. Спирам да следя темата.

Виж целия пост
# 529
То инфлацията винаги е по-голяма от лихвите по депозити, а особено сегашните нива на лихвите, дето нямат и 3% годишно, са много по-ниски от реалната инфлация.
На 1000 лв годишната лихва е около 30 лв, а определено сега с 1030лв не можеш да си купиш това, което си можел миналата година с 1000лв.

И все пак, който няма бизнес, който не разбира от игра на борсата и не му се поема риск, няма друга по-добра алтернатива освен депозит в банка.
Виж целия пост
# 530
Сега коментираха, че липсите в банката може да са около 1 млрд. лева  Shocked
Много ми е интересен факта, че в началото акционерите - ВТБ и оманците бяха готови да помагат на банката със средства, а сега дават на заден.
Виж целия пост
# 531

Не се лакомете за лихви. Няма да забогатеете от 1-2 % повече ( е освен ако нямате милиони като Веждичката). Гледайте банките да са големи, стабилни (без слухове, скандали и прочие около тях), следете какво се пише и говори за тези банки

Това ми хареса!
От депозит може и да загубите ако  инфлацията за периода на депозита е била по-голяма от %та , който получавате от банката за този депозит.
Депозита поне дава сигурност, че няма да ви оберат спестяванията от бурканбанк кварталните апаши.  #Crazy



Оправи си цитата.
Такова нещо не съм писала. Naughty
Виж целия пост
# 532
Сега коментираха, че липсите в банката може да са около 1 млрд. лева  Shocked
Много ми е интересен факта, че в началото акционерите - ВТБ и оманците бяха готови да помагат на банката със средства, а сега дават на заден.

Къде? Thinking
Виж целия пост
# 533
Добри новини :
http://www.segabg.com/article.php?id=704597
Виж целия пост
# 534
Сега коментираха, че липсите в банката може да са около 1 млрд. лева  Shocked
Много ми е интересен факта, че в началото акционерите - ВТБ и оманците бяха готови да помагат на банката със средства, а сега дават на заден.
Какви липси?
От банката са изтеглени около 1 млрд.лв., но това не са липси. Peace
Моля, бъдете прецизни в изказа, защото правите лоша услуга на четящите тук.
Виж целия пост
# 535
Някой пита колко пари има във Фондa за гарантиране на влоговете. Според блога на Кендов (председател на Асоциацията на потребителите на банкови услуги, НПО), в сайта на фонда било посочено 2.1 милиарда.
Сайта на фонда бая го разлглеждах, но чак с търсачката намерих това.

Виж целия пост
# 536
Някой пита колко пари има във Фондa за гарантиране на влоговете. Според блога на Кендов (председател на Асоциацията на потребителите на банкови услуги, НПО), в сайта на фонда било посочено 2.1 милиарда.
Сайта на фонда бая го разлглеждах, но чак с търсачката намерих това.



Точно два клика отвеждат към тази информация. Влизаш в "За ФГВБ", от лявото меню избираш статистика. Най-долу на страницата са данните за 2014. Последните са към края на май. Малко над два милиарда и сто милиона.

Виж целия пост
# 537
Сега коментираха, че липсите в банката може да са около 1 млрд. лева  Shocked


Предполагам липси = недостиг на капитал.

Тук всички си гоеорите за лихви, депозити, а някой да се е замислял срещу тези депозити какви кредити стоят? Имам странното чувство, че това е тема, която се избягва. Кредитите са активите на една банка. От къде накъде Държавата или някой друг ще се изказва за придобиване без да е влезнал и видял реалната ситуация? Дано не е само за да замажат.
Виж целия пост
# 538


Много поздрави на плачущите и гърчещите се в догадки от рицаря Левон Хампарцумян


Виж целия пост
# 539
В качеството си на председател на Асоциацията на банките Хампарцумян неколкократно дава интервюта по темата, представяйки становището на гилдията Какво поства на личната си ФБ страница мисля, че няма отношение по темата.
Нали не очакваме да бъде обявен тридневен банкерски траур заради нечии мутраджийските разправии?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия