?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 240
  • 20 915
# 19 800
АбсурТ,  каквито и въпроси да си задава и колкото и да гледа отстрани, работата си е за тигана на Уиш.
Виж целия пост
# 19 801

Извинявай, ама ти с второто дете по погрешка ли забременя и по принуда ли го роди?
Май, не- говориш за спонтанни аборти, за здравословни проблеми не само с първото дете, а и с теб.
Та, като решихте да имате второ дете, не си ли изяснихте как ще процедирате?
Не беше ли той наясно, че не искаш да стоиш вкъщи, а ти не беше ли наясно, че той иска да седиш вкъщи, докато децата са малки и непрекъснато боледуват?
Казваш, че болестите на първото продължават, а второто също боледува и при всяко боледуване ги транспортирате в друг град. Така ли бяхте го измислили, когато решихте да имате второто?

Още въпроси мога да те подсетя да си зададеш. Заради теб самата е добре да си отговориш и да погледнеш нещата отстрани.
Най- лесно е да се обвинявате един- друг
Абсурд, говорихме да. С първото бяха проблемите, лежане за задържане и т.н. С второто забременях случайно. Беше ми голям шок, но говорихме много и решихме да го задържим точно заради предните проблеми. Просто той иска да се откажа от работата и това е, а аз вече не съм и първа младост.. уви, "това не било работа , а хоби за толкова пари", "заряза ни всички"..все негови думи. Толкова категорично реших да се връщам на работа след миналогодишните ми здравословни проблеми..
Виж целия пост
# 19 802
Ами вземи си чантата и наистина ги зарежи всички за 1 седмица, хем да ходи на работа, хем да виси пред печката след работа. Да види хоби ли е, що ли е, наглеца му с наглец.
Щом имаш нужда да си сред хора, ще си сред хора. Ако откачиш и трябва и тебе да гледа освен децата, по-добре ли ще му е?
Виж целия пост
# 19 803
Salsisha, и друг път съм те чела, тоя път си право в целта. Точно това е..миналата зима бях в ужасна депресия, на път направо да си откача и той много добре го знае. А защо не ще детегледачка..ума ми не го побира. Като му кажа да звъним на една от познат, всеки път измисля нещо..1 ден той, 1 ден една възрастна комшийка..и седмицата минала. Може би е проблем, че не взимам и болнични, но все пак съм на изпитателен срок 6 м. и мисля само при сериозен случай да взема, а не обичайното- сопол и кашлици.
Виж целия пост
# 19 804
Salsisha, и друг път съм те чела, тоя път си право в целта. Точно това е..миналата зима бях в ужасна депресия, на път направо да си откача и той много добре го знае. А защо не ще детегледачка..ума ми не го побира. Като му кажа да звъним на една от познат, всеки път измисля нещо..1 ден той, 1 ден една възрастна комшийка..и седмицата минала. Може би е проблем, че не взимам и болнични, но все пак съм на изпитателен срок 6 м. и мисля само при сериозен случай да взема, а не обичайното- сопол и кашлици.

Има си такива хора, не искат детегледачки в къщи и моя не му харесва идеята, да идва жена, когато се върна на работа, гнус го било да пие от чашите ни, разни простотии, то и без това не мога да намеря де. Но се разбрахме, децата на ясла и в същото време да си нагодим смените така, че винаги да има кой от нас да покрие яслата, ако се разболеят, или ако е затворена за някаква профилактика.

Няколко месеца вече съм в къщи и се усещам, че изкукуригвам. Искам да имам това време извън дома. Да се облека сутрин, да си изпия кафето с колегите, да посвърша нещо различно от домашните задължения и после с нетърпение да се прибера при малките и голямото и да си ги гушкам.

Може да е по-трудно, докато всички свикнем в началото, но какво от това? По-добре малко трудности и всички да са доволни, отколкото да се трупа напрежение и неудовлетвореност в мен.
Виж целия пост
# 19 805
Детегледачките са нещо прекрасно. И никога не правят интриги и глупости като някои роднини.
Виж целия пост
# 19 806
Детегледачките са нещо прекрасно. И никога не правят интриги и глупости като някои роднини.

А ... роднината, свекървището, изобщо не влиза в сметките ми. Тя влиза в нас, най-много веднъж в месеца, за малко и под надзор.
Виж целия пост
# 19 807

Абсурд, говорихме да. С първото бяха проблемите, лежане за задържане и т.н. С второто забременях случайно. Беше ми голям шок, но говорихме много и решихме да го задържим точно заради предните проблеми,затова че бях преживяла спонтанни аборти и т.н. По отъпкан път с втората бременност нямах кой знае какви проблеми, освен високото кръвно накрая. биех си фраксипарина и всичко беше гладко. Още тогава му казах, че искам да се върна на работа..още тогава говорихме, че майка му се пенсионира еди си кога и ще може да помага, но сега се натяква защо моите родители не помагат..ами работят все още. Навлизам в много подробности, а не ми се щеше, после може и да поизтрия. Просто той иска да се откажа от работата и това е, а аз вече не съм и първа младост..само да кажа,че заплатата ми е 800 лв, все пак не е и толкова малко поне според мен, ама уви, "това не било работа , а хоби за толкова пари", "заряза ни всички"..все негови думи. Толкова категорично реших да се връщам на работа след миналогодишните ми здравословни проблеми..прищипан нерв например и още 2-3 неща, да не навлизам в подробности.

Хм, юнакът прави опит да се нареди до "зарязаните" малолетни, като чета.......
Жертва ще се изкара, че и майка му- също.
Да не би тя да не е очарована от гледането на болни деца, та да са спретнали тандем?

Моя съвет е да не отстъпваш- ще клекне накрая, но и не се настройвай излишно против него, че да не се наложи да се разделите и тогава ще стане сложно.
Виж целия пост
# 19 808


В България се плаща наем и консумативи за общинските жилища. Съвсем без доходи няма как да стане.

Не, не плащат, това са спешни ситуации. Два-три часа и са те цопнали някъде, ако няма жилища свободни - в хотел. Спешното е около седмица-две, след това вече някъде с наем и консумативи, обикновено едни блокчета, но наема е нищожен. И все пак, ако не може да го плащаш месец, два те дотират, защото минава време, докато започне работа човек.

Salsisha, говориш малко наизуст, вероятно само от това, което си виждала, ама не е точно така. Няма безплатен обяд. При бездомност и настаняване по спешност наемът се покрива от социалната помощ за наема, т.е.  от държавата/общината - но само ако човекът има право на тези помощи. Ако няма право, никъде не го настаняват, а му купуват еднопосочен билет до България. И после, ако има жилище, което е свободно от общинския фонд, го настаняват. Нито е задължително да е "блокчета", нито е задължително да е "до седмица", някъде, където нямат достатъчно жилищен фонд може да се чака с месеци. И това става само ако хазяинът те е изгонил от жилището и си на улицата, ако живееш другаде, вече най-често не ти дават никакво общинско жилище, защото "нямаш жилищни нужди", това е цитат.
Виж целия пост
# 19 809
Ами вземи си чантата и наистина ги зарежи всички за 1 седмица, хем да ходи на работа, хем да виси пред печката след работа. Да види хоби ли е, що ли е, наглеца му с наглец.
Щом имаш нужда да си сред хора, ще си сред хора. Ако откачиш и трябва и тебе да гледа освен децата, по-добре ли ще му е?

Ха, това една позната го направи. Тя работеше и имаше добра заплата, но той мрънкотеше като мъжът на анонимната.
Та тя му обясни човешки, че е човешко същество, а не слугиня и има своите нужди и амбиции, иска да работи и той като мъж е длъжен да прави каквото трябва за дома наравно с нея. Много не стопли от нормалния разговор и тя си събра нещицата и го заряза за 2 седмици сам с децата. Каза му и ти си родител, сега сам ще се оправяш да видиш гот ли е.
Е, като се прибра, го попита директно какво е решил. Ще се разделят или смята да бъде нормален баща и съпруг. Еми кротна се.
Виж целия пост
# 19 810
Скрит текст:


В България се плаща наем и консумативи за общинските жилища. Съвсем без доходи няма как да стане.

Не, не плащат, това са спешни ситуации. Два-три часа и са те цопнали някъде, ако няма жилища свободни - в хотел. Спешното е около седмица-две, след това вече някъде с наем и консумативи, обикновено едни блокчета, но наема е нищожен. И все пак, ако не може да го плащаш месец, два те дотират, защото минава време, докато започне работа човек.

Salsisha, говориш малко наизуст, вероятно само от това, което си виждала, ама не е точно така. Няма безплатен обяд. При бездомност и настаняване по спешност наемът се покрива от социалната помощ за наема, т.е.  от държавата/общината - но само ако човекът има право на тези помощи. Ако няма право, никъде не го настаняват, а му купуват еднопосочен билет до България. И после, ако има жилище, което е свободно от общинския фонд, го настаняват. Нито е задължително да е "блокчета", нито е задължително да е "до седмица", някъде, където нямат достатъчно жилищен фонд може да се чака с месеци. И това става само ако хазяинът те е изгонил от жилището и си на улицата, ако живееш другаде, вече най-често не ти дават никакво общинско жилище, защото "нямаш жилищни нужди", това е цитат.

Не говоря изобщо наизуст - видяла съм не един и два случая. И за това написах - нормален гражданин, всеки такъв има право на всяка помощ. Не се чака с никакви месеци, с месеци чакат тези, които са решили, че просто ще си кандидатстват за общинско жилище, не са по никаква спешност. Много ясно, че ако живееш някъде, никой нищо няма да ти дава, от къде на къде?

И изобщо не е лошо да се чете, преди да се пише.
Виж целия пост
# 19 811
По принцип спешните бездомни би трябвало да ги настаняват в шелтъри - общински, религиозни, на организации като Каритас. Хотелски условия в самостоятелна стая с баня и тоалетна си е доста луксозно и дънещо общинския бюджет.
Виж целия пост
# 19 812
А, чак пък луксозно. Не са някакви луксозни места - виждала съм ги, нормална стая, санитарен възел и това е, но все пак е нещо. Имаше и такива, които са над кръчмите, ако ги знаеш. И факт, че действаха много бързо, то няма и как, когато е жена, жена с дете, с две, три.
За шелтърите, знам че има за разни бездомни, но там, където бях, не се занимавахме с подобни. Само хотели, има и едни наемодатели с договори с общините, но те са много малко и все са заети, а и не става за деца при тях.
Нищо им няма на бюджетите, за това плащаш осигуровки и данъци, като луд, а и не са особено често такива случаи, все пак има много стъпки преди това, докато се докараш до там.
Виж целия пост
# 19 813
Скрит текст:


В България се плаща наем и консумативи за общинските жилища. Съвсем без доходи няма как да стане.

Не, не плащат, това са спешни ситуации. Два-три часа и са те цопнали някъде, ако няма жилища свободни - в хотел. Спешното е около седмица-две, след това вече някъде с наем и консумативи, обикновено едни блокчета, но наема е нищожен. И все пак, ако не може да го плащаш месец, два те дотират, защото минава време, докато започне работа човек.

Salsisha, говориш малко наизуст, вероятно само от това, което си виждала, ама не е точно така. Няма безплатен обяд. При бездомност и настаняване по спешност наемът се покрива от социалната помощ за наема, т.е.  от държавата/общината - но само ако човекът има право на тези помощи. Ако няма право, никъде не го настаняват, а му купуват еднопосочен билет до България. И после, ако има жилище, което е свободно от общинския фонд, го настаняват. Нито е задължително да е "блокчета", нито е задължително да е "до седмица", някъде, където нямат достатъчно жилищен фонд може да се чака с месеци. И това става само ако хазяинът те е изгонил от жилището и си на улицата, ако живееш другаде, вече най-често не ти дават никакво общинско жилище, защото "нямаш жилищни нужди", това е цитат.

Не говоря изобщо наизуст - видяла съм не един и два случая. И за това написах - нормален гражданин, всеки такъв има право на всяка помощ. Не се чака с никакви месеци, с месеци чакат тези, които са решили, че просто ще си кандидатстват за общинско жилище, не са по никаква спешност. Много ясно, че ако живееш някъде, никой нищо няма да ти дава, от къде на къде?

И изобщо не е лошо да се чете, преди да се пише.
Не знам какво ти разбираш под "нормален гражданин". Аз говоря за българите във Великобритания. Ти си видяла случаи, а аз се срещам с тази система и с такива хора непрекъснато във връзка със служебните си задължения. И също знам не един случай, в който бездомни, настанени в жилищата, раздавани "по спешност", остават там с месеци, ако няма в момента свободен жилищен фонд. През което време, ако нямат право на социална помощ за наема, задлъжняват с хиляди, защото някои от тези жилища са много скъпи, а и сметките са включени. 

Не знам на тебе какво ти е ясно, след като си написала:
Дори и да останеш без работа временно - стоварваш се пред кметството с куфарите и те настаняват в общинско. Не е лукс, но не живеят по 10 накуп.
Което абсолютно не отговаря на истината.

Шелтърите се управляват от благотворителни организации.
Виж целия пост
# 19 814
Ами така е. Дори и да си на легален договор, на който те не са, в тия споделени къщи, за 6 месеца си аут, а без легален си ги изхвърлят, като стой та гледай. Две години с тия бумащини се занимавах, може и да се познаваме, ако това си работила, дори и в друга община, от някое обучение. Simple Smile

Както и да е, да не спамим темата, но мисълта ми е, че винаги има варианти да се избегне този комунален живот, който е ужасен за едно семейство или двойка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия