Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 861
  • 8 196
# 1 875
Някой да е имал продължителна температура след първата ваксина?
Вече се чудя от ваксината ли е, с Ковид ли съм, или нещо друго ми има Thinking
Ако е от ваксината , не ми се мисли какво ще е след втората доза.

В брошурата (еднаква е за Пфайзер и за Модерна), която ми дадоха, пише, че е възможно да се вдигне температура и това значи, че организма  изгражда защита. Това е добър знак пише. При нужда да се вземе Парацетамол. Повече се наблюдава при младите хора, отколкото при пенсионерите. Моя приятелка е вдигнала 39 градуса за 3 дни, но след втората доза. Ето какви странични ефекти са изброени:

-треска, усещане за висока температура, лека температура
-болка на мястото на убождането, зачервяване или подуване
-главоболие
-умора
-болки в ставите и мускулите

Би трябвало да отшумят до 3 дни. Ако не отминат за това време, трябва да се потърси лекар, за да установи дали има друга причина.

За тези, които разбират немски, снимах брошурата.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 1 876
Това за коя ваксина е?
Виж целия пост
# 1 877
Това за коя ваксина е?

Раздават тази брошура на хората, които се ваксинират с Пфайзер и Модерна. Еднаква е и за двете.
Виж целия пост
# 1 878
Или в централните си новини да лъжат?
А добро утро. Като са толкова възмутени да покажат някакви документи, че са я подали. Входящ номер на заявката от дата ХХ например.

Цитат
News 10/02/2021
The European Medicines Agency has to date not received an application for a rolling review or a marketing authorisation for the vaccine developed by the Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology in Russia, the Sputnik V vaccine (Gam-COVID-Vac), despite reports stating the opposite.
Ето това е важното и е официално изявление. "Ама те по телевизора казаха" нищо не означава.
Виж целия пост
# 1 879
Виж сега, всичко е въпрос на политика.  В момента върви много здрава кампания срещу Русия заради Навални като последен повод. Но не е само там работата, а и за едни други неща, които периодично се разгарят. Накрая много ми се иска руснаците хич да не се занивамат с въпросния регулатор, а да си направя двойни и тройни цени по договори с отделните държави.  Ако ваксината е добра, нека хората да имат достъп до нея, пък който ще да я ползва. Но така заради едни политически игри никак не съм съгласна. кой знае и какви корпоративни игри се играят.
Виж целия пост
# 1 880
Мен ме притесняват наблюденията в Израел, които говорят за висока степен на заразност при ваксинираните. Окава се, че при масово ваксиниране, случаите там растат. Ако трябвя да се пазим от ваксинирани, които разнасят по-силно, не ми се мисли.


Ваксината не заразява, за да се пазите от ваксинирани, които разнасят "по-силно".
Това няма как да стане, така че не се безпокойте .
Виж целия пост
# 1 881
Мен ме притесняват наблюденията в Израел, които говорят за висока степен на заразност при ваксинираните. Окава се, че при масово ваксиниране, случаите там растат. Ако трябвя да се пазим от ваксинирани, които разнасят по-силно, не ми се мисли.


Ваксината не заразява, за да се пазите от ваксинирани, които разнасят "по-силно".
Това няма как да стане, така че не се безпокойте .
Точно РНК ваксината няма как да заразява. Просто не е възможно. Ама изобщо не е. Не зная как изобщо човек може да си го представи това нещо, добри и без да е с диплома по медицина.
Да се притеснявате от нежелани реакции е нормално, но, че част, от част от вирусна частица ще ви разболее е фантастика.
Не мога да повярвам, че е възможно човек да го смята за възможно Simple Smile

Ако има сред пишещите някой с втора доза от Пфайзер ще съм благодарна да пише как е минало. И преди писах: от 6 човека с първа доза - леки болки в ръката при всички за ден. Това беше.

Приятелка на моята възраст сложи АЗ преди два дни - добре е. Само в деня на поставянето имаше леко неразположение.
Виж целия пост
# 1 882
моите най-големи притеснения за ваксината са как ще се отрази в дългосрочен план.

а с ваксинираните мисля, че проблемът е, че продължават да заразяват с вируса, въпреки че самите те не се разболяват. последно май астра зенека имаш изследване, но май не е официализирнао, че тяхната ваксина спира ваксинираният да заразява. не знам нещо по-ново.
Виж целия пост
# 1 883
Повечето производители гарантират, че - на този етап поне - ваксините предпазват от смърт и тежко протичане на болестта. Следователно, ако си ваксиниран и пипнеш вируса, и се разхремясаш няма как да не си своего рода разпространител на вируса. Въпросът е, ако си ваксиниран, безсимптомно караш вируса, дали пак със същата сила и в същата степен можеш да заразяваш....вероятно - да. Затова именно се акцентира върху нуждата 70% от населението да се ваксинира. А не 10%.
Виж целия пост
# 1 884
ММ с втора доза на Пфайзър, отново го боля ръката като при първата.
Виж целия пост
# 1 885
Майка ми е доктор, на почти 70г. и наскоро получи втората доза на Пфайзер.
След първата само я боля ръката, но след втората в рамките на 24 часа се чувства ужасно зле - температура до 38,5, гадене, повръщане, колебания на кръвното, отпадналост. Каза, че никога не се е чувствала толкова зле. Няколко дни продължи да й е отпаднало.
Виж целия пост
# 1 886
о... то нещо като мини тежка болест си изкарва, явно... но поне се предполага, че е такава, която минава и то бързо Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 1 887
Някой да е имал продължителна температура след първата ваксина?
Вече се чудя от ваксината ли е, с Ковид ли съм, или нещо друго ми има Thinking
Ако е от ваксината , не ми се мисли какво ще е след втората доза.

В брошурата (еднаква е за Пфайзер и за Модерна), която ми дадоха, пише, че е възможно да се вдигне температура и това значи, че организма  изгражда защита. Това е добър знак пише. При нужда да се вземе Парацетамол. Повече се наблюдава при младите хора, отколкото при пенсионерите. Моя приятелка е вдигнала 39 градуса за 3 дни, но след втората доза. Ето какви странични ефекти са изброени:

-треска, усещане за висока температура, лека температура
-болка на мястото на убождането, зачервяване или подуване
-главоболие
-умора
-болки в ставите и мускулите

Би трябвало да отшумят до 3 дни. Ако не отминат за това време, трябва да се потърси лекар, за да установи дали има друга причина.

За тези, които разбират немски, снимах брошурата.

Скрит текст:

При мен ситуацията се изясни - положителен антигенен тест имам от тази сутрин. За съжаление изтеглих късата клечка - била съм заразена, когато са ми поставили ваксината Sad
Виж целия пост
# 1 888
Пинки, кураж!
Ваксината н я м а да влоши положението! Даже може да помогне, пишеха производителите.
Виж целия пост
# 1 889
да, щом си била безсимптомна или с леки симптоми, даже ти е помогнала, така казват. стискам палци всичко да мине леко!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия