Консултации с аюрведа специалист

  • 164 212
  • 949
# 345
А може ли тези билки да се приемат с други лекарства

Да, няма проблем.
Виж целия пост
# 346
И аз с питане. Проблем ли е заедно да се приемат Зоуин - За добър сън и Ашваганда, предвид това, че в Зоуин също се съдържа Ашваганда? Става въпрос за жена на около 70 години. От Ашваганда се чувства по-спокойна и добре, другото е заради някак периодичния сън, няколко нощи спи, няколко не може.
Виж целия пост
# 347
И аз с питане. Проблем ли е заедно да се приемат Зоуин - За добър сън и Ашваганда, предвид това, че в Зоуин също се съдържа Ашваганда? Става въпрос за жена на около 70 години. От Ашваганда се чувства по-спокойна и добре, другото е заради някак периодичния сън, няколко нощи спи, няколко не може.

Не е проблем.
Виж целия пост
# 348
Какво бихте препоръчали за хора с кожни проблеми?
Става дума за  екзема, която ме преследвеа от години. Изразява се в много силен сърбеж по дланите на ръцете, сухи длани, лющене на кожата. Ту затихва, ту се появява отново. Вече не помня при колко кожни лекари бях и какви количества кортикостероиди и какви ли не мазила измазах по ръцете си.
Виж целия пост
# 349
Какво бихте препоръчали за хора с кожни проблеми?
Става дума за  екзема, която ме преследвеа от години. Изразява се в много силен сърбеж по дланите на ръцете, сухи длани, лющене на кожата. Ту затихва, ту се появява отново. Вече не помня при колко кожни лекари бях и какви количества кортикостероиди и какви ли не мазила измазах по ръцете си.

Как ви в храната, с какво се храните най-често? Някакви ограничения имате ли?
Козметичните и перилните препарати сменихте ли, някакви изследвания?
Виж целия пост
# 350
Какво бихте препоръчали за наддаване на тегло и увеличение на мускулната маса? И двете ми деца са много слаби, а се хранят доста обилно, големия е вече пълнолетен и при ръст 192 тежи само 60кг, а малкия е на 13 и тежи 29кг. Изключително претенциозни са към храната още от бебета. Големия предпочита да си готви сам и почти не яде месо - максимум веднъж в месеца и то само бяло пилешко, неговата странност е, че категорично не иска да яде храна която не е токущо сготвена и топла с изключение на сандвичите. Храни се два пъти дневно предимно с полузадушени зеленчуци с ориз или нудели, а количеството за едно хранене е меко казано огромно - порцията е около килограм. Малкия  - точно обратното - без месо не сяда на масата, виждала съм да си прави сандвичи с пастет, върху който слага луканка...борба е да го накарам да опита зеленчуци или варива но и при двамата теглото е ниско и наподобяват ходещи скелети.
Виж целия пост
# 351
Имам пусках тсх хормона пусках тестостерон в 2 лаборатории излиза висок инсулин пусках е 15.80 захар 4.34 отделно б12 ми излезе нисък?
Виж целия пост
# 352
Имам пусках тсх хормона пусках тестостерон в 2 лаборатории излиза висок инсулин пусках е 15.80 захар 4.34 отделно б12 ми излезе нисък?

Имам предвид пълно изследване на щитовидната жлеза - ФТ3, ФТ4, ТАТ, МАТ. ТСХ е хипофизен хормон, не щитовиден и много често не отразява реалното състояние на жлезата.
Виж целия пост
# 353
Какво бихте препоръчали за наддаване на тегло и увеличение на мускулната маса? И двете ми деца са много слаби, а се хранят доста обилно, големия е вече пълнолетен и при ръст 192 тежи само 60кг, а малкия е на 13 и тежи 29кг. Изключително претенциозни са към храната още от бебета. Големия предпочита да си готви сам и почти не яде месо - максимум веднъж в месеца и то само бяло пилешко, неговата странност е, че категорично не иска да яде храна която не е токущо сготвена и топла с изключение на сандвичите. Храни се два пъти дневно предимно с полузадушени зеленчуци с ориз или нудели, а количеството за едно хранене е меко казано огромно - порцията е около килограм. Малкия  - точно обратното - без месо не сяда на масата, виждала съм да си прави сандвичи с пастет, върху който слага луканка...борба е да го накарам да опита зеленчуци или варива но и при двамата теглото е ниско и наподобяват ходещи скелети.

Така, както ги описвате, и двамата изглежда са недохранени. Голямото количество храна не е гаранция за нахранване с всичко необходимо на тялото. Верният път е редовен спорт, който ще ги накара да разнообразят неусетно храната. Освен това подходяща добавка е Ашваганда, Шиванпраш, Шатавари. Но без редовно мускулно натоварване успехът е само на теория.
Виж целия пост
# 354
Какво бихте препоръчали за хора с кожни проблеми?
Става дума за  екзема, която ме преследвеа от години. Изразява се в много силен сърбеж по дланите на ръцете, сухи длани, лющене на кожата. Ту затихва, ту се появява отново. Вече не помня при колко кожни лекари бях и какви количества кортикостероиди и какви ли не мазила измазах по ръцете си.

Как ви в храната, с какво се храните най-често? Някакви ограничения имате ли?
Козметичните и перилните препарати сменихте ли, някакви изследвания?

Опитвам се да се храня балансирано, обичам месо, но много често готвя постно. Ядем пресни плодове и зеленчуци редовно.
Козметика  - ползвам определени неща от години, от време на време сменям по нещо. Гледам да са качествени продукти.
Изследвания не съм правила никакви.
Виж целия пост
# 355
Да правих изследвания на ft3 MAT eto tova sa no nqmam имам резултати за висок тестостерон 2.58 ми го изкараха инсулин 15.80 б12 813 почва от 817?
Виж целия пост
# 356
Опитвам се да се храня балансирано, обичам месо, но много често готвя постно. Ядем пресни плодове и зеленчуци редовно.
Козметика  - ползвам определени неща от години, от време на време сменям по нещо. Гледам да са качествени продукти.
Изследвания не съм правила никакви.

Изпратете ми няколко снимки на проблемните зони на ръцете.
Виж целия пост
# 357
Да правих изследвания на ft3 MAT eto tova sa no nqmam имам резултати за висок тестостерон 2.58 ми го изкараха инсулин 15.80 б12 813 почва от 817?

Можете да вземате Гимнема 10-15 мин преди храна, 2 пъти дневно и Б12 подезичен метилкобаламин по 1000 мкг за 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 358
Здравейте, какво бихте препоръчали за подсилване на 3год дете, което сега започва да ходи на детска градина? Пуснах го и на втория ден хвана някакъв вирус.
Виж целия пост
# 359
Здравейте, бихте ли препоръчали за възраст над 18 г. какво е подходящо да се взима профилактично за подсилване на имунитета, не изброявам конкретни възрасти, понеже се интересувам за всички членове на семейството. Предварително Ви благодаря за отделеното време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия