Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 450
тук има повече информация за тази иглика Hug http://cvetya.com/staina-iglika-primula-obconica/
 Blush
Скрит текст:
да не бъркате цветето?
Виж целия пост
# 451
И моята роза е същата, цяла зима падаха листа, по едно време се закрепи и сега отново жълтеят. Всяка година е така, докато не я изнеса на терасата.
Виж целия пост
# 452
Момичета, а това цвете какво е, подарък от свеки...досега разбрах с проба грешка, че иска поливане всеки ден
http://prikachi.com/images.php?images/891/8704891E.jpg
Виж целия пост
# 453
Момичета, а това цвете какво е, подарък от свеки...досега разбрах с проба грешка, че иска поливане всеки ден
http://prikachi.com/images.php?images/891/8704891E.jpg

като гледам цвета ми прилича на ахименес; като гледам листата - на еписция  Blush
с една дума, не мога да го разпозная  Blush

Виж целия пост
# 454
Здравейте дами,                             / писах и в друга тема за това/
миналото година ходихме на Елена и там видях много красив храст отрупан с цветове. Направо бе вълшебен нас старата врата, влюбих се в цветето. Питах една жена и тя ми каза че е грамофонче  newsm78 .....но в нета не излиза цветето което видях.  Дълго време търсих как се казва и най-накрая го открих


 Ако някой от вас има и може да ми изпрати, ще се радвам да се наслаждавам на на тази красавица.
Виж целия пост
# 455
И как му е името? Аз видях в Китен такова. Тези са май само този цвят.
Виж целия пост
# 456
има и жълти  Peace текома, тромпетн цвете, тромпетна лоза Peace
Виж целия пост
# 457
http://www.plants.bg/gradinski-cvetia?page=4
Някой питаше за този храст.на този сайт има няколко цвята,които предлагат в момента.
Виж целия пост
# 458
Момичета, а това цвете какво е, подарък от свеки...досега разбрах с проба грешка, че иска поливане всеки ден
http://prikachi.com/images.php?images/891/8704891E.jpg

като гледам цвета ми прилича на ахименес; като гледам листата - на еписция  Blush
с една дума, не мога да го разпозная  Blush


Вероятно е вид еписция, благодаря bouquet
Иска доста влага, и май не му понася на прозореца, а и листата и цветовете приличат
Виж целия пост
# 459
И как му е името? Аз видях в Китен такова. Тези са май само този цвят.


В Несебър в стария град също има такова голямо , много красиво
Виж целия пост
# 460
 Навсякъде го има. Е, не е така масово, но си вирее навсякъде текомата. В къщата на баба ми го е имало цял живот. После от старост май изсъхна, защото вече го няма. Сега съседите ни го имат, същото като на снимката-оранжево.
Преди малко разглеждах един сайт за продажба на цветя. Там видях три вида. Имаше и жълто, много интересно ми се стори.
Виж целия пост
# 461
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?
Виж целия пост
# 462
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?

 Може. Имах червена, в саксийка, пусна  и втори цвят и пожълтя. Много е красиво това цвете. За съжаление, при мен не можа да вирее.
Виж целия пост
# 463
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?

Имам от 3 година опит с това цвете. Мъкааа, мъка. Не е за нашите ширини, това е генералният извод, до който стигнах.
Аз съм в Северна България. Беше и на източна, и на западна тераса. Други нямам.  Laughing На източната изцифява, на западната избледнява. Но цаката му е в отглеждане в голяма саксия, полусянка през лятото и редновно торене през слънчевия период на годината. Зимата- слабо поливане, толпина и светлина.
Принципно го водят, че зимата спи, като преди това се подготвя за сън чрез окапване на листата.  Naughty При мен такова нещо няма. Запази си листенцата, дори януари/фавруари ми цъфтя. Което не е абсолютно нормално. Нещата се случват бавно с растежа. Отглеждам я на принципа - опит. Няма да си купя повече, но ме е жал да се откажа от нея.
Виж целия пост
# 464
А  бугенвилия дали би могла да се завъди в домашни условия? Някой гледал ли е?
Принципно го водят, че зимата спи, като преди това се подготвя за сън чрез окапване на листата.  Naughty При мен такова нещо няма.
Моята така остана само голи пръчки, сега гледам почват да избиват листенца, но я държа на около 5-8 градуса, на светло. Ще видим дали ще цъфне пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия