НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 52 811
  • 740
# 600
голямата салата на мен ми разширява стомаха и той се чувства свободен да иска още и още
не е популярно да се дават съвети за ограничаване , но искам да пусна един обяд на joy fitness
https://www.facebook.com/joyfitness.org/photos/a.622248447829479 … ype=3&theater
Виж целия пост
# 601
Включвам се за кратко, за да ви благодаря за препоръките за хартиена книга на български - взех "Тихите убийци на мозъка", жената още на същия ден казала как книгата била "гениална", колко добре била написана и т.н. Дано като я дочете, премине на малко по-нисковъглехидратно хранене.

И отивам да чета линковете на Кам - на един неин линк обикновено после откривам още поне 3-4 интересни статии за изчитане.  Simple Smile
Виж целия пост
# 602
'Тихите убийци..' ми е сред любимите Simple Smile
Виж целия пост
# 603
Да се похваля и тук.
Само за месец ядене на много месо и спанак (на всяко хранене месо почти всеки ден, иначе всеки ден месо поне на 1 хранене) съм качила най-накрая феритина двойно. От 17 на 32. Без добавки. Значи било възможно. Не ми се вярваше много, но явно е възможно.
Виж целия пост
# 604
Кам, Шоки, Алечка, Мариат и всички, които сте по-запознати с режима- ако имате възможност и желание бихте ли си писали дневните менюта, моля ви, вярвам, че ще е полезно и за останалите момичета в темата (човече с букетче).
Виж целия пост
# 605
Има ли някакви книги на български, които да се четат на електронен четец?
Виж целия пост
# 606
Кам, Шоки, Алечка, Мариат и всички, които сте по-запознати с режима- ако имате възможност и желание бихте ли си писали дневните менюта, моля ви, вярвам, че ще е полезно и за останалите момичета в темата (човече с букетче).
Не се имам за по- запозната с режима. Просто гледам да не злоупотребявам.
Днес съм на мазно кафе с масло, а не с кокосово масло.
За обяд печено пиле(ще обера и всичката препечена кожа) и салата от краставица.
За вечеря- яйца и краставица.
Ако огладнея- малко кашкавал с парче масло или кокосови стърготини.
Но както не за първи път се пише- всичко е индивидуално с порциите.
Виж целия пост
# 607
четох "пшеницата, маскираният уиец", но сортове пшеница бяха на маймунки, имах я и в ПДФ и го поглеждах, ако нещо много ме заинтересуваше
Виж целия пост
# 608
Най-хубавото е,че може да ядем кожата в тоя режим,аз я обожавам.Обичам и трътки 😁Обаче последно ядох преди да родя и ми стана гадно (много мазни).Иначе аз вече изключих олиото изцяло и ям само зехтин и масло.Коста доро голяма разфасовка е на промоция в момента,много го харесвам,и др.сме ползвали,но този и чудесен-най ненатрапчив и става и за салати и за манджи.
Супа можем ли да ядем?
Виж целия пост
# 609
Кам, Шоки, Алечка, Мариат и всички, които сте по-запознати с режима- ако имате възможност и желание бихте ли си писали дневните менюта, моля ви, вярвам, че ще е полезно и за останалите момичета в темата (човече с букетче).
Не се имам за по- запозната с режима. Просто гледам да не злоупотребявам.
Днес съм на мазно кафе с масло, а не с кокосово масло.
За обяд печено пиле(ще обера и всичката препечена кожа) и салата от краставица.
За вечеря- яйца и краставица.
Ако огладнея- малко кашкавал с парче масло или кокосови стърготини.
Но както не за първи път се пише- всичко е индивидуално с порциите.

хубаво сте написали вид храна, но ще  бъде по-полезно, ако се уточнят  някои неща - грамаж, начин на приготвяне. Изобщо не става ясно как сте ги изяли тези яйца, а има много начини. Мисля, е точно това имаха предвид, когато поискаха меню (това по възможност и желание от ваша страна). Иначе да - всичко е индивидуално.
Виж целия пост
# 610
Кам, Шоки, Алечка, Мариат и всички, които сте по-запознати с режима- ако имате възможност и желание бихте ли си писали дневните менюта, моля ви, вярвам, че ще е полезно и за останалите момичета в темата (човече с букетче).
Не се имам за по- запозната с режима. Просто гледам да не злоупотребявам.
Днес съм на мазно кафе с масло, а не с кокосово масло.
За обяд печено пиле(ще обера и всичката препечена кожа) и салата от краставица.
За вечеря- яйца и краставица.
Ако огладнея- малко кашкавал с парче масло или кокосови стърготини.
Но както не за първи път се пише- всичко е индивидуално с порциите.

хубаво сте написали вид храна, но ще  бъде по-полезно, ако се уточнят  някои неща - грамаж, начин на приготвяне. Изобщо не става ясно как сте ги изяли тези яйца, а има много начини. Мисля, е точно това имаха предвид, когато поискаха меню (това по възможност и желание от ваша страна). Иначе да - всичко е индивидуално.
Вталявате се, ей! Не ви се карам, не ви дудна, ама импровизирайте, опитайте се да четете и между редовете! Пилето е с допълнителна мазнина от едни печени ребра. Според теб има ли значение дали е с масло или свинска мазнина? Нали е забранено олиото, а зехтин никога няма да сложа на печено пиле. Значи остава да ползвам позволена мазнина. Как да ти кажа коя част(бутче, гръбнак, филе) ще изям? Естествено, че това ще е частта, която децата няма да пожелаят.
Яйцата са си мазни по презумция. Може да ги ям варени, може и бъркани. Ако са бъркани- с масло. Ако са варени- може и без нищо. Ако съм много гладна ще им сложа и парчета масло. Салатата е от една краставица. Моля, не ме питайте и за нейния грамаж.
Грамаж за пореден път пиша, че не меря.
Виж целия пост
# 611
Най-хубавото е,че може да ядем кожата в тоя режим,аз я обожавам.Обичам и трътки 😁Обаче последно ядох преди да родя и ми стана гадно (много мазни).Иначе аз вече изключих олиото изцяло и ям само зехтин и масло.Коста доро голяма разфасовка е на промоция в момента,много го харесвам,и др.сме ползвали,но този и чудесен-най ненатрапчив и става и за салати и за манджи.
Супа можем ли да ядем?

Може супа - зависи каква. Аз правя нещо като курбан-чорба от свински джолан само със зеленчуци и подправки. Месото е доста вътре, супата е гъста и ми държи сито. Супа с фидета, оризи и картофи няма да е особено режимна.
Виж целия пост
# 612
Jinxey, възможно е и хормоналния дисбаланс, заради щитовидните ти проблеми да оказва влияние.
chrissy, в сайтовете на Крис Кресър, Андреас Енфелд, Джейсън Фънг задължително чета и коментарите под статиите. Много често там попадам на много интересна информация и нови линкове.
А д-р Дейвид Пърлмътър има и по-нова книга, също много хубава - Brain Maker, за съжаление мисля, че я няма на български.
Меню с грамажи и калории няма как да напиша, защото нищо не тегля и не пресмятам. Също и не всеки ден ям по еднакъв начин, зависи как съм на работа, почивам ли, нощна смяна ли съм, кога спя. Нямам еднотипен режим в момента, но не ми се отразява негативно това. Фактът, че не изпитвам нужда да ям на 2-3 часа ми е много удобен и полезен за начина ми на живот в момента.

Виж целия пост
# 613
Да се похваля - с моят не много точен режим съм смъкнала 1 см.
 mariat, а маслото не ти ли накъртва? Никога не съм яла масло без хляб и предполагам, че ще ми стане лошо.
Виж целия пост
# 614
Супер си е маслото!
Да кажа за супата, щото я забравих.
Купувам си сурови кебапчета от проверена месарница и ги правя на топчета. Ако имам ползвам бульон, в който съм варила ребра, ако не- вода. Добавям морков, тиквичка, чушки. Ако имам и целина, пащърнак. Готвя я с масло и я правя по- гъста. Застройвам само с жълтъци, а белтъците ги слагам 1-2 минути преди да я сваля от котлона. Те се накъсвват и допълнително я сгъстяват, а и застройката не се пресича. Ако искам да ям и млечни- добавям заквасена сметана, кисело мляко. После, като я сервирам топла може да добавите поръска от пармезан, който допълнително да я овкуси или нарязан на ситно кашкавал....примерно. Просто имровизирайте с позволени неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия