2880 лв. накуп за майки-студентки - 17

  • 94 071
  • 877
# 600
Какво се случва със закона !?

Ми май не са го гласували.А аз не знам ако и днес не е гласуван,за кога остава в такъв случай? Няма ли да излязат в лятна ваканция сега и да остане за есента(евентуално) ?

И аз това се чудя , порових насам натам , но не открих информация.
Виж целия пост
# 601
Какво се случва със закона !?

Ми май не са го гласували.А аз не знам ако и днес не е гласуван,за кога остава в такъв случай? Няма ли да излязат в лятна ваканция сега и да остане за есента(евентуално) ?

И аз това се чудя , порових насам натам , но не открих информация.
[/quote.   Все още няма нищо, последната ми информация е че е по комисиите но кога ще излезнат със становище незнам. Продължавам да следя и ако имам инфо. Ще пиша.
Виж целия пост
# 602
Ето тук следя аз http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/15370
Още не е приет.
Виж целия пост
# 603
Здравейте бъдещи и настоящи мами!Искам да ви покажа какво намерих днес и да ми кажете вашето мнение по въпроса. ето  линка   http://parliament.bg/bills/43/502-01-35.pdf
на страница 7 точка 11 е засегнат въпроса.
 В петък на 3 ти ходих до социалните да ги питам дали е влязъл в сила новия закон с промените и там ми вдигат рамене и ми казаха,че за сега важат старите изисквания и сега и аз не знам какво да правя, на 23.06 станах майка и днес ми се обаждат от университета да ми кажат че съм приета и че до 12 ти трябва да се запиша.Таксата на специалността която съм си харесала си е доста висока за моите възможности,така че бих искала да знам предварително дали ще ме одобрят за тази помощ или не.Защото ще си платя първия семестър ще уча и в последствие поради финансови причини ще трябва да прекъсна и в крайна сметка освен че няма да мога да уча ами ще изгоря и с парите който ще дам първоначално.... Притесняват ме тези нови точки : - първо трябва да съм студентка  и тогава майка  и че ако съм осигурена и получавам майчинство ,че няма да имам възможност за помощта. точката с изплащането на 2 пъти не е проблем така или иначе за решилите наистина да учат. Моля някой,който има по голяма яснота да ми отговори.всичко на всичко разполагам със седмица за да знам какво да направя.
Виж целия пост
# 604
Това е програмата за 08.07. http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/sitting/#2015-07-07 . Обръщам внимание, че става дума за обсъждане в комисия. Гласуването в парламентарна зала не се знае кога ще се състои. Влизането в сила на закона със задна е малко вероятно - 01.07, защото ще създаде множество и различни хипотези, в които социалните съвсем ще се объркат. По вероятно е, ако го гласуват сега, да променят датата и да влезе в сила от 01.08, тъй като Калфин се закани за новата учебна година да се прилагат новите правила. Но която от вас е студентка и роди до влизане в сила на закона, ще има право да получи обезщетение. Успех!
Виж целия пост
# 605
Това е програмата за 08.07. http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/sitting/#2015-07-07 . Обръщам внимание, че става дума за обсъждане в комисия. Гласуването в парламентарна зала не се знае кога ще се състои. Влизането в сила на закона със задна е малко вероятно - 01.07, защото ще създаде множество и различни хипотези, в които социалните съвсем ще се объркат. По вероятно е, ако го гласуват сега, да променят датата и да влезе в сила от 01.08, тъй като Калфин се закани за новата учебна година да се прилагат новите правила. Но която от вас е студентка и роди до влизане в сила на закона, ще има право да получи обезщетение. Успех!


В такъв случай,ако аз родя преди 1ви август и си взема уверение от университета,че съм студентка ще си получа парите до 1 месец ?Без значение,че сме вече ваканция и септември записвам новият семестър,така ли ?
Виж целия пост
# 606
Това е програмата за 08.07. http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/sitting/#2015-07-07 . Обръщам внимание, че става дума за обсъждане в комисия. Гласуването в парламентарна зала не се знае кога ще се състои. Влизането в сила на закона със задна е малко вероятно - 01.07, защото ще създаде множество и различни хипотези, в които социалните съвсем ще се объркат. По вероятно е, ако го гласуват сега, да променят датата и да влезе в сила от 01.08, тъй като Калфин се закани за новата учебна година да се прилагат новите правила. Но която от вас е студентка и роди до влизане в сила на закона, ще има право да получи обезщетение. Успех!

Да попитам и аз ,в случая утре отивам и се записвам и вземам уверението,подавам документите в социалното и дори и на 8 ми да влезе в сила закона с промените моите документи по кои правила ще ги разглеждат? Само отново да уточня,че аз първо станах майка  на 23.06 и евентуално утре като се запиша на 07.07. ще бъда студентка.
Виж целия пост
# 607
E, че има ли някаква реална възможност на 08.07 всичко да мине и да приемат закона?
Виж целия пост
# 608
Според мен изчакайте да мине гласуването утре и тогава ще е ясно какво ще стане. Пак казвам, не зависи от нас, пишещите във форума и няма как да кажем какво ще гласуват и кога ще влязат в сила промените. Но щом са стигнали до тук, значи ще има промени.
Виж целия пост
# 609
Здравейте, от това което прочетох по-назад илиза, че нямам право на въпросната еднократна помощ, въпреки че следвам магистратура, но в същото време работя на трудов договор (вече над 3 години). Правилно ли съм разбрала?
Виж целия пост
# 610
Все още чакаме закона да мине на второ четене, към момента всичко е по-старому Simple Smile
Виж целия пост
# 611
От днес има ли нещо ново?
Виж целия пост
# 612
Нищо ново няма.Поне по новините нищо не са съобщили.
Виж целия пост
# 613
Нещата в НС придобиват странно развитие - вчера Радан Кънев заплаши, че ще бойкотират реформата на Калфин ако АБВ не подкрепи конституционните промени за съдебна реформа.
Виж целия пост
# 614
Здравейте,записах се на 08.07,днес ходих да си взема Уверението и подадох документите.Сега чакам отговор някакъв.Жените в социалното ме гледаха странно,защо сега съм подавала,годината не била започнала...ама ги приеха в крайна сметка.Казаха че чакат промени всеки момент,но все още всичко си е по старому.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия