БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 870
  • 754
# 180
Какво мога да приготвя от леко вкиснато домашно кисело мляко?

Може ли да се правят палачинки или катми с кисело мляко,а не прясно?
Виж целия пост
# 181
Някои може ли да ми каже как се съхранява боб.
Преди малко изхвърлих над кило и половина поне.
Чистя го, плътно затворен и пак плъзват едни мушици вътре  ooooh!

Виж целия пост
# 182
Какво мога да приготвя от леко вкиснато домашно кисело мляко?

Може ли да се правят палачинки или катми с кисело мляко,а не прясно?
Можеш да го ползваш в хляб или други тестени, кексови... И палачинки с кисело мляко може, чувала съм, не съм експериметирала лично.

Джей, знам за чесън при боба.
Виж целия пост
# 183
Ще пробвам да направя катми или палачинки Peace

Боб може да се съхранява в хладилник,или в буркан с добавена чубрица.И да седи на хладно място.
Виж целия пост
# 184
Какво мога да приготвя от леко вкиснато домашно кисело мляко?

Може ли да се правят палачинки или катми с кисело мляко,а не прясно?

Продукти: 1 яйце XL, 550 г бяло брашно, 600 г кисело мляко с висок процент масленост, 200 мл прясно мляко, 12 г прясна мая, краве масло 125 г, сол 1 равна ч.л., щипка захар.

Начин на приготвяне:
Оставя се маята на топло да шупне с 50 мл мляко, щипка захар и 1 с.л. брашно.
Яйцето се разбива леко с киселото мляко. Добавя се шупналата мая, останалото прясно мляко. После на части пресятото брашно, омесено със солта. Приготвя се рядко тесто, което се оставя на топло за около час да втаса. Трябва да се появят мехурчета по сместа.
Поставя се сач /тикла/, става и с тиган с незалепващо покритие и ДЕБЕЛО дъно /да се нагрява равномерно/ на умерено силен огън. Намазнява се дъното му и с голяма лъжица се сипва от тестото да стане пласт с дебелина 2-3 мм . Гледа се да е равномерно разпределено. Изпича се от едната страна докато леко покафенее и се обръща с помощта на лопатка от другата страна.

 Изпечените колаци се намазват обилно с краве масло от двете страни. Редят се един върху друг и захлупват с капак да омекнат. Поднасят се с кисело мляко, захар, сладко, мед, прясно сирене.
Киселото мляко на стайна температура.
повече тук




Виж целия пост
# 185
Много благодаря за тази рецепта,ще ги направя,но с квас  bouquet
Виж целия пост
# 186
Doli, на Мариета са много хубави. В сместта слагам и 1-2 с.л олио

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=588591.0;topicrefid=20
Виж целия пост
# 187
боб никога не се слага в хладилник,това го зная от баба.После няма увиране.И аз ползвам и съхранявам боб ,само с няколко листа дафинов лист,и нищо него напада Simple Smile дано да съм била полезна
Виж целия пост
# 188
Doli, на Мариета са много хубави. В сместта слагам и 1-2 сл.л олио
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=588591.0;topicrefid=20
мерси,ще пробвам и тази рецепта,че имам 2 буркана с вкиснато мляко...
Виж целия пост
# 189
С бисквити може ли ? Ябълковият на Фукла, но към тестото аз слагам 1 бакпулвер и 2-3 с.л. олио, а ябълките са настъргани.
    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237883.0;topicrefid=20


Снощи направих това и се омете за отрицателно време у нас.  Blush

Сега ще пробвам и другите предложения с ябълки.

Преди това смятам да направя "Грис с малини" на  i_peych, но малините ми са замразени, дали ще стане?
Виж целия пост
# 190
Купих вафлени кори,искам с нещо да ги намажа и да си станат като вафли....предложете някакъв пълнеж,да си останат хрупкави,а не да омекват.
Виж целия пост
# 191
..............................
Преди това смятам да направя "Грис с малини" на  i_peych, но малините ми са замразени, дали ще стане?
Да, ще се получи. Размрази ги на стайна температура и оцеди.
Виж целия пост
# 192
missence , поздравления! Сега топката е в моята половина на игрището, че тази зима не съм я правила тая вкусотия  Embarassed
Виж целия пост
# 193
Момичета ,изкушихте ме като нова тук и аз ще пробвам сладкиша с ябълки .Всичко което е с канела го обичам.Благодаря за рецептата.Мой те бисквити са "Роден край"-но резултата ще бъде утре
сладък след обяд. chef
Виж целия пост
# 194
Doli, една идея и за теб
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237883.0;topicrefid=20
дано да съм полезна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия