Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-10

  • 154 844
  • 758
# 615
Искам да попитам,тези бележки които дават за предучилищна,до кога е срока за внасяне,казаха ми,че до края на месеца е бил,така ли е?
Края на месец октомври.
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 616
Здравейте, и аз имам въпросче.
Сестра ми е с ТЕЛК 67%, получава 140 лв. месечно инвалидна пенсия, мъжа и работи и брутната му заплата е 700 лв, имат едно дете на 2 г. Днес тя отива да подава документи за надбавките но и казват, че с 1 лв. са били над границата, т.е. нямат право да получават детски надбавки. Рових из нета относно прага и всички глупости, по мои разбирания трябва д аполучават, а на нея са отказали. Възможно ли е това?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 617
По мои сметки доходът е 280 лв на човек и би трябвало да взема.
Виж целия пост
# 618
Здравейте, и аз имам въпросче.
Сестра ми е с ТЕЛК 67%, получава 140 лв. месечно инвалидна пенсия, мъжа и работи и брутната му заплата е 700 лв, имат едно дете на 2 г. Днес тя отива да подава документи за надбавките но и казват, че с 1 лв. са били над границата, т.е. нямат право да получават детски надбавки. Рових из нета относно прага и всички глупости, по мои разбирания трябва д аполучават, а на нея са отказали. Възможно ли е това?
Благодаря предварително.
Сестра ти работи ли нещо? Някакви доходи други имат ли?
Виж целия пост
# 619
Здравейте! Предстои ми подаване на документи за детски,а живея в друг град и настоящия ми адрес е тук, а по лична карта съм с постоянен адрес в родния ми град.Интересува ме къде трябва да подам документите в социалните по настоящия адрес или трябва да се прибера до родния ми град и там да ги подам по постоянния адрес?Съща така детето ми тръгна на детска градина преди месец първа група е,трябва ли да взимам някакъв документ от там?Благодаря предварително.. Wink
Виж целия пост
# 620
Здравейте! Предстои ми подаване на документи за детски,а живея в друг град и настоящия ми адрес е тук, а по лична карта съм с постоянен адрес в родния ми град.Интересува ме къде трябва да подам документите в социалните по настоящия адрес или трябва да се прибера до родния ми град и там да ги подам по постоянния адрес? подаваш по постоянен адрес Съща така детето ми тръгна на детска градина преди месец първа група е,трябва ли да взимам някакъв документ от там? не Благодаря предварително.. Wink
Виж целия пост
# 621
Благодаря за бързият отговор!  Simple Smile
Виж целия пост
# 622
Здравейте, да попитам, докумантите за детски надбавки всяка година ли се подават. Подавала съм за първи път декември 2015, сега пак ли декември трябва да подам?
Виж целия пост
# 623
Здравейте, да попитам, докумантите за детски надбавки всяка година ли се подават. Подавала съм за първи път декември 2015, сега пак ли декември трябва да подам?
Да, всяка година се подават.
Виж целия пост
# 624
Здравейте! Утре ще подавам документи за пръв път. Въпросът ми е дали ще взема детски другия месец или чак ноемяри? Благодаря!
Виж целия пост
# 625
Здравейте! Утре ще подавам документи за пръв път. Въпросът ми е дали ще взема детски другия месец или чак ноемяри? Благодаря!

Първият превод ще ти е след 15 ти октомври.Тогава ще получиш детските за септември
Виж целия пост
# 626
Никъде не намирам, докога е срока за представяне на беелжка, че детето е записано на училище? До днес или до 15.10?

Редактирам се, намерих: 4. удостоверение от учебното заведение, че детето е записано като ученик/ученичка, а за новата учебна година - в срок до 31 октомври;
Виж целия пост
# 627
Никъде не намирам, докога е срока за представяне на беелжка, че детето е записано на училище? До днес или до 15.10?
ППЗСПД
чл.17, ал.1
2. удостоверение по образец съгласно приложение № 7, издадено от детската градина/училището, че детето е записано в подготвителна група за задължителна предучилищна подготовка или като ученик/ученичка, а за новата учебна година - и за децата, записани за първи път в първи клас - в срок до 31 октомври, с изключение на случаите по чл. 7, ал. 10 от Закона за семейни помощи за деца;
Виж целия пост
# 628
Благодаря, точно го намерих в първия пост на темата. Извинете.
Виж целия пост
# 629
Здравейте,подадях документи за детски и за еднократна помощ края на август,септември месец ми преведаха детски,днес ми преведаха и болничните,но еднократната помощ не са,по принцип ли се бави?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия