Сега пък я препоръчват именно за възрастни.
Във Франция ваксинацията с продукта на "АстраЗенека" ще продължи, но с препоръка да се прилага при хора над 55-годишна възраст. Причината е, че предполагаемите случаи на тромбози, причинени от ваксинацията, са само при хора под тази възраст. от ТУК
Кашата е пълна, а лекарите май раздават съвети всеки според разбиранията си, защото официална позиция няма.
Мой близък (90+), със сериозни сърдечни заболявания, се ваксинира с АЗ миналия месец - така и не разбра, че е ваксиниран, никакви странични ефекти.
Друга моя позната, която много дължеше единствено и само на "Пфайзер", сега е силно разколебана - лекар й казал, че не е подходяща за хора с наднормено тегло, а тя си го има доста. Защо да е неподходяща - неизвестно...

