Ето идва тя- Ноемврийската мечта !!!

  • 43 065
  • 740
# 315
Честито за близначетата! Това се казва новина! Да ги износиш до термин!
Виж целия пост
# 316
Здравейте и от мен. Чакам първо бебче на 26.11.2016 и днес тъкмо чух сърчице Simple Smile.
Виж целия пост
# 317
момичета Hug, чудя се как смогвате толкова много да пишете, поне работещите..
всичко ок при мен/нас, чух сърчице, пуснахме цитонамазка+колпоскопия, след месец пак ФМ и предполагам БХС, макар че ще се падне в края на 14 г.с. чак (и никак да не ми се прави, предвид че само ще ме стресира резултатът..)

да се разпиша и аз по това, което успях да запомня Simple Smile Enjoy, радвам се, че всичко е ок вече.  Praynig Amae, и аз нямам търпение да кажеш на девойката за близнаците  Flutter за стриите: ползвах зехтин през първата бременност и някакви (не помня вече какви) етерични масла през втората, не съм имала стрии в резултат изобщо, но тук има и ген, така че колкото и да се напъва човек, може да си се нацепи :/ не смятам да мажа още, ужасно рано е? тежест, или по-скоро болезнена чувствителност в гърдите имам невероятна, макар моите да са като на 12-годишна (което не ми попречи да кърмя над година и двата пъти). имам и нещо като леко повдигане, навярно киселини, неприятно е, но се ядва. много повече ми се гади, като чета тук за джънкфуд или за кафе с мляко (само за инфо: http://www.zemianazaem.com/archives/65). прясно мляко (освен за домашна извара или някоя по-засукана торта), джънк и газирано у дома не влиза и доколкото зависи от мен, децата ми няма да консумират.
и последно "отчетно", нисък ми е Hg, вашият колко е? беше 126 преди 2 седмици, вчера 124 при долна граница 120.
Lara, прати и на мен нещицата за първа страница, плс, мерси много. bouquet
за ценности, лайфстайл, избор на партньор и пр. не ми се говори, намирам, че нещата са твърде интимни и винаги ужасно различни и няма общи рецепти. може би само за вярата, ако позволите, ще споделя за себе си, че след дълго години лутане, тънене и цвърчене в гадната вкисната боза на нюейдж, всевъзможни източни "вери", суеверия и (з)вероподобия, в т.ч. (цензурирам се) това с прераждането, съм безкрайно благодарна на благия Бог, че ме изтърпя и ми отвори очите, та днес съм убедено православна. малко преди раждането на дъщеря ни сънувах някого, за когото впоследствие научих, че е св. вмца Екатерина (дъщеря ми се и казва така) и оттам малко по малко започнах да се въцърковявам. вярвам силно, че Бог всекиго призовава в свое време. не искам да звуча укорително, само да кажа, че се случва човек да изгуби много време (33 г. при мен  ooooh!) самозаблуждавайки се, без дори да знае, че трябва да изработва спасението на душата си.. това никога не става с нравоучения, така че млъкни, сърце, и прощавайте:*

Виж целия пост
# 318
я да ви разсмея набързо   Sunglasses

аз съм проЗД филолог и бях на тъкмо навършени 22 г., когато раждах сина си. наплашена, млада, несигурна и т.н. та, пренасям аз седмица и накрая ми учестиха контракциите/предизвикаха разкритие медикаментозно, при което всичко започна да се случва ужасно бързо.. моментът, в който осъзнаваш, че няма вариант "може ли да почакаме малко" или "някой би ли натиснал фрийз бутона". та в това състояние и превивайки се от болки, една сестра ми казва "отивай предродилна", което аз, буквоядът, разбирам като "отивай и заставай пред родилна зала" - все пак не каза "отивай В предродилна" )), пък аз тогава и не знаех, че има предродилно отделение и после родилна зала.. отивам мокра след банята, зъзнеща, със съответните превиващи ме болки, заради които едва се крепя права.. и след около (стори ми се час, но няма да е било така дълго) излиза отвътре доктор и ме пита какво правя там, чува обяснението ))) ми и а-ха да прихне. влизам си аз, поглеждат ме още права и казват: няма смисъл, то главичката е почти навън, направо я водете на магарето в родилна... та така  Laughing Crazy
Виж целия пост
# 319
Честито niikata1511  bouquet прекрасна новина!

Спомням си преди 18 години как аз разбрах за моите близнаци.
отивам за първи път на ехограф, не си спомням в коя седмицата, но е било след 10-тата. Посреща ме доктора, с когото се познавахме и преди да легна на кушетката, той реши да ми покаже снимките на  пациентките, които са минали преди мен. Първо ми показа една снимка с близначенца. После ми показа снимка с четиризначенца  #Crazy. След като започна да разглежда какво имам в коремчето, а аз зяпам в екрана, ама и аз не знам какво виждам, той ме попита: "Аз показах ли ти снимката на четиризнаците?" и аз казвам: "Да, показа я." "Ами твойте са само две!" ми каза той. Ето така ми потвърдиха, че чакам близнаци. Казвам потвърдиха, защото аз преди това сънувах, че ми казват че чакам близнаци. Беше странен сън... но както и да е.

А иначе днес съм на преглед. С нетърпение го очаквам. Заради упоритата кашлица, изпих сума ти и илачи (включително и антибиотик), всички изписани от лекар естествено. Не съм се "филмирала", но пък винаги има едно: "Ами, ако..." Та така.  Wink
Виж целия пост
# 320
Честито niikata1511  bouquet прекрасна новина!

Спомням си преди 18 години как аз разбрах за моите близнаци.
отивам за първи път на ехограф, не си спомням в коя седмицата, но е било след 10-тата. Посреща ме доктора, с когото се познавахме и преди да легна на кушетката, той реши да ми покаже снимките на  пациентките, които са минали преди мен. Първо ми показа една снимка с близначенца. После ми показа снимка с четиризначенца  #Crazy. След като започна да разглежда какво имам в коремчето, а аз зяпам в екрана, ама и аз не знам какво виждам, той ме попита: "Аз показах ли ти снимката на четиризнаците?" и аз казвам: "Да, показа я." "Ами твойте са само две!" ми каза той. Ето така ми потвърдиха, че чакам близнаци. Казвам потвърдиха, защото аз преди това сънувах, че ми казват че чакам близнаци. Беше странен сън... но както и да е.

А иначе днес съм на преглед. С нетърпение го очаквам. Заради упоритата кашлица, изпих сума ти и илачи (включително и антибиотик), всички изписани от лекар естествено. Не съм се "филмирала", но пък винаги има едно: "Ами, ако..." Та така.  Wink
Благодаря ти. Всичко ще супер не се тревожи и аз все още боря едни сополи и кашлица, но вчера бях и всичко е наред за сега
Виж целия пост
# 321
Много хубави новини днес!  Simple Smile

Janny_P добре дошла! Лека и безпроблемна бременност!  Hug

careener прати ми мейла си на лични, за да ти изпратя нещата от първа страничка.
Тъй като си подхванала темата за New Age реших да споделя и моето мнение. Аз лично не споделям техните възгледи. Там се изпозвядва любовта към "Аз"-а, което не е правилно. Как всички можем да бъдем щасливи и че няма нужда да страдаме, с което смисъла на нашето съществуване е абсолютно безсмислен, т.е. ние не бихме се учили и не бихме събирали опит, защото тъкмо трудностите ни учат, както и помагането на другите, защото всички сме частици от едно цяло. Но спирам до тук за да не разводняваме темата.  Peace

Аз май останах само без да съм виждала бебчо до сега.  newsm78
Виж целия пост
# 322
Lara не си само ти..и аз още не съм...на последния преглед доктора ми каза само...всичко е наред и това беше...каза ми да отида на следващ преглед чак на 4 май...как се издържа до тогава newsm78 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 323
Мамчета, здравейте, много сте активни Grinning
Аз от това гадене не мога да хапна почти нищо, добре ми е като лежа и общо взето по цял ден си стоя вкъщи, добре че не ми се налага поне да се занимавам с болнични и т.н., но се притеснявам, че апетита ми липсва и сигурно вредя на бебчето.. Някоя от вас има ли подобен проблем с апетита и как се справяте?
Виж целия пост
# 324
 Heart Eyes Здравейте бъдещи мамчета!
 С радост се включвам в отбора на Ноемврииските мамчета Simple Smile Това е първата ми бременност и чудото се очаква около 12 Ноември 2016 Simple Smile Толкова много въпроси и притеснения имам в главата си..., но със сигурност не съм единствената, която е така тук Simple Smile


 Успешна бременност на всички ! 1stroller
Виж целия пост
# 325
Момичета, по повод чията. Направих си мляко с чия и наистина беше вкусно. Зачетох се обаче за консумиране на чия по време на бременност и попаднах на много противоречия. Хем много полезна за бременни, хем да се консултираме с лекар . Някоя от вас консултирала ли се е? И консумирате ли редовно чия сега?
Добре дошли на новите попълнения!
Виж целия пост
# 326
Мамчета, здравейте, много сте активни Grinning
Аз от това гадене не мога да хапна почти нищо, добре ми е като лежа и общо взето по цял ден си стоя вкъщи, добре че не ми се налага поне да се занимавам с болнични и т.н., но се притеснявам, че апетита ми липсва и сигурно вредя на бебчето.. Някоя от вас има ли подобен проблем с апетита и как се справяте?

Аз имам подобен проблем, но някак оцелявам на мляко, краставици, маслини и плодове, друго почти не ям в момента, свалила съм 2 кг и в момента съм 47кг в 3 месец. Говорих с доктора ми и той ми каза да се насилвам да ям малко риба поне, защото знае, че не ям месо, но за мен в момента е немислимо. Надявам се, че всичко ще е наред и като мине гаденето ще наваксаме  Hug
Виж целия пост
# 327
aaangelaa, аз също не ям месо и съм свалила около 2 кг., бях 55кг., а сега 53 и малко... дано скоро отмине и да започнем да се храним по - добре : Hug
Виж целия пост
# 328
aaangelaa, аз също не ям месо и съм свалила около 2 кг., бях 55кг., а сега 53 и малко... дано скоро отмине и да започнем да се храним по - добре : Hug

Всичко ще е наред, само един път да се оттървем от гадененто  Stop bouquet
Виж целия пост
# 329
Момичета, аз съм силно депресирана... Както споменах в събота постъпих в болница заради болнични и уж за 3-и дни и днес чакам аз да ме изпишат след визитация и уви, чаках си напразно...много се разтройвам в тази болница, какво ли не чух и не видях дори и най- ужасното, такъв рев такива нерви, заболя ме и корема и пих нош па Cry
Полудях напълно, тия си правят гаври с нас, отидох здрава, а ще си тръгна болна Sad Не съм на себе си, толкова е ужасно Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия