Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 42 063
  • 743
# 150
Деница, изследванията са ОК, няма причина за притеснение. Нормално е да се откриват еритроцити, ако са завишени тогава е признак за нещо.
Единствено оксалатите са завишени, но това става и при прием на определени храни (домати, спанак и т.н.) или по- висока доза витамин Ц. Така, че не са притеснителни и те.
Пиши какво е казал лекаря след това.
Виж целия пост
# 151
Здравейте има ли някоя контракции ? 17г.с

Аз имах, за щастие не водеха до скъсяване на шийката и изкарах бременността докрай, но трябва да се проследява от лекаря ви и най-вероятно да пиете магнезий.
Виж целия пост
# 152
Деница, изследванията са ОК, няма причина за притеснение. Нормално е да се откриват еритроцити, ако са завишени тогава е признак за нещо.
Единствено оксалатите са завишени, но това става и при прием на определени храни (домати, спанак и т.н.) или по- висока доза витамин Ц. Така, че не са притеснителни и те.
Пиши какво е казал лекаря след това.
[/quote
Много благодаря, в понеделник ще се чуя с нея и ще споделя❤️
Виж целия пост
# 153
Здравейте има ли някоя контракции ? 17г.с

Аз имах, за щастие не водеха до скъсяване на шийката и изкарах бременността докрай, но трябва да се проследява от лекаря ви и най-вероятно да пиете магнезий.
Ами ето я снимката от шийката от снощи казаха че е перфектна . Болезнени ли.бяха твойте ? Пия магнезий 3×2 , но шпа 3×2 и бусколизин 3×1
Виж целия пост
# 154
Не, не бяха болезнени, само коремът ми ставаше твърд и на топка по няколко пъти на ден.
Виж целия пост
# 155
Не, не бяха болезнени, само коремът ми ставаше твърд и на топка по няколко пъти на ден.
ето я снимката че пропуснах в предния пост .. ами при мен са болезнени и от това много се стреснах ..
Виж целия пост
# 156
Здравейте в 7 месец колко стягания(контракции) имахте? А някаква болка има ли..? ще ми е от ползва всяко мнение.
Виж целия пост
# 157
Най-добре консултация с лекар, при всяка жена може да е различно. Някои жени имат контракции чак при раждането, други от много рано.
Виж целия пост
# 158
По време на втората ми бременност имах контракции някъде от 18 г.с. до края. Постепенно всеки изминал месец зачестяваха, но не бяха болезнени. Обясниха ми, че подготвителните контракции са съвсем обичайно нещо и до 10тина на ден са в рамките на нормалното. При мен, обаче, в 8ми месец доста зачестиха, а от началото на 9ти месец станаха и болезнени. Най-вече движенията на бебето ги предизвикваха.

Но имайте предвид, че ако имате болезнени контракции преди 9ти месец, трябва да се консултирате с лекарите си.
Виж целия пост
# 159
Здравейте, бременна съм в 10та седмица и вчера си секнах кръста. Страшно боли и не мига да се изправя или спя. Лекарката ми каза дапия само парацетамол и аз не намирам нищо, на което да пише, че мога да пие. Някой с подобен проблем намерил нещо, което успокоява?
Виж целия пост
# 160
Парацетамол и аз съм чела тук из форума, че може да се пие, но не съм пила, лично.
Има хомеопатични мазила точно за болки в ставите, но не знам дали са позволени по време на бременост. Или някакви компреси да правиш? Може момичета, които са по на ясно да споделят.
Виж целия пост
# 161
Здравейте, бременна съм в 10та седмица и вчера си секнах кръста. Страшно боли и не мига да се изправя или спя. Лекарката ми каза дапия само парацетамол и аз не намирам нищо, на което да пише, че мога да пие. Някой с подобен проблем намерил нещо, което успокоява?
Посетете физиотерапевт, вероятно чрез масаж ще могат да коригират, за да не ви боли. За лекарства, едва ли има нещо разрешено. Евентуално Траумил, което е хомеопатично, маже се, но не знам дали ще има ефект, след като ситуацията е толкова тежка.
Виж целия пост
# 162
Аз по време на бременността пих Парацетамакс, но за ужасни главоболия. Дали ще помогне за сецнат кръст обаче не знам.
Виж целия пост
# 163
Ох милата,едва ли ще помогне Парацетамола.
Евентуално може витамини от група Б да попиеш,които да стават и за бременни,някакви комбинирани,върти ми се че Милгама може.Провери го.
Виж целия пост
# 164
Здравейте, има ли някоя от вас, която има възпален апендикс по време на бременността?

Мисля, че аз, защото като ходих на ултразвук и лекаря ме натискаше там, за да гледаме бебо, ме болеше... Каза, ако болката се появи и без натиск, да се консултирам с хирург. Ти ходи ли на преглед при хирург?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия