COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 366
  • 22 610
# 5 775
А, защо Астра Зенека не се използва за възрастни хора над 75 и такива със заболявания? Проблеми ли създава или? Чета из интернет и все още съм объркана. Лекарите май и те не знаят, всеки казва различно.
Първо не ваксинираха възрастните с АЗ, защото нямаха достатъчно данни за ефективността й.
Сега пък я препоръчват именно за възрастни.
Във Франция ваксинацията с продукта  на "АстраЗенека" ще продължи, но с препоръка да се прилага при хора над 55-годишна възраст. Причината е, че предполагаемите случаи на тромбози, причинени от ваксинацията, са само при хора под тази възраст.   от ТУК
Кашата е пълна, а лекарите май раздават съвети всеки според разбиранията си, защото официална позиция няма.
Мой близък (90+), със сериозни сърдечни заболявания, се ваксинира с АЗ миналия месец - така и не разбра, че е ваксиниран, никакви странични ефекти.
Друга моя позната, която много дължеше единствено и само на "Пфайзер", сега е силно разколебана - лекар й казал, че не е подходяща за хора с наднормено тегло, а тя си го има доста. Защо да е неподходяща - неизвестно...
Виж целия пост
# 5 776
По мои наблюдения AstraZeneca даже се понася по-лесно от по-възрастните. Аз и приятелят ми по един ден бяхме като бити с мокър парцал, а приятелят ми вкара и допълнителна доза драматизъм, тръшна се на леглото и цял ден пъшка от там. Аз съм малко по-куча марка, но все пак си пуснах отпуска за деня. Майка ми и баща ми не мръднаха, а са на по 60. Повечето хора на по 50-60-70, с които съм говорила след ваксинация, не описват чак толкова ефекти, колкото нашите и много от тях казват, че не са имали нищо друго, освен болка на мястото на убождането.
Виж целия пост
# 5 777
Да, четох за доста възрастни хора, ваксинирали се с нея, както и други, ваксинирани с РНК и с доста странични ефекти. Знам, че трудно би се взело най-правилното решение, защото не се знае всеки човек как би реагирал, щом даже лекарите не са сигурни. Бих се доверила на проследяващия й лекар, но той каза, че препоръчва РНК, а не че забранява векторните. Не знам, объркано ми е. Хем има доза притеснение от самата ваксина, хем знам, че главно има Астра Зенека в момента и ще трябва да чакаме твърде дълго за РНК за простосмъртните. Има час за четвъртък и дотогава ми се иска да сме решили какво да правим.
Виж целия пост
# 5 778
Скрит текст:
Човек заразява околните когато вирусът се е възпроизвел в организма му. Т. е. заразяването става с нововъзпроизведените вируси. А антителата възпрепятстват проникването на вируса в клетките. Така вирусът не може да се възпроизвежда, или много малко вируси успяват да го направят и така вирусния товар за евентуално заразяване е много по нисък. Още няма данни обаче какъв точно е необходимия вирусен товар който би могъл да заразява.
    Мина година от пандемията и още няма информация за точната причина за лонг Ковид даже. Пълно е с хипотези само...
    И започват да ме хващат бесовете вече. Да спират да си чоплят носа и да си чешат езиците, и да свършат малко полезна работа "светилата" .   Imp
Hands Plus1
Затова пък медиите винаги намират вещи коментатори, които да успокояват хората.
Виж целия пост
# 5 779

Друга моя позната, която много дължеше единствено и само на "Пфайзер", сега е силно разколебана - лекар й казал, че не е подходяща за хора с наднормено тегло, а тя си го има доста. Защо да е неподходяща - неизвестно...
Не точно неподходяща, но казаха, че при хората с наднормено тегло има по-ниска ефективност.
Виж целия пост
# 5 780
Петър Велков:
"Андрей Чорбанов е приет на 19.03 (петък) в болница с ПСР позитивен тест за Ковид и двойна бронхопневмония.
По информацията, която имам, той се влошава след близо седмица с температура, двоен прием на антибиотик и потвърдена със скенер ковид инфекция. Въпреки ограниченото наличие на места, е приет в болницата."
- https://www.facebook.com/petarangelovvelkov/posts/10218230725541424
Виж целия пост
# 5 781
Вчера в един хранителен магазин станах свидетел на скандал между една “дама” на средна възраст и една пенсионерка. Не чух началото, само чух как “по-младата” с много груб тон назидава пенсионерката: “Като не искате да си давате името и да ви съдя с адвокат и да загубите и да плащате обезщетения си стойте на разстояние и си мълчете”... Та първоначално реших, че нещо са били наблизо и пенсионерката е прекалила със забележките... но в един момент онази дето заплашваше с адвокат се обърна и какво да видя - ми тя с дантелка на устата... абсолютно прозрачен парцал на дупки, тип дантела... съвсем ясно й се виждаха зъбите примерно... явно пенсионерката й е направила забележка за т.нар. “маска” и оная й се е озъбила...и така, много безсъвестни хора има, много се ядосах...и нагли на всичко отгоре! Исках да се намеся, но бях на касата, а въпросната особа вече излизаше от магазина и така...
Виж целия пост
# 5 782
Друга моя позната, която много дължеше единствено и само на "Пфайзер", сега е силно разколебана - лекар й казал, че не е подходяща за хора с наднормено тегло, а тя си го има доста. Защо да е неподходяща - неизвестно...

Мога само да предположа, че е понеже имаше някакви предварителни данни от Италия, че при лекари с затлъстяване и наднормено тегло е предизвикалa много по-слаба имунна реакция.

Това обаче се знае по принцип и от други ваксини, както и че тези хора са по-рискови и боледуват по-тежко и евентуално, ако се наложи може да се реагира с по-висока или още една доза, но едва ли ще е свързано само с конкретна ваксина.
Виж целия пост
# 5 783
Много лаборатории и поликлиники нямат втори вход/изход, за да направят чисти коридори. Има хора, които идват да си изследват очите, а до тях е човек, който си е направил рентгенова снимка за Ковид. Няма как една лаборатория да затвори за 4 часа, за да изследва само Ковид, а другите 4 за останалите. Ако лабораторията каже - от 8 до 12 ще е само Ковид, ще има рев до небесата защо някой не може да си изследва кръвната захар.
Лаборанти, лекари, сестри също искат коридори, за да знаят кога ще се срещнат с Ковид болен и кога не. Просто много лаборатории и поликлиники нямат по два входа и изхода.

Не ме интересува колко входа имат.
Жена за ПСР си свали маската, за да и вземат секрет на няма и два метра от мен. Това не го виждам като нормално. И при един и при два и при 8 входа.

Да отворят лаборатория или поликлиника само за вас?
Изумявам се на мисленето на някои хора
не мисля, че се разбира какво не е наред. Нека си взимат ПСР, но не в една стая с хора за други изследвания. Най - малкото нека е в друго помещение. Като нямат такова, то да не работят ПСР проби.
Не може без дистанция, да се сваля маска за тест. Не го намирам допустимо при действащите сега наредби. Не може аз да седя и на няма и два метра от мен да се сваля маска за проба от човек, които смята, че е болен.
Виж целия пост
# 5 784
Да се изкажа и аз за ваксините))
Зенека, която е в немилост изглежда в момента, донякъде е за предпочитане точно заради по-дългия период между двете игли. Доказано е , че след първата игла се получава защита много добра от заразяване. Във ФБ е пълно с хора снимали изследванията си . Това, че втората игла е след доста време е за предпочитане, защото така се получава още време от 2-3 месеца за защита (не става ясно май) Т.е. това, което е минус за мен е плюс. След втора игла примерно, ако вземем защита от 6-9 месеца хипотетично , то ще тече след втората игла и добавено времето между първа и втора игла се получава почти цяла година защита. При Пфайзер и Модерна пък времето между двете игли е по-малко. Също се получава добра защита след първата дори повече, но..втората игла е в близко време и така след двете игли сумарно защита времева е по-малка. Т.е. 10 месеца най-много. Зенека печелят 3-4 месеца май повече. Та си има и плюс, но си остава неприятното усещане за чакане и нас това ни изнервя си мисля.
За Модерна мога да споделя. След първа игла нищо няма притеснително, освен на втория ден почва да те боли ръката под мястото на убождането (при мен доста силно) , но нито температура, някакви други неудобства има. Мои познати същото. Никой с нищо не се оплака.
Втора игла -първи ден нищо. На сутринта това не си ти. Нито можеш да станеш, нито да ходиш, като парализа сякаш имах. Гадеше ми се, в полусън се движех, страшно главоболие. Появи се голямо зачервяване като място на ръката (не червено, а розаво леко, но го имаше видимо ясно) Това продължи към 10 часа. После премина, температура не мерих. Следващите дни имах главоболие, стягане в сърдечната област (ама аз и си го имам понякога и преди ковида) , няколко дни кашлях (взех нурофен) Вече седмица и нещо и съм малко по-добре, ама сега да кажа, че е от ваксината е несериозно. Зачервяването изчезна след ден-два (не го следих), ръката не ме болеше , като след първата игла. Мои познати вдигнаха температура след втората игла, мускулни болки и те силни имаха, както и главоболие. Сега са добре. За Пфайзер същата работа с две познати след втора игла за един ден големи оплаквания -мускулни болки, главоболие, втрисане и температура лека. Първа игла никакви проблеми.
При Зенека се кара по-тежко и понася май първата игла, втората няма проблеми. При Пфайзер и Модерна е обратното. Това е от мои познати, колеги, мен самата наблюдение.  Не съм правила изследване. Но тези с Астрата още не са били втора игла, а моята защита тече вече след нея и времево ще съм доста преди тях с нужда от нова ваксина.
Виж целия пост
# 5 785
📌 Андрей Чорбанов е приет на 19.03 (петък) в болница с ПСР позитивен тест за Ковид и двойна бронхопневмония.
 
По информацията, която имам, той се влошава след близо седмица с температура, двоен прием на антибиотик и потвърдена със скенер ковид инфекция. Въпреки ограниченото наличие на места, е приет в болницата.

❎ На 25.02 при Хекимян Чорбанов признава, че е прекарал вируса. В други интервю също е заявявал, като е казвал, че това се е случило през ноември.
✅ На 19-ти март той постъпва с позитивен ПСР в болница.

🔴 При Хекимян той заяви: "Аз няма да се ваксинирам, защото прекарах вируса. Продължавам да твърдя отговорно, че прекаралите заболяването имат изключително траен имунитет срещу вируса. Естественият имунитет е много по-силен от ваксиналния"
🔴 В началото на март, дни преди да позитивира за втори път тест, той заяви: “Безсмислено е преболедувалите КОВИД-19 да се ваксинират. Преболедувал да се ваксинира, е все едно да продупчиш 2 билета за автобус. По-рано заяви преболедувалите класическия вариант на коронавируса ще имат защита и срещу новия вариант.“
✅ Чорбанов или е излъгал, затова че е карал COVID-19 или при него се наблюдава някаква форма на реинфекция с вируса. Така или иначе една от двете му теза е грешна, за пореден път.

🔴 На 15-ти март (преди точно 6 дни) беше последното участие на Чорбанов при Цветанка Ризова, където той сееше поредните ненаучни тези, но за съжаление, вече е сеел най-вероятно и обилна доза вирусни частици. Той се подиграва на хората, носещи маска.
🔴 Чорбанов последните седмици е на събития и на партията на Слави, от която се кандидатира. Без маски винаги. Техните събитие продължават в момента в затворени пространства без маски в контакт с хора, които най-вероятно са имали незащитен близък (както Чорбанов го нарича – интимен) контакт с него.
 ✅  За съжаление, освен с вируса на глупостта, довел до загубата много човешки животи, вече най-вероятно и директно е отговорен за заразяването на немалко хора.

❗ ❗  ❗ Присъединявам се към призива на д-р Царкова: “Пожелавам бързо оздравяване на Чорбанов, понякога някои на собствен гръб трябва да изпитат през какъв ад минават стотици обикновени българи, за да спрат да "хранят "егото си и да сеят престъпна дезинформация. На война знаете какво се случва с дезинформаторите, а ние сме в тежка, необявена такава...“

❗ Надявам се, въпреки че знам, че няма да се случи – той да издържи най-после и теста за човечността и да промени поведението и позициите си, когато излезе от болницата!

https://www.facebook.com/1288605388/posts/10218230725541424/
Виж целия пост
# 5 786
Вече няколко пъти срещам твърдение във форума, че ваксината пази само ваксинирания и искам да знам има ли данни, че ваксинирани или преболедували могат да заразяват?
Ето едно изследване в Израел за вирусния товар след ваксинация.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.06.21251283v1.full-text
Виж целия пост
# 5 787
https://www.investor.bg/evropa/334/a/velikobritaniia-testva-efek … onavirusa-321319/
Вълнува ме смесването на ваксините, във Великобритания през юни ше излязат първите резултати.Доста се замислих, че при доста хора мина първата доза, обаче при този хаос на доставки, дали ще могат да се спазят сроковете на втората.
Виж целия пост
# 5 788
Петър Велков:
"Андрей Чорбанов е приет на 19.03 (петък) в болница с ПСР позитивен тест за Ковид и двойна бронхопневмония.
По информацията, която имам, той се влошава след близо седмица с температура, двоен прием на антибиотик и потвърдена със скенер ковид инфекция. Въпреки ограниченото наличие на места, е приет в болницата."
- https://www.facebook.com/petarangelovvelkov/posts/10218230725541424

Пак от линка става ясно, че:

🔴 На 15-ти март (преди точно 6 дни) беше последното участие на Чорбанов при Цветанка Ризова, където той сееше поредните ненаучни тези, но за съжаление, вече е сеел най-вероятно и обилна доза вирусни частици. Той се подиграва на хората, носещи маска.
🔴 Чорбанов последните седмици е на събития и на партията на Слави, от която се кандидатира. Без маски винаги. Техните събитие продължават в момента в затворени пространства без маски в контакт с хора, които най-вероятно са имали незащитен близък (както Чорбанов го нарича – интимен) контакт с него.
 ✅  За съжаление, освен с вируса на глупостта, довел до загубата много човешки животи, вече най-вероятно и директно е отговорен за заразяването на немалко хора.



Изглеждал ли е болен при Цветанка Ризова на 15 март, щом на 19 март вече е хоспитализиран?
Виж целия пост
# 5 789
Аз се питам ако в Норвегия, Дания или другаде, където спряха АЗ, решат да не възобновяват ваксинациите с нея, какво ще стане с ваксинирането на хората, които вече са получили една доза там?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия