Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 555
elleni , можеш, дори на кюфтета оформени, но по-добре остави и я сготви нещо в следващите ден-два.

Мерси, Пепчо! Всичко изпържих, че даже и изядохме кюфтаците!   Blush
Виж целия пост
# 556
Момичета, домашно замесено тесто колко време може да изкара във фризер?
Виж целия пост
# 557
 marchеva14 ,преди време и на мен ми се случи подобно със сметаната, бях я купила от Кауфланд. Съвсем случайно попаднах на течна  сметана Pilos от Лидъл и все от нея купувам и  заквасената им ми харесва, и като количество, и качество.
Аз приготвям крем за  терин  с течна сметана, шоколад и рикота.
Ами, опитай с друга марка  сметана и дано да нямаш повече гафове. Peace
Виж целия пост
# 558
Тази на Лидл е не само животинска, но и на прилична цена. Аз само такава купувам.
Виж целия пост
# 559
Момичета, домашно замесено тесто колко време може да изкара във фризер?

5- 6 месеца, без проблем. Оформено на топка/и, завито във опаковъчно фолио.
Виж целия пост
# 560
Момичета искам да попитам дали мога да разбия готварска сметана на сняг с малко захар вместо сладкарска? Прекалено сладка ми идва сладкарската защото като правя сладолед използвам кондензирано мляко, което също е ужасно сладко, а аз не искам сладоледа да е чаак толкова сладък.
Виж целия пост
# 561
може. Такава разбивам напоследък  Peace
Виж целия пост
# 562
marchеva14 ,преди време и на мен ми се случи подобно със сметаната, бях я купила от Кауфланд. Съвсем случайно попаднах на течна  сметана Pilos от Лидъл и все от нея купувам и  заквасената им ми харесва, и като количество, и качество.
Аз приготвям крем за  терин  с течна сметана, шоколад и рикота.
Ами, опитай с друга марка  сметана и дано да нямаш повече гафове. Peace
Дороти, Дороти,  Simple Smile
Грешката е някъде там..... У мен.  Wink Днес разбих отново една на Президен и  си е точно както трябва на сняг. Интересното е, че тази на Лидл се разбива още по-добре, още по на твърд сняг... мда. Ще си купя на количество  оттам, а и тази  която купих преди време от Била и беше като цена направо смешна, за  1.90 - висок % масленост и се разбиваше за секунди на сняг.  Някъде съм направила грешка при приготвянето на онзи сладкиш, няма да го правя повече.

Виж целия пост
# 563
Утре ,искам да направя пилешки дробчета ,обаче с лютеница ,без гъби и се чудя как да ги направя и какво да сложа, ако може ,посъветвайте ме с нещо

Гъбите в рецептата спокойно можете да ги пропуснете, вместо тях добавете 1-2 моркова нарязани на дребни парчета.


Със свински или телешки дроб дали ще стане?
Виж целия пост
# 564
Благодаря много за отговорите!!!
Кашкавала е на Маджаров,Топеното сирене -Президент.Може ли да препоръчате марки?
А възможно ли е да ги овалям в панировката неделя,а понеделник само да ги пържа?
Топено сирене не съм панирала, но кашкавалът, ако е по-мазен, се разтича. Панировката пък е по-добре да се направи с галета, вместо с царевично брашно, защото тя запечатва по-добре.
Кашкавалът е на принципа проба-грешка. Търсиш по-светложълт на цвят, с по-суха консистенция. Аз купувам Пършевица, Домлян или На баба и винаги става добре, без да се разтича.
Иначе марките, които си взела са добри, но не всеки добър кашкавал става за паниране.
Овалването трябва да е непосредствено преди панирането. Иначе се подмокря панировката и няма да стане.
Виж целия пост
# 565
По миналата седмица в Кауфланд имаше един намален на 6.99 кашкавал - от вакумираните. Не му помня името. Взех го уж заради прИмоцията само, но се панира перфектно. Грам не се разтече, а после се точеше на едни конци..... Grinning
Виж целия пост
# 566
Зависи дали  е зрял,можа да  е чисто мляко,но пресен се разтича.
Виж целия пост
# 567
marchеva14 ,преди време и на мен ми се случи подобно със сметаната, бях я купила от Кауфланд. Съвсем случайно попаднах на течна  сметана Pilos от Лидъл и все от нея купувам и  заквасената им ми харесва, и като количество, и качество.
Аз приготвям крем за  терин  с течна сметана, шоколад и рикота.
Ами, опитай с друга марка  сметана и дано да нямаш повече гафове. Peace
Дороти, Дороти,  Simple Smile
Грешката е някъде там..... У мен.  Wink Днес разбих отново една на Президен и  си е точно както трябва на сняг. Интересното е, че тази на Лидл се разбива още по-добре, още по на твърд сняг... мда. Ще си купя на количество  оттам, а и тази  която купих преди време от Била и беше като цена направо смешна, за  1.90 - висок % масленост и се разбиваше за секунди на сняг.  Някъде съм направила грешка при приготвянето на онзи сладкиш, няма да го правя повече.




Добре де момичета, ако проблема е в маслеността ако се добави разтопено масло към сметаната няма ли да се получи  newsm78 Млако тъп въпрос, ама...  Embarassed
Виж целия пост
# 568
..........................


Добре де момичета, ако проблема е в маслеността ако се добави разтопено масло към сметаната няма ли да се получи  newsm78 Млако тъп въпрос, ама...  Embarassed
Не, не това е абсурдно. Различна им е консистенцията. То ако така ставаше лесно, да бием, събираме и ползваме.  Joy
Не се сърди че се смея...не е с лошо.  Hug
Виж целия пост
# 569
Каква гарнитура, освен картофи, отива на печени пилешки бутчета?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия