БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 870
  • 754
# 195
много е вкусен този сладкиш ,правила съм го Hug
Виж целия пост
# 196
Здравейте. Купешки отворен течен шоколад трябва ли да се съхранява в хладилник?
Виж целия пост
# 197
не, може и на стайна Т

Някои може ли да ми каже как се съхранява боб.
Преди малко изхвърлих над кило и половина поне.
Чистя го, плътно затворен и пак плъзват едни мушици вътре  ooooh!



в хладилника, ако нямам място - във фризера.  Там държа до зимата, когато ми трябва той за месото и изваждам в килер, нищо не пипва вече. Хубавия домашен боб на свеки си се готви за час в нормална тенджера, няма разлика къде го държа .
Виж целия пост
# 198
..............................
Преди това смятам да направя "Грис с малини" на  i_peych, но малините ми са замразени, дали ще стане?
Да, ще се получи. Размрази ги на стайна температура и оцеди.

Мерси! Peace
Виж целия пост
# 199
Здравейте. Купешки отворен течен шоколад трябва ли да се съхранява в хладилник?
Ако се маже на нещо по-добре не в хладилника. И зависи за колко време, за по-дълго в хладилник разбира се.
Виж целия пост
# 200
Мда, лепнах един буркан в хладилника след като изхвърлих завидно количество от него  ooooh!

И друго искам да питам - в какви буркани, кутии си съхранявате насипните храни ?
Имам спешна нужда от реорганизация на всички кухненски шкафове. Избрала съм едни супер евтини икейски кутии, моля споделите дали ги бива ако има ползващи от тях:
http://www.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-containers/4133/5264/
http://www.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-cont … ners/31593/32724/
Виж целия пост
# 201
..........................

И друго искам да питам - в какви буркани, кутии си съхранявате насипните храни ?
Имам спешна нужда от реорганизация на всички кухненски шкафове. .....................

С кутии с зеленото капаче съм. Всички подправки, а те са много при мен там ги държа. Имам си и специален шкаф и са една в/у друга. Много ми е удобно. Всички насипни храни са ми в стъклени високи/ниски буркани с много добро захлупване на капака, ето тези са:
Скрит текст:
[/spoiler]
Виж целия пост
# 202
За съхранение използвам стъклени кутии, а някои неща и в тъмни
Виж целия пост
# 203
специално тези не се затварят добре/или лесно се отварят/ кой както предпочита
стават за фризер/хладилник, стават за микровълнова
Виж целия пост
# 204
Аз специално от Икея съм взела стъклени буркани - високи за ориз, боб, леща.
Метални кутии, пластмасови - точно със зеления капак и те не са скъпи, затварят се много добре и стават за фризер и МВ. Там поне избор има  Grinning
Виж целия пост
# 205
И друго искам да питам - в какви буркани, кутии си съхранявате насипните храни ?
Имам спешна нужда от реорганизация на всички кухненски шкафове. Избрала съм едни супер евтини икейски кутии, моля споделите дали ги бива ако има ползващи от тях:

http://www.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-cont … ners/31593/32724/


Тези си ги потъчах и съм доволна.  Много от тях са много малки кутийки - тези на първия ред. Добри са за хладилник , както и за шкаф.
Виж целия пост
# 206
Момичета помагайте. Имам 1 бурканче (от 400гр) домашен квас, активиран и готов. Подариха ми го сега и стоя на топло вече 3 часа, та в какъв хляб и как да го замеся?Квасът е от пълнозърнесто брашно newsm78
Виж целия пост
# 207
Може ли рецепта за огретен Peace

А със сварено месо,накъсано,освен супа,фрикасе, какво да приготвя Thinking Свинско е.
Виж целия пост
# 208
Може ли рецепта за огретен Peace

А със сварено месо,накъсано,освен супа,фрикасе, какво да приготвя Thinking Свинско е.

можеш пиле по белгийски, вместо пилешкото - свинско http://pep-4o.blogspot.bg/2014/10/blog-post_10.html
Огретен http://pep-4o.blogspot.bg/2010/05/blog-post_25.html и с броколи http://pep-4o.blogspot.bg/2015/01/blog-post_4.html
Виж целия пост
# 209
Джей,

ето такива буркани съм си взела за кафе и паста:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/50213546/

Подправки държа в такива:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40064702/

Както и в такива, за тези които се ползват по-рядко и седят в шкафа:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40113613/
Има си една поставчица, на които вторите могат да легнат, нещо не я откривам в сайта в момента.

Подправки в по-големи количества слагам в по-големите им буркани, само че от една друга серия, която не е така "набръчкана", но пак така застават леко накриво, а може и като стандартен буркан, напълно изправен:
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/00030262/

Като отворя леща, нахут, брашно, киноа и т.н., просто им слагам щипки, от този тип, но не точно икейски, че не ми харесват

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/70083252/

 и съхранявам в чекмедже. Обмислях кутии и за тези насипни храни, но когато ти останат 2 пръста съдържимо, заемат само място, а иначе ги слагам едно върху друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия