За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 518
  • 736
# 675
Аз рецепта за мекици си имам, както и сума ти рецепти мога да открия. Питането беше точно за определено тесто.
Виж целия пост
# 676
..И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

И мен ме интересува. .. особено ако може да се замеси от вечерта. ДАно някой даде изпробван съвет!
Всяко тесто с мая, веднъж втасало, после може да изкара в хладилника няколко дни (да си взимате части от него), та даже по-добро става.
Виж целия пост
# 677
Мерси, Моренка, "веднъж втасало" е ключовото за мен, не го знаех.
Виж целия пост
# 678
Скрит текст:
Аз рецепта за мекици си имам, както и сума ти рецепти мога да открия. Питането беше точно за определено тесто.

Тестото за мекици не се различава много от това на различните рецепти за памук погача. Постнах линка като ориентир за възможността да се съхранява в хладилник готовото тесто.
Виж целия пост
# 679
Моля, Тарталета, пак запоявадай! Simple Smile 
На памук погачата (иначе и нашата любима  е памук и без толкова мазнина) , ако ѝ се добави повече захар и съответните аромати - става Козунак, пък козуначено тесто съм втасвала много пъти от вечерта, в хладиника - първо втасване.
А втасало веднъж хлебно/тесто за питка съм държала хладилника няколко дни, да чака да ми потрябва.
Виж целия пост
# 680
Трябва да приготвя канелони и лазаня,но никога досега не съм правила.Моля,за изпитани и лесни рецепти,като за начинаещи.
Виж целия пост
# 681
Трябва да приготвя канелони и лазаня,но никога досега не съм правила.Моля,за изпитани и лесни рецепти,като за начинаещи.
Тази на Пепчо е страхотна https://pep-4o.blogspot.com/2012/06/blog-post_15.html
Виж целия пост
# 682
Трябва да приготвя канелони и лазаня,но никога досега не съм правила.Моля,за изпитани и лесни рецепти,като за начинаещи.
От мен зеленчукова/постна лазаня - https://morrennaa.blogspot.com/2013/12/blog-post_8.html
А канелоните пълниш  (най-лесно се пълнят с пош)  с каквато искаш плънка (всичко е на дребно) и редиш в тава с доматения сос (като за лазанята) на дъното и отгоре го покриваш с бешамела и ако искаш настърган кашкавал/ моцарела.
Виж целия пост
# 683
вилия,morena,благодаря ви.Сега ще прегледам рецептите и ще си избера някоя.
morena,хареса ми твоята зеленчукова лазаня,но синът ми не яде патладжан,мога ли да го сменя с нещо друго?
Рецептата на Пепчо също ми хареса,но синът ми не яде гъби,дали може да се пропуснат?
Виж целия пост
# 684
Идеи за нещо с гъби, но без сметана и кашкавал? Thinking
Виж целия пост
# 685
вилия,morena,благодаря ви.Сега ще прегледам рецептите и ще си избера някоя.
morena,хареса ми твоята  вегетарианска лазаня,но синът ми не яде патладжан,мога ли да го сменя с нещо друго?

Аз правя Лазаня с тиква и колбас.

Идеи за нещо с гъби, но без сметана и кашкавал? Thinking

Плакия от гъби

Спагети с гъби и риба тон

Гъбен хайвер
Виж целия пост
# 686
Идеи за нещо с гъби, но без сметана и кашкавал? Thinking
Крем супа от  гъби - https://morrennaa.blogspot.com/2020/05/blog-post_23.html
Ризото с гъби (ако са микс още по-добре).  
Или с паста  - Талиатели с гъби - https://morrennaa.blogspot.com/2019/12/blog-post.html
Омлет с гъби и спанак.

morena,хареса ми твоята зеленчукова лазаня,но синът ми не яде патладжан,мога ли да го сменя с нещо друго?
Разбира се, всичко можеш да заменяш или махаш, за да е по ваш вкус, ползвай рецептите като идеи, ако не можеш (по каквито и да е причини) да ги спазиш 100%. Simple Smile
Виж целия пост
# 687
Скрит текст:
Идеи за нещо с гъби, но без сметана и кашкавал? Thinking

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/05/blog-post_31.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/07/blog-post_23.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/11/blog-post_19.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/10/blog-post_19.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_8.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2016/02/blog-post_26.html
Виж целия пост
# 688
Идеи за нещо с гъби, но без сметана и кашкавал? Thinking

Гъби по селски
http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2014/09/mushrooms-coun … ry-style.html?m=1

Гъбен винен кебап
http://ilrai.blogspot.com/2013/11/blog-post_23.html?m=1

Баница с гъби и праз
https://www.uhaena.com/2014/10/blog-post_77.html?m=1  

Бирени гъби
http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2017/03/beer-butter-mushrooms.html?m=1
Виж целия пост
# 689
Ей за тези гъби съм се сетила тия дни и даже си купих вино заради тях.
https://www.cookwithasmile.com/гъби-с-ориз-на-фурна/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия