Цветът на разреза (червеникав) изсветля за поне 8 месеца, 1 г. след секциото беше почти невидим на цвят.
Преди секциото не знаех какво е това да те боли кокал/белег преди захладняване на времето. Първите 2-3 г. след секциото при мен беше доста осезаемо, чак бях свикнала, от година-две понамаля значително...
При мен беше съвсем тънка линия, без грапавини (за каквито са ми споделяли приятелки), но вдлъбната. Сега, 5 г. след секциото, още е леко вдлъбнато мястото на разреза, но линията е едва забележима- ако се загледам виждам белег. Не съм мазала с нищо разрезът.
Как стои с въпросът с обезболяването на шева/раната след секцио в домашни условия? Наясно съм, че в болницата всичко ще си бъде по протокол, но след това в къщи? Има ли някакви спрейове, свещички, или други обезболяващи средства, които да са съвместими с кърменето? А, в този ред на мисли и въпросът за диетата след операцията - има препоръки за бистър ябълков сок след операцията, уместен ли е? И след това в къщи - повече кисело мляко и супи ли? Предварително благодаря на всички
Как стои с въпросът с обезболяването на шева/раната след секцио в домашни условия? Наясно съм, че в болницата всичко ще си бъде по протокол, но след това в къщи? Има ли някакви спрейове, свещички, или други обезболяващи средства, които да са съвместими с кърменето? А, в този ред на мисли и въпросът за диетата след операцията - има препоръки за бистър ябълков сок след операцията, уместен ли е? И след това в къщи - повече кисело мляко и супи ли? Предварително благодаря на всички 
Както написаха някои мами по-нагоре, пипаш и го усещаш като чужда кожа. Няма как да има болка. Ако боли нещо, ще е вътре, където е шита матката и за там вече е уместно да се вземат свещички от сорта на Профенид. Иначе самият разрез отвън съм го третирала единствено с Контратубекс, за да се позаличи белега. Според мен няма смисъл да се третира с друго, освен ако няма инфекция.
Как стои с въпросът с обезболяването на шева/раната след секцио в домашни условия? Наясно съм, че в болницата всичко ще си бъде по протокол, но след това в къщи? Има ли някакви спрейове, свещички, или други обезболяващи средства, които да са съвместими с кърменето? А, в този ред на мисли и въпросът за диетата след операцията - има препоръки за бистър ябълков сок след операцията, уместен ли е? И след това в къщи - повече кисело мляко и супи ли? Предварително благодаря на всички 
Както написаха някои мами по-нагоре, пипаш и го усещаш като чужда кожа. Няма как да има болка. Ако боли нещо, ще е вътре, където е шита матката и за там вече е уместно да се вземат свещички от сорта на Профенид. Иначе самият разрез отвън съм го третирала единствено с Контратубекс, за да се позаличи белега. Според мен няма смисъл да се третира с друго, освен ако няма инфекция.
Препоръчани теми