БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 69 870
  • 754
# 165
И американският на labrex е чудесен. Правих го и като мъфини.
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg13208422#msg13208422
  А ако не те мързи, ябълковият чипс  е страхотен и  здравословен.
Виж целия пост
# 166
Ей, супер сте!

Благодаря на всички. bouquet
Виж целия пост
# 167
Търся рецепта за фрикасе.
Виж целия пост
# 168
Снощи правих този сладкиш, само с ябълки. Много е вкусен. Сочничък, чуден!
http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2012/10/blog-post_16.html
Този се получава много добре и с настъргана тиква. newsm10
Ако е по вкуса на вашето семейство, можеш да опиташ.
Виж целия пост
# 169
Търся рецепта за фрикасе.
В блендера нарязвам на много ситно лук, морков и целина.
Варя пилешко месо до готовност с надробените зеленчуци и малко сол. Когато е сварено месото, накъсвам на хапки/или се оставя на порции.
В тенджера запържвам препечено брашно и правя каша с бульона от пилето, заедно със зеленчуците, подправям със сол и малко черен пипер. Добавям и пилето и засторйвам с жълтък с лимонов сок, слагам и лимонови корички. Накрая поръсвам магданоз.
Виж целия пост
# 170
Същото като Morena правя, но с добавка от прясно мляко и без лимоновите кори .Ето тук го има 175 рецепта.

   http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15205.0
Виж целия пост
# 171
Само ако може  фрикасе без запръжка, че току съм си прибрала ембриончето след инвитро и гледам да е здравословно. Embarassed
Виж целия пост
# 172
Тогава в суха тенджера слагаш брашното и т.н.  После добави в кашата мазнина - зехтин, олио.
Виж целия пост
# 173
Тогава в суха тенджера слагаш брашното и т.н.  После добави в кашата мазнина - зехтин, олио.
Бих сложила хубава бучка масло. Peace С олио малко понамирисва, а със зехтин пък съвсем друг  аромат ще има. Хубаво е да ухае на масло. Препечено брашно на сух тиган, хубаво масло , прясно мляко или бульон и става прекрасен Бешамел.  Слагаш пилешкото накъсано на парчета , клоква за няколко минути и е готово. Сол и прясно смлян черен пипер.
Виж целия пост
# 174
Снощи правих този сладкиш, само с ябълки. Много е вкусен. Сочничък, чуден!
http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2012/10/blog-post_16.html
Този се получава много добре и с настъргана тиква. newsm10
Ако е по вкуса на вашето семейство, можеш да опиташ.
Аз го правих и с дюли,много вкусен е.
Виж целия пост
# 175
Търся рецепта за фрикасе.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2015/03/blog-post_15.html
Виж целия пост
# 176
Идеи как да разнообразя приготвянето на ориз или яйца (отделно)?
Ориза, предпочитам на котлон да го правя, но може и във фурна.
Подправянето също ме интересува.

Пп. Трябват ми достъпни ястия с повече протеини, не много сложни за приготвяне.
Имам и доста елда, нахут.
Виж целия пост
# 177
Скрит текст:
Аз правя ориз с яйца,праз и маслини. Задушава се праза в мазнина,добавя се ориз,изчистени от костилката маслини,малко дом.сок,сол,джоджен. Добавя се вода или бульон.Пече се във фурна и малко преди да е готово се чукват яйцата .
Виж целия пост
# 178
Аз отделно имах предвид. Peace
Виж целия пост
# 179
Идеи как да разнообразя приготвянето на ориз и яйца?
Ориза, предпочитам на котлон да го правя, но може и във фурна.
Подправянето също ме интересува.

Ето една идея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия