КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 56 170
  • 734
# 465
Здравейте момичета,много се радвам,че ви открих преди Великден Simple SmileПри нас няма козунаци по магазините затова от 2 години си меся криво-ляво вкъщи.Чудя се дали знаете пропорциите на продуктите за 1 бр пробен козунак или поне колко брашно ще отиде,че според него да сложа другите продукти
Тя, Моренка ти е показала, но аз ще ти пусна още един
Ето един който е с  около 700 г брашно, но има сметана. При вас заквасена сметана има ли??  Ще направя освен традиционни и един такъв, за разкош, не че нещо е по-различно...ама пък нека да има.  Simple Smile
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/04/blog-post_05.html
Виж целия пост
# 466
 На брашното по стандарт на София Мел пише само това- белтъци 10.5   мазнини 1,1    въглехидрати 69.6    сол 0.1    влакнини/фибри/ 3.6  Нищо друго не пише  И аз за първи път го виждам в магазинната мрежа. Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Понеже Моренка ме обвини в архаичност на споделеното за правилната  направата на козунаци, аз ще пусна още едни неархаични,  Wink  защото те са важни за всяка от вас която започва сега.....правя го със загриженост, щото съм готина, пък Моренке.. Simple Smile
http://www.viewsofia.com/article/9146/Tainite-na-Velikdenskiia-k … -kuhniata-s-Ioana
Виж целия пост
# 468
На брашното по стандарт на София Мел пише само това- белтъци 10.5   мазнини 1,1    въглехидрати 69.6    сол 0.1    влакнини/фибри/ 3.6  Нищо друго не пише  И аз за първи път го виждам в магазинната мрежа. Simple Smile
глей си тестото. какво пише по етикетите .... то е за камуфлаж  Laughing
Виж целия пост
# 469
На брашното по стандарт на София Мел пише само това- белтъци 10.5  
Освен да го пробваш сега и да знаеш вече.  Белтъчините звучат добре и според тях предполагам е и достатъчно ниско пепелното съдържание.  Simple Smile


Понеже Моренка ме обвини в архаичност на споделеното за правилната  направата на козунаци, аз ще пусна още едни неархаични,  Wink... правя го със загриженост, щото съм готина, пък Моренке.. Simple Smile

А така, тези на Йоана са актуални.  Grinning
Само дето аз с ~ 11г мая (вместо цели 20г) и 600г брашно правих последните два козунака.  Simple Smile
Архаични нарекох  някои от онези правила, ама не си ги писала ти смятам.  Simple Smile
Пък, че си загрижена и готина (особенно към мен  Heart Eyes), душа, потвърждавам  с две ръце, че нямам повече. И виртуално и реално съм се убедила.   Hug
Виж целия пост
# 470
Да се отчета с вчерашния опит с рецептата на Макс мама с едно втасване. Малко се по улях и сложих малко повече брашно и тестото стана една идея по твърдо. Даже докато го сплитах си бях решила че ще е провал. Бавно втаса около 1,30 ч на топло във фурната на 50 градуса. Издъних се и с печенето леееееко изгоряха Embarassed. Да но нали това са ми генералните репетиции, надявам се до празника да съм готова.
Скрит текст:
[/
[/
[/
[/

Виж целия пост
# 471
Зузи, страхотен!   bouquet
Виж целия пост
# 472
Зузи, 1.5 ч , особено за едно втасване изобщо не е бавно. Peace
Виж целия пост
# 473
Здравейте,записвам се и аз, за първи път мисля да опитам  Blush
Виж целия пост
# 474
Привет-привет!
а ви представя първия козунак в моя живот(определено не и последния ),правен по рецепта на nudel33.Другия път ще стане по-добре,ще стегна плитката и ще меся повече,но аз съм доволна този път.

П.С.Някой по=напред питаше за рецепта за 1 козунак-тази,която съм ползвала аз е точно такава.

Скрит текст:




Виж целия пост
# 475
Браво, Бонболина, структурата е добра и поздравления за ентусиазма!  smile3501
Виж целия пост
# 476
Прекрасни са ви козунаците, ей това българката е голяма работа, красива и успешна във всичко!  bouquet
 Ще пробвам аз това ново брашно и ще напиша отзиви,то важно е месенето ,рецепта- съотношение, но и брашното и то е важно Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Здравейте момичета,много се радвам,че ви открих преди Великден Simple SmileПри нас няма козунаци по магазините затова от 2 години си меся криво-ляво вкъщи.Чудя се дали знаете пропорциите на продуктите за 1 бр пробен козунак или поне колко брашно ще отиде,че според него да сложа другите продукти
Тя, Моренка ти е показала, но аз ще ти пусна още един
Ето един който е с  около 700 г брашно, но има сметана. При вас заквасена сметана има ли??  Ще направя освен традиционни и един такъв, за разкош, не че нещо е по-различно...ама пък нека да има.  Simple Smile
http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/04/blog-post_05.html
Много ви благодаря,като ви гледам снимките така ми се прияде Laughing Мисля днес да пробвам.Как мислите ,ако замеся половин доза на обед към 2 и оставя на стайна темоература да втаса докто си дойда от работа към 7 ще превтаса ли
Виж целия пост
# 478
Привет, привет и от мен!!

Да си покажа тазгодишните репетиции до сега Simple Smile


Козунак с шампанско и ягоди



И нарязан:




И Козуначени кифлички




Успешно и вкусно козунакоправене   bouquet

Виж целия пост
# 479
на обед към 2 и оставя на стайна темоература да втаса докто си дойда от работа към 7 ще превтаса ли
Като нищо. За 2 часа може и да го оставиш без надзор, но повече... Може да го оставиш на балкона (гледам, че е около 8 градуса навън)  или в хладилника, ако си навита да печеш късно вечерта.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия