Коледа донесе радостта голяма - през СЕПТЕМВРИ 2021 ще ставам мама! (Тема 1)

  • 48 342
  • 748
# 480
За ЖК аз ходя за момента в Токуда д-р Евтимова, тя преглежда по ЗК. Ще ме запише в края на 10-та седмица, тъй като ЛЛ ми беше издал грешно направление, което е за регистрация, а толкова рано не може да ме регистрира. Предполагам, че тогава ще пускам изследвания, за сега нищо не са ми пускали. Иначе искам да раждам в Токуда и да се следя и при д-р Анна Богданова или д-р Мария Атанасова, някой с отзиви за тях? Със сигураност феталната морфология ще я правя при Анна Богданова.
Виж целия пост
# 481
Mama2021, аз имам час за Нашар от Токуда на 09.02 - ще съм 8г.г. Тази Евтимова прави ли нещо въобще. Чувам, че само мерят кръвно в Токуда по ЗК. За раждане няма да съм там на 100%. Бащата на детето не иска и да чуе за тази болница, но и за естествено раждане не е добре, ако избера него. Даже не иска и на ЖК да ходя там, но ще отида поне на един преглед, искам да чуя сърце вече.
Виж целия пост
# 482
Петя, не бих казала, че който и да е прави нещо по ЗК. Просто имаше свободен час след като видях двете чертички. Преглеждала ме е до сега 3 пъти с вагинален ехограф, но нищо повече. Иначе е любезна. Аз до сега съм ходила с допълнително здравноосигуряване и платено, тъй като ми бяха дали грешно направление от личния, нямаше време кога да се разправям да ходя за ново, теших да си плате 50лв. Каза ми какво ми се полага по ЗК - само два ехографа, което означава, че всичко друго се заплаща. Освен прегледа, ама айде няма нужда само да ми мерят кръвното, корема и килограмите.
Иначе като база аз харесвам Токуда, но всеки си има мнение разбира се. За мен е много важна и неонатологията, защото съм била и в други болници, и имам напредстава - Майчин дом, Света Анна.. но всеки сам преценява. Другата, която отговаря на нормални стандарти е Надежда.
Виж целия пост
# 483
По повод запека вчера говорих с моя АГ и ми предписа Лактулоза -сашета. Обиколих няколко аптеки , но не намерих сашета купих лактулоза на сироп - може да се ползва и от бременни. Пише ,че действието започва между 2 и 8 часа след приема, но по-добре го пиете вкъщи и не излизайте😀😀 поне при мен действието беше много бързо
Виж целия пост
# 484
....
Аз пак ще се повторя с въпроси си - при кого ходите на ЖК по здравна каса.
...
Аз не отговорих, защото няма да се следя по ЗК. Или поне това е засега при мен. Не мога да препоръчам никой. Всичките ми приятелки са се следяли по частни болници. Само първата бременност я изкарах по ЗК. Бях супер неориентирана, но и не насилвах нещата. Добре, че не съм имала проблеми. Защо не изберете Майчин дом? Има толкова много доктори там, в смисъл , че всички работят по ЗК.

И аз съм чела, а и моята лекарка точно миналият път ми каза, че Омега се пие след 3 месец. Тук има страхотна тема за витамини +добавки и се води от една потребителка - Денис, която е супер отзивчива - какво трябва да е съотношението на DHA и DPA в ОМЕГА-та, по колко на ден, за да има ефект... и т.н.

Здравейте бъдещи мами ! Имам едно въпросче . От сутринта имам някаква болка ниско долу ,но не е постоянна . Да се притеснявам ли ? Около 6-7 г.с. съм , нямам силно гадене ,но пък киселини и дори ме будят нощем и не мога да спя почти !


При мен до 6-7 седмица имаше напрежение в яйчниците, все едно ще идва цикъла. Постепенно отшумя и това явление. Нали нямаш кафяво зацапване? Ако съм аз и болката е силна  - щях да звънна на докторката ми.
Виж целия пост
# 485
Mama2021, аз имам час за Нашар от Токуда на 09.02 - ще съм 8г.г. Тази Евтимова прави ли нещо въобще. Чувам, че само мерят кръвно в Токуда по ЗК. За раждане няма да съм там на 100%. Бащата на детето не иска и да чуе за тази болница, но и за естествено раждане не е добре, ако избера него. Даже не иска и на ЖК да ходя там, но ще отида поне на един преглед, искам да чуя сърце вече.

Защо така негативно за тази болница? Аз раждах там при д-р Атанасова и д-р Нашар. Номер едно са.
Виж целия пост
# 486
....
Аз пак ще се повторя с въпроси си - при кого ходите на ЖК по здравна каса.
...
Аз не отговорих, защото няма да се следя по ЗК. Или поне това е засега при мен. Не мога да препоръчам никой. Всичките ми приятелки са се следяли по частни болници. Само първата бременност я изкарах по ЗК. Бях супер неориентирана, но и не насилвах нещата. Добре, че не съм имала проблеми. Защо не изберете Майчин дом? Има толкова много доктори там, в смисъл , че всички работят по ЗК.

И аз съм чела, а и моята лекарка точно миналият път ми каза, че Омега се пие след 3 месец. Тук има страхотна тема за витамини +добавки и се води от една потребителка - Денис, която е супер отзивчива - какво трябва да е съотношението на DHA и DPA в ОМЕГА-та, по колко на ден, за да има ефект... и т.н.

Здравейте бъдещи мами ! Имам едно въпросче . От сутринта имам някаква болка ниско долу ,но не е постоянна . Да се притеснявам ли ? Около 6-7 г.с. съм , нямам силно гадене ,но пък киселини и дори ме будят нощем и не мога да спя почти !


При мен до 6-7 седмица имаше напрежение в яйчниците, все едно ще идва цикъла. Постепенно отшумя и това явление. Нали нямаш кафяво зацапване? Ако съм аз и болката е силна  - щях да звънна на докторката ми.



Не ,нямам нищо друго освен това .Болката е мн лека и не е постоянна .Мислех да не е от това ,че пия ХУСК от вчера ,но все още няма голям ефект ,но не ми се подува корема както до преди няколко дни .
За първи път ми е и съм толкова объркана и не знам  много ме е страх дали всичко ще е наред /много дълго чакан е този момент/ и сега всичко го мисля постоянно  !
Виж целия пост
# 487
Петя, аз живея в Бургас и ще се следя при лекар тук. Следващата седмица ще ми е трети преглед - първият беше няколко дни след закъснението, платих си го, за следващия ме извика с направление тип 1, тогава се установи, че съм в 6 г.с и следващата сряда пак съм на преглед, когато ще съм в осма и ще си ползвам отново направлението.
Предполагам, че след това ще ме извика с направление тип 3 (за следене на бременност)
И при мен така, минаха двата прегледа и другия път с направление вече за следене на бременност. Междувременно на два пъти имах кървене и ме прие веднага, без час, и без заплащане. Аз се следя по здравна каса при гинеколожката при която си ходя профилактично- Цонка Йорданова. Тя си е в самостоятелен кабинет, не е в някоя от болниците. Като реша къде и при кой да раждам вече ще си ходя на допълнителни консултации при него.
Виж целия пост
# 488
Петя, аз живея в Бургас и ще се следя при лекар тук. Следващата седмица ще ми е трети преглед - първият беше няколко дни след закъснението, платих си го, за следващия ме извика с направление тип 1, тогава се установи, че съм в 6 г.с и следващата сряда пак съм на преглед, когато ще съм в осма и ще си ползвам отново направлението.
Предполагам, че след това ще ме извика с направление тип 3 (за следене на бременност)
И при мен така, минаха двата прегледа и другия път с направление вече за следене на бременност. Междувременно на два пъти имах кървене и ме прие веднага, без час, и без заплащане. Аз се следя по здравна каса при гинеколожката при която си ходя профилактично- Цонка Йорданова. Тя си е в самостоятелен кабинет, не е в някоя от болниците. Като реша къде и при кой да раждам вече ще си ходя на допълнителни консултации при него.

Здравей, какво представлява това кървене? И зацапването? Осезаемо много ли е? Какво ти казаха за него? Стискам палци!
Виж целия пост
# 489
Петя, аз живея в Бургас и ще се следя при лекар тук. Следващата седмица ще ми е трети преглед - първият беше няколко дни след закъснението, платих си го, за следващия ме извика с направление тип 1, тогава се установи, че съм в 6 г.с и следващата сряда пак съм на преглед, когато ще съм в осма и ще си ползвам отново направлението.
Предполагам, че след това ще ме извика с направление тип 3 (за следене на бременност)
И при мен така, минаха двата прегледа и другия път с направление вече за следене на бременност. Междувременно на два пъти имах кървене и ме прие веднага, без час, и без заплащане. Аз се следя по здравна каса при гинеколожката при която си ходя профилактично- Цонка Йорданова. Тя си е в самостоятелен кабинет, не е в някоя от болниците. Като реша къде и при кой да раждам вече ще си ходя на допълнителни консултации при него.

Здравей, какво представлява това кървене? И зацапването? Осезаемо много ли е? Какво ти казаха за него? Стискам палци!
За докторите количеството е малко, но за мен си беше достатъчно да се шашна и определено не е зацапване, а кървене. За щастие и двата пъти еднократно. Както казах, докторката ме извика веднага, видя отлепване на сака и ме брати в болница. След 2 седмици- същото- първото отлепване тамън е е заличило и хоп- ново. Та пак съм малко в болница, явно наистина ще трябва да легна в нас и нищо да не правя ( не знам как ще стане)
Виж целия пост
# 490
Аз съм от София и се надявам да се следя по ЗК при д-р Ирена Шикова. Тя преглежда в МЦ СВ.Пантелеймон и изражда в Майчин дом. Страхотен човек и професионалист, ходя при нея на профилактични прегледи над 7г. Следих се при нея с предната бременност, изчака ме като пренасях и след това направи всичко възможно да успея да родя нормално Blush

На мен ми предстои първи преглед при нея в 8г.с, и нямам търпение, тук чета вече за по 2-3 посещения Grinning

Единственият минус на раждане в Майчин дом е старата база и все още се замислям за Токуда, като бих избрала Атанасова или Богданова.
Виж целия пост
# 491
Аз в момента съм в Майчин дом. Да, в патологията базата е суууупер стара, но до колкото знам родилното и следродилното са ремонтирани. Единия етаж в момента е в ремонт. Като доктори, персонал и отношение съм супер доволна. Остава всичко да е наред при мен и да си избера доктор, но съм решила, че тук ще раждам
Виж целия пост
# 492
Петя, аз живея в Бургас и ще се следя при лекар тук. Следващата седмица ще ми е трети преглед - първият беше няколко дни след закъснението, платих си го, за следващия ме извика с направление тип 1, тогава се установи, че съм в 6 г.с и следващата сряда пак съм на преглед, когато ще съм в осма и ще си ползвам отново направлението.
Предполагам, че след това ще ме извика с направление тип 3 (за следене на бременност)
И при мен така, минаха двата прегледа и другия път с направление вече за следене на бременност. Междувременно на два пъти имах кървене и ме прие веднага, без час, и без заплащане. Аз се следя по здравна каса при гинеколожката при която си ходя профилактично- Цонка Йорданова. Тя си е в самостоятелен кабинет, не е в някоя от болниците. Като реша къде и при кой да раждам вече ще си ходя на допълнителни консултации при него.

Здравей , за Цонка Йорданова в ж.к Връбница ли става на въпрос . Аз също се следя при нея.
Виж целия пост
# 493
FBID10207020918681427 Да, същата.
Виж целия пост
# 494
Аз в момента съм в Майчин дом. Да, в патологията базата е суууупер стара, но до колкото знам родилното и следродилното са ремонтирани. Единия етаж в момента е в ремонт. Като доктори, персонал и отношение съм супер доволна. Остава всичко да е наред при мен и да си избера доктор, но съм решила, че тук ще раждам

И аз чух, че ремонтират и много се зарадвах 😄 Дано докато дойде нашето време да сме на новичко и приятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия