Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
# 480
Днес е ден, в който православните християни не приемат никаква храна. Водата е позволена.
Може ли поне да пия чай без захар, без мед и каквото друго да е?
Виж целия пост
# 481
ябълка, къде прочете, че водата е разрешена?
Според линка, който четох, нищо не се яде и нищо не се пие. Включително и вода.
Четох и че хуманизмът и човещината са сатанински....и се сринах.....винаги съм вярвала, че са добродетели....
Ето линка
Виж целия пост
# 482
Значи съм сгрешила.
Виж целия пост
# 483
Ябълка, не се съкрушавай толкова, сама си помисли и отговори какво имаш да правиш и колко сили имаш за това, значи това и яж и пий; аз лично пия кафе и вода, така се чувствам, да, мога да не пия нищо, но трябва цял ден да съм на легло, а няма как. Мисля, че осъзнаването на нашата немощ е по-важното в случая и че си даваме сметка, че всяка сила и благодат идват отгоре...
Виж целия пост
# 484
На първа страница е написано: "Не се яде нищо". Следователно може да се пие.

А аз да попитам за неделя, понеделник и вторник-какво означава обозначението.
Виж целия пост
# 485
Аз пия вода. Embarassed Ще се опитам колкото се може по-дълго да издържа без храна. Ако много огладнея,привечер ще хапна една филийка сух хляб.(защото ако съм гладна, няма да мога да заспя  Embarassed) До сега спазвах постите на 100%, само веднъж се "облажих" с един шоколадов бонбон. Не смятам, че толкова ще съгреша. Rolling Eyes В срада се изповядах.
Виж целия пост
# 486
...

А аз да попитам за неделя, понеделник и вторник-какво означава обозначението.

Обградил съм ги с червено за да се отличат като най-светлите празници.
Виж целия пост
# 487
...

А аз да попитам за неделя, понеделник и вторник-какво означава обозначението.

Обградил съм ги с червено за да се отличат като най-светлите празници.
Аха, добре. Благодаря за отговора, дядо хаджия bouquet
Как се справяте днес? На мен изобщо не ми е трудно, защото сутринта бях на църква и въпреки тъжната литургия, това ми даде такъв заряд! Praynig   
Виж целия пост
# 488
МНОГО МОЛЯ ИЗНЕСЕТЕ СИ ДИСКУСИИТЕ ЗА ЦЪРКВАТА В ДРУГАТА ТЕМА!
ТАЗИ ТЕМА Е САМО ЗА РЕЦЕПТИ ЗА ПРАВОСЛАВНИТЕ ПОСТИ!
Виж целия пост
# 489
Постите са към своя край.
Надявам се да са били за вас мирни и благоденствени.

В очакване сме на Христовото възкресение!

Тази година Петрови пости са само три дни, но за сметка на това и самия Петровден е постен.
Виж целия пост
# 490
Воистину воскресе!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 491
Воистино Возкресе!
Мир и любов в душите ни да има Heart Eyes
Симпатикония благодаря за Арменското ашюре bouquet
Виж целия пост
# 492
Христос воскресе, съфорумци!

Мир в сърцата на всички желая.  Hug
Виж целия пост
# 493
Христос возкресе! Благословен Великден на всички!
Виж целия пост
# 494
Симпатикония благодаря за Арменското ашюре bouquet

Покрай теб и аз се амбицирах да го направя веднъж по оригиналната рецепта - с ябълките, розовата вода и мноооооооооого захар  Grinning
Мисля, че си заслужава усилията Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия