?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 239
  • 20 915
# 19 965
Кви възрастни спрягате? Аз поне писах, защото тия среднощни палачинки бяха дадени като пример за грижа един вид - дояло му се по което и да е време и стопанката скача. Без значение от възрастта. Грижа друг път. Аз на кучетата си не давам да ядат посреднощ, какво остава за хора. Та за грижата ми беше думата.
Виж целия пост
# 19 966
Е то явно става въпрос за тоя тип говорене "всичко ще направя за теб", но ако трябва реално и редовно да го прави това "всичко", ще примрънка:)

Много мразя да ме вдигат, след като ресторантът е затворил - то е абсурд.
Виж целия пост
# 19 967
Никой не визира вас, че да се обиждате кръвно. Става дума за конкретна жена, която и в момента е поела ангажимент да гледа болното си внуче. Т.е., тя си е преценила, че може и иска да го прави и тази грижа не ѝ пречи на живота.

Оттам нататък би било по-скоро облекчение за нея, ако няма други фактори, които не ги знаем, е да се грижи за детето не денонощно, а да я отменят и родителите на детето, когато не са на работа.
Виж целия пост
# 19 968
Кви възрастни спрягате? Аз поне писах, защото тия среднощни палачинки бяха дадени като пример за грижа един вид - дояло му се по което и да е време и стопанката скача. Без значение от възрастта. Грижа друг път. Аз на кучетата си не давам да ядат посреднощ, какво остава за хора. Та за грижата ми беше думата.
В по горни постове става дума точно за възраст. А за мен примера с палачинките  беше илюстративен, от човек, който е чел и предни подобни дискусии.
Виж целия пост
# 19 969
Не виждам смисъл да споря, след като се изопачават думите.
Скрит текст:
Да, всяка възраст си има красота- и тази на 60- годишните не е в бурността и гладката кожа. Има и 20- годишни повлекани, но в общия случай е смешно да седнеш да се буташ при младите, че и да се изкарваш пО от тях. А това как наближаващите някоя възраст обичат да погребват младите, намесвайки вероятностите и съдбата с надеждата, дори не знам как да го коментирам.
Ако ви успокоява- споко, ще живеете до стотак и животът ви ще е бурен, ще правите секс на 98 през ден, а 30- годишните или ще скучаят и ще имат мизерен живот, или ще умрат, щото нищо не се знае Laughing

Нормално е на 25 да правиш повече секс от на 50+
Нормално е да си по- жизнен от на 50+
Нормално е да ти се случват повече и по- интересни неща.
Нормално е да общуваш с повече хора
Нормално е да си по- опънат, слаб и атлетичен от на 50
Нормално е да пътуваш повече от на 60
Скрит текст:
Знам, че ви се иска да сте изключенията и често се прокарва по темите мотивът за жизнените, поддържани и страхотни жени на средна възраст, докато младите са повлекани и скучнярки, ама в повечето случаи сте просто в статистиката. Особено в България. И е жалко да се изкарваш като младите по грешните показатели.
Изобщо не иде реч за опъната кожа/повлекани, а за начин на живот.
За секса нямам представа кой колко прави, не надничам "под юрганите" на хората (ако взема предвид темите тук за секса, определено младите вече не правят секс   Smiley   , по-готино им е да кесят денонощно в нета), обаче за останалите ти точки хич не съм съгласна.
Имам близко познато семейство, тя на 58, той на 63 години, имат две внучета.В последните 4-5 години ходиха на екскурзии до Тайланд, Виетнам, Филипините, ЮАР, Индия, Камбоджа....просто ги влече натам.
Тя работи, готина работа, която не изисква кански усилия, той е рентиер и вече пенсионер.
Ами, живот си живеят.Нямат болести (все още), здрави, прави, енергични, дейни.
Вече планират екскурзията си за следващата година пролетта.
И не са като капка в морето....давам ги просто като пример.
В град като Пв, Варна, Бургас, София е доста ....тъпо да заключиш, че една "баба" на 50 ще умре от скука, ако не се занимава с внуци.
Лично моят живот, сега на 52, е в пъти по-интересен, от този на 30, когато се занимавах с бебе и първокласник.
Не че тогава не сме пътували и забавлявали, но имаш повече отговорности.
Сега ми е толкова "широко около врата", че не искам нищо да пречи на тая ми свобода.
Не се изживявам нито като по-млада, нито като по-свежа, нито като по-жизнена, нито като по-секси и т.н......Просто си харесвам живота такъв, какъвто съм си го направила, а в него в момента не се вписва местене в други домове и занимаване ОТНОВО с деца.
Кое му е сложното да се разбере?!
Виж целия пост
# 19 970
Има ли значение на теб колко ти е интересен животът? Говорим за конкретна баба, с очевидно по-безинтересен живот, съгласна да си гледа внучето. Тя снахата може и въобще да не иска да лашка детето и да натоварва бабата, но мъжът ѝ като е с претенции и детегледачка не иска, какъв избор може да има, ако бабата не гледа внучето, освен да стои незнайно колко години още вкъщи, без работа, което ѝ влияе зле здравословно.

Разбира се, че има значение конкретиката на съответния случай. Често грижата за другия е да не му угодиш - да не тъпчеш животното и детето да преяждат с лакомства, диабетика с вафли и 60-годишния с палачинки посред нощите.
Виж целия пост
# 19 971
Има ли значение на теб колко ти е интересен животът?
Скрит текст:
Говорим за конкретна баба, с очевидно по-безинтересен живот, съгласна да си гледа внучето. Тя снахата може и въобще да не иска да лашка детето и да натоварва бабата, но мъжът ѝ като е с претенции и детегледачка не иска, какъв избор може да има, ако бабата не гледа внучето, освен да стои незнайно колко години още вкъщи, без работа, което ѝ влияе зле здравословно.

Разбира се, че има значение конкретиката на съответния случай. Често грижата за другия е да не му угодиш - да не тъпчеш животното и детето да преяждат с лакомства, диабетика с вафли и 60-годишния с палачинки посред нощите.
Моят пост е в отговор на този 

То пък един живот ... бурния бабешки живот ...
и на цитирания от мен.

Изобщо, представата че:
Една жена се пенсионира на 55, отстъпва си апартамента на "младите", а алтернативата й е да се пресели на село да кОпа домати и да гледа Унуците,
е била валидна през социализЪма.
Днешните баби имат коренно различен начин на живот.Поне в големия град.....
Най-малкото им се налага да работят вече до почти 65 години.
Виж целия пост
# 19 972
Майка ми е връх на еманацията в това отношение на съвременна баба. Simple Smile Аз чак така не искам да бъда. Също не ми се отглеждат внуци един ден, но искам да мога да ги виждам редовно и да ги водя по разни забавления. Пълно отглеждане няма да имам сили да предложа.
Виж целия пост
# 19 973
Постовете на Салсиша съвсем нарочно са крайни като мнение и изказ, така че не виждам за какво я защитавате.
Вярно е също така, че не всички възрастни в България живеят така щастливо и безметежно и светът им е малък.
Виж целия пост
# 19 974

Днешните баби имат коренно различен начин на живот.Поне в големия град.....
Най-малкото им се налага да работят вече до почти 65 години.


На някои може да им се налага да ходвт на работа. но конкретната баба е пенсионерка, ти не работиш от 30 години,  едва ли към шейсеттака ще се разработиш. Въобще, не трябва да се обобщава.
Виж целия пост
# 19 975
Katerin, ти не си баба и не ставаш за пример Simple Smile Без внуци каква баба?

И аз имам връстнички - баби, ама самата аз съм с двегодишно и не се чувствам бабешки засега.
Виж целия пост
# 19 976
Katerin, ти не си баба и не ставаш за пример Simple Smile Без внуци каква баба?

И аз имам връстнички - баби, ама самата аз съм с двегодишно и не се чувствам бабешки засега.

Те вече изобщо са забравили за какво е дискусията, просто са се сурнали, да доказват, как времето ги подминало и ония тъпачки с децата, като мен, не стават за нищо. Пък някои наистина ги е подминало, но само откъм мъдрост, на чието място зее един кратер ... да те е страх да минеш покрай него.

А други може и да си вярват, като знам, как им е минала младостта, в какви времена и порядки, един пенсионерски круиз или ресторант, може и да изглеждат екстремно за такъв човек ...
Виж целия пост
# 19 977
Salsisha пак крайна, както винаги. То, времето, никого не подминава. Точно там е работата. Че сме минали през вашите неща. Често пъти в постовете на Абсурд има твърдения, до които се достига с опитност, но някои не си правят труда да извлекат полезното. И през социализма моята свекърва ми каза, че си има личен живот, а майка ми, че който си има деца, си ги гледа.
Виж целия пост
# 19 978
Обаче има едно яко хитро поколение, на което 1. децата му са изгледани от баби; 2. по отношение на внуците има "личен живот" и "децата са задача на родителите". Кой както се уреди.
Виж целия пост
# 19 979
Salsisha пак крайна, както винаги. То, времето, никого не подминава. Точно там е работата. Че сме минали през вашите неща. Често пъти в постовете на Абсурд има твърдения, до които се достига с опитност, но някои не си правят труда да извлекат полезното. И през социализма моята свекърва ми каза, че си има личен живот, а майка ми, че който си има деца, си ги гледа.


На мен ли го казваш, как времето не подминава? Да не би да ме видя някъде да плюя по младите момичета, да се състезавам с тях?
Да си има, каквито иска твърдения Абсурд, не правим анализ на творчеството и, а говорим за конкретно нещо.
Това, че някой си гледа децата, както е нормално, далеч не прави възрастния по-млад и активен, просто защото вече не може да прави собствени деца.

От поста на Абсурд разбрах, че тя удря всички в земята с активност, защото ... е ходила на едно представление и ресторант?! Сериозно?

И хитрото поколение, не е толкова хитро, та да преметне часовника и биологията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия